Herosi Codzienności – każdego dnia, od lat

Materiał informacyjny
Sentyment, z jakim traktujemy niezależny handel, wyróżnia nas na tle Europy. Do osiedlowych sklepów trafiają 4 zł z każdych 10 zł wydanych na zakup żywności w Polsce. Dziś, w czasach epidemii, przedsiębiorcy odwdzięczają się klientom za lata zaufania.

Właściciele sklepów niezależnych robią wszystko, by ułatwić życie sąsiadom w kryzysie. Nie chodzi wyłącznie o możliwość robienia zakupów bezpiecznie i blisko domu. Przedsiębiorcy angażują się też intensywnie w lokalną pomoc społeczną, organizując wsparcie dla szpitali, domów opieki społecznej, seniorów i osób na kwarantannie.

Niezależne sklepy mają wielką moc

To dzięki tysiącom osób, które tworzą handel niezależny, na polskie stoły codziennie, od lat, trafia świeża żywność. To właśnie w osiedlowych sklepach można liczyć na indywidualną obsługę, pomoc czy osobiste relacje. Ale to nie wszystko. Kiedy w marcu zostały wprowadzone pierwsze obostrzenia związane z epidemią, właściciele lokalnych sklepów niezależnych nie tylko nie zamknęli placówek w obawie o własne zdrowie i bezpieczeństwo, ale wręcz masowo ruszyli na pomoc potrzebującym.

Jako firma, która współpracuje z ponad 80 tys. niezależnych przedsiębiorców w całej Polsce, wiemy, że lokalne sklepy to nie tylko obsługa, produkty i ich jakość. To dużo, dużo więcej. Udział w akcjach społecznych, wsparcie lokalnej gospodarki, a nieraz też praca przez całą dobę z myślą o klientach. W osiedlowych sklepach pracują ludzie, których znamy – to sąsiedzi, koledzy z podstawówki, znajomi, krewni. Rola takich punktów, które w naturalny sposób cementują społeczności, jest nie do przecenienia. Szczególnie w trudnych czasach – Marta Gampf Dyrektor Marketingu Grupy Eurocash.

Lokalni herosi dla seniorów

Specjalnie z myślą o seniorach, którzy są najbardziej narażeni, wiele placówek uruchomiło możliwość robienia zakupów przez telefon i internet. Produkty do domów starszych klientów dostarczają często sami właściciele.

Klienci składają zamówienie telefonicznie, dziewczyny je weryfikują, nabijają na kasę i szykują zamówienie; klient już wie, jaka jest wartość paragonu. Jeśli trzeba dowieść zakupy samochodem, wsiadam ja lub mąż – mówi Aneta Zając, właścicielka 6 sklepów abc.

Z możliwości zakupów z dowozem korzystają też m.in. osoby przebywające na kwarantannie, które nie mogą same wybrać się do sklepu. Spontaniczna pomoc miała ogromne znaczenie szczególnie na początku epidemii, kiedy systemowe rozwiązania nie były jeszcze tak rozpowszechnione.

Wsparcie dla szpitali

Przedsiębiorcy nie poprzestali na pomocy klientom i bezpośrednim sąsiadom – bardzo wielu zaangażowało się także w organizację pomocy dla personelu medycznego i domów opieki społecznej. Właściciele sklepów licznie przekazywali produkty na rzecz tego typu placówek. Przemysław Turowski, który prowadzi kilka punktów PSS Wronki, zorganizował zbiórkę i przekazał szpitalowi oraz najbardziej potrzebującym osobom w gminie paczki z pożywieniem, maseczkami i płynami do dezynfekcji – wszystko we współpracy z fundacją „Serce Doliny Warty”, której jest inicjatorem.

Zakupiliśmy pracownikom pogotowia kuchenki mikrofalowe i czajniki, by mogli przetrwać ten trudny czas. Prowadzimy też zbiórkę na zakup aparatury do szpitala. Staramy się robić, co możemy – mówi Przemysław Turowski.

Pomoc otrzymały też szpitale zakaźne w Raciborzu i Rybniku. Zorganizowała ją spółka Lewiatan Żory we współpracy ze swoimi partnerami. – Zapytaliśmy, czego potrzebują. Poza prowiantem były to koce, ręczniki oraz bielizna dla personelu, skarpetki czy podkoszulki – mówi Narożyński, prezes spółki. – Wsparcie na zakup bielizny otrzymaliśmy od jednego z naszych producentów, z kolei Lewiatan Holding przekazał wodę dla medyków, a jeden z naszych franczyzobiorców pomógł nam w transporcie. I tak wspólnymi siłami się udało – podsumowuje.

Więcej na: www.herosicodziennosci.pl

EC_952x299

Wideo

Dodaj ogłoszenie