Henryk Kukuła mordował i gwałcił chłopców. Kończy odsiadkę w maju. Monstrum z Chorzowa zostanie za kratami

Aleksander Król
Monstrum z Chorzowa zostanie za kratami. Henryk Kukuła mordował i gwałcił chłopców
W maju Henryk Kukuła, którego media ochrzciły mianem "monstrum z Chorzowa", po 25-latach odsiadki miał wyjść na wolność. Sąd uznał jednak, że skazany za gwałty pedofilskie i morderstwa nadal powinien być izolowany, bo wciąż stwarza zagrożenie i zgodnie z tzw. Lex Trynkiewicz powinien trafić do ośrodka w Gostyninie dla bestii. Jego pełnomocnik może się jednak odwołać.

W maju Henryk Kukuła, którego media ochrzciły mianem "monstrum z Chorzowa", po 25-latach odsiadki miał wyjść na wolność. Sąd uznał jednak, że nadal powinien być izolowany, bo nadal stwarza zagrożenie.

Po raz pierwszy Henryk Kukuła. zabił w wieku 14 lat. Był 23 września 1980 r. gdy Henryk bawił się w chowanego na jednym z chorzowskich podwórek. Ciało uduszonej przez niego 5-letniej dziewczynki znaleziono później w piwnicy. Henryk Kukuła trafił do poprawczaka w Krupskim Młynie, gdzie po kilku latach zabił 9-letniego chłopca, syna jednego z wychowawców. Zmasakrowane ciało chłopca znaleziono w lesie, a w sekcji zwłok wykazano, że ofiara została przez swojego oprawcę zgwałcona po śmierci.

18-letni wówczas Henryk Kukuła został skazany na 15 lat więzienia, ale na mocy amnestii karę obniżono do 10 lat, a już w kwietniu 1990 roku Henryk Kukuła został warunkowo zwolniony z wiezienia. Niestety kilka miesięcy później, 28 lipca zamordował dwóch chłopców w wieku 7 i 5 lat. Zabił a później zgwałcił. Ich zwłoki znaleziono w lesie w Rudzie Śląskiej.

Za ten kolejny bestialski czyn - podwójne zabójstwo i gwałt został skazany na 25 lat więzienia. Do kary doliczono jeszcze trzy lata i 9 miesięcy, które pozostały do odbycia z wcześniejszego wyroku i dodatkowy rok, za zaatakowanie strażnika podczas odbywania kary.

Zobaczcie koniecznie

W maju Henryk Kukuła, którego media ochrzciły mianem "monstrum z Chorzowa", po 25-latach odsiadki miał wyjść na wolność. Sąd uznał jednak, że skazany za gwałty pedofilskie i morderstwa Henryk Kukuła nadal powinien być izolowany, bo nadal stwarza zagrożenie i zgodnie z tzw. Lex Trynkiewicz trafi do ośrodka w Gostynninie.

- Dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie wystąpił we wrześniu o uznanie pana Henryka K. za osobę stwarzającą zagrożenie w rozumieniu artykułu pierwszego ustawy o postępowaniu wobec osób stwarzających zagrożenie i jednocześnie o orzeczenie umieszczenia go w ośrodku w Gostyninie – mówi Sędzia Tomasz Mucha, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

- Sąd okręgowy, wydział pierwszy cywilny sprawę rozpoznał i 20 maja wydał postanowienie, uwzględniające w pełni wnioski dyrektora – dodaje.

Dodaje, że sąd przed wydaniem takiej decyzji jest zobowiązany zasięgnąć opinii biegłych, w tym wypadku seksuologa, psychiatrów, psychologa. Taka opinia została uzyskana.

Dodaje też , że postanowienie nie jest jeszcze prawomocne i należy spodziewać się środka odwoławczego od pełnomocnika skazanego – które jeśli wpłynie - będzie rozpoznawał sąd apelacyjny.

Bądź na bieżąco i obserwuj

FLESZ: Masowo kupujemy mieszkania.

Wideo

Materiał oryginalny: Henryk Kukuła mordował i gwałcił chłopców. Kończy odsiadkę w maju. Monstrum z Chorzowa zostanie za kratami - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
abcd

Wyszukaj w sieci:

"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

a
abcd

Krótka historia o pogardzie i godności

Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych.

Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

S
SymNT

Współczesny "humanitaryzm" jest bardzo kosztowny, a płacimy nie tylko pieniędzmi, ale także ludzkim życiem, zdrowiem i cierpieniem. O elementarnej sprawiedliwości już nie wspomnę. PS Warto wspomnieć o sytuacjach, kiedy większe współczucie się sprawcom i ich rodzinom, niż ofiarom i ich rodzinom.

G
Gość
8 stycznia, 15:48, bezprawie:

Nie bronie gościa z Chorzowa bo powinien od razu dostać karę śmierci ale zdajecie sobie chyba sprawę że jest to całkowicie bezprawne działanie, totalitarne w świetle prawa międzynarodowego i Polska będzie płacić gigantyczne odszkodowania.

To ugosc go w swoim domu w towarzystwie dzieci, skoro kara smieci nie jest bezprawna, to tym bardziej izolacj

M
Masakra YT

Następny do utrzymania, zutylizować to coś

M
Max

I my przyjemniaczka utrzymujemy.

Opodatkować przeciwników kary śmierci bo ja takiej szmaty nie chcę utrzymywać.

L
Loco
8 stycznia, 15:39, Gość:

Chorzów wylęgarnia pedofilii

Jeb...j se barana z rozpędu kretynie.

b
bezprawie

Nie bronie gościa z Chorzowa bo powinien od razu dostać karę śmierci ale zdajecie sobie chyba sprawę że jest to całkowicie bezprawne działanie, totalitarne w świetle prawa międzynarodowego i Polska będzie płacić gigantyczne odszkodowania.

Dodaj ogłoszenie