1/4
Lech Poznań po dobrej pierwszej połowie dołożył świetną...

Lech Poznań po dobrej pierwszej połowie dołożył świetną drugą i pokonuje szwedzkie Hammarby 3:0. To był bardzo ważny mecz dla Dariusza Żurawia i całej drużyny, która teraz może spokojnie patrzeć, kto będzie jej kolejnym rywalem.

Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Lecha w tym meczu (noty 1-10) ---->

2/4
BRAMKARZ I OBROŃCY...

BRAMKARZ I OBROŃCY

FILIP BEDNAREK 8
W pierwszej połowie pewny i czujny. Świetnie spisał się w dwóch groźnych sytuacjach, w których uratował kolegów przed stratą gola. W drugiej połowie nie miał więcej pracy. Na plus czyste konto.

ALAN CZERWIŃSKI 6
Zanotował kilka niedokładnych zagrań.Na plus czyste konto całego zespołu, co także go wzmocni. W końcówce popisał się dobrym podaniem do Marchwińskiego i zaliczył pierwszą asystę w Lechu.

LUBOMIR SATKA 7
Słowak z opaską kapitana na ramieniu czuje się jeszcze pewniej i dyryguje blokiem defensywnym Kolejorza. W pierwszej połowie swoją interwencją uchronił Lecha przed stratą gola, bo rywal dobiłby piłkę do pustej bramki. Imponował świetnym ustawieniem.

DJORDJE CRNOMARKOVIĆ 5
Dał się raz niebezpiecznie przerzucić i musiał ratować go Bednarek. Zablokował jeden groźny strzał, ale kilka razy bardzo brakowało mu koncentracji i cierpiał na tym zespół.

TYMOTEUSZ PUCHACZ 7
W pierwszej połowie był jednym z najlepszych zawodników Lecha. Lewa strona Koejorza stwarzała najwięcej zagrożenia. Poprawił się w destrukcji, a w drugiej połowie skupił się głównie na tym. W końcówce popisał się świetnym rajdem.

Zobacz pozostałe oceny ---->

3/4
POMOCNICY...

POMOCNICY

JAKUB MODER 7
Pracował w odbiorze i skupił się na asekuracji wysoko grających Tiby oraz Ramireza. Notował sporo przechwytów i w pierwszej połowie był najbardziej aktywny z całej trójki pomocników. Miał jedną dobrą okazję z dystansu, ale uderzył za lekko.

PEDRO TIBA 8 (grał do 84. minuty)
Rywale bardzo szybko go podwajali i Portugalczyk miał w pierwszej połowie dużo mniej miejsca na boisku niż w polskiej lidze. Szukał niekonwencjonalnych zagrań otwierających drogę do bramki. Najważniejsze jednak, że poszedł do końca na pressing i dał bardzo ważne prowadzenie swojej drużynie. Świetne wykończenie. Po faulu na nim wyleciał z drużyny kapitan gości.

JAN SYKORA 6 (grał do 72. minuty)
Był aktywny i pomagał w destrukcji. Chciał brać na siebie grę, ale w pierwszej części nic konstruktywnego nie wykreował. Czech zadebiutował w wyjściowym składzie.

DANI RAMIREZ 6
Szukał sobie miejsca do gry, ale rywale znali jego atuty i szybko blokowali możliwość zagrania przez niego piłki lewą nogą. Starał się przyspieszać grę, ale miał kilka niecelnych zagrań. Popisał się jednym świetnym podaniem do Ishaka, ale strzał Szweda zatrzymał bramkarz.

JAKUB KAMIŃSKI 7
Wraz z Tymoteuszem Puchaczem byli bardzo aktywni w pierwszej połowie. „Kamyk” dryblował, strzelał, ale nie stwarzało to zagrożenia. W drugiej połowie siadła mu piłka na nodze i podwyższył na 2:0.

Zobacz kolejne oceny ----->

4/4
NAPASTNIK I ZMIENNICY...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 6 (grał do 90. minuty)
W pierwszej połowie rywale bardzo pilnowali napastnika Lecha. Miał jedną okazję na początku meczu, ale skutecznie zablokowali go obrońcy. W końcówce pierwszej części był blisko gola, ale bramkarz dobrze skrócił kąt i wybronił strzał. W drugiej połowie miał jedną okazję, ale tym razem bez gola. Pracował w defensywie.

Grali także:

MICHAŁ SKÓRAŚ 5 (grał od 72. minuty)
Wszedł głównie po to, by pracować w defensywie i pomagać Czerwińskiemu. Z tego się spisał, ale w ofensywie nie dał nic ciekawego.

FILIP MARCHWIŃSKI 7 (grał od 84. minuty)
Wszedł na kilka minut i dał drugą dobrą zmianę z rzędu. Fantastyczne wykończenie i ustalenie wyniku na 3:0.