18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - dzień 1. [RELACJA NA ŻYWO, LIVE, ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
.
. Przemyslaw Swiderski
W piątek wystartowały halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE w naszym serwisie z tego wydarzenia. Wszystkie najważniejsze wydarzenia w pigułce na żywo!

Zobacz program minutowy HMŚ Sopot 2014

Aktualizacja, godz. 21.35
To już koniec. Za nami pierwszy dzień rywalizacji w halowych mistrzostwach świata w Ergo Arenie, pierwsze emocje i pierwsze medale. Szkoda, że na podium nie stanął Tomasz Majewski, na którego mocno liczyliśmy. To jednak nie koniec mistrzostw. W sobotę znowu będziemy mieli szane medalowe. Dziękujęmy za uwagę i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w sobotę!

Aktualizacja, godz. 21.30
Za nami półfinał biegu na 400 m mężczyzn. Niestety, Rafał Omelko nie zdołał awansować do finału. W swoim biegu zajął piąte miejsce (46,94).

Aktualizacja, godz. 21.05
Justyna Święty awansowała do finału biegu na 400 m! Polak w swoim półfinale była druga. Brawo!

- Nie marzyłam o finale mistrzostw świata. Trzeba jednak mieć marzenia i w nie wierzyć. Zawsze walczę do samego końca. Jestem szczęśliwa - powiedziała Justyna Święty.

Aktualizacja, godz. 20.55
WAŻNE: Tomasz Majewski nie dał rady wywalczyć dla Polski medalu. W finale konkursu pchnięcia kulą zajął czwarte miejsce. Wygrał zdecydowany faworyt - Ryan Whiting. Srebro zdobył David Storl, a brąz Tomas Walsh. Wielka szkoda, ale brawo za walkę. Polak osiągnął najlepszy rezultat w tym roku.

- Piękny konkurs. Walczyłem do samego końca. Skończyło się trzeci raz - czwartym miejscem. Zawsze chciałoby się zrobić to lepiej, ale dziś się nie udało. Czułem się lepiej niż zwykle, ale na ten czas, na tyle było mnie stać - wyjaśnił Majewski.

Aktualizacja, godz. 20.40
Trzecia kolejka pchnięcia kulą i Tomasz Majewski znowu wskakuje na trzecie miejsce - 21.04 - najlepszy wynik w tym roku. Tymczasem prowadzenie odzyskał Ryan Whiting - 22.05! Ten rezultat jest już chyba poza zasięgiem konkurentów.

Aktualizacja, godz. 20.25
Trzecia próba Tomasza Majewskiego. Tym razem Polak się nie poprawił. Mamy jednak zmianę na pozycji lidera. Pierwsze miejsce zajmuje obecnie David Storl. Na drugą lokatę spadł obrońca tytułu - Ryan Whiting.

Aktualizacja, godz. 20.21
Mamy pierwsze medale halowych mistrzostw świata! Złoto w pięcioboju wywalczyła Sharon Day-Monroe, srebro Brianne Theisen Eaton, a brąz Alina Fodorova. Karolina Tymińska zajęła ósme miejsce.

Aktualizacja, godz. 20.18
Druga próba Tomasza Majewskiego i najlepszy wynik w tym roku - 20,92! Polak jest jednak trzeci. Prowadzi Ryan Whiting (21,47), drugi jest David Strorl (21,35).

Aktualizacja, godz. 20.15
Brawo! Dobre wejście Tomasza Majewskiego w konkurs. Polak pchnął kulę na odległość 20,76 m i jest tuż na Ryanem Whitingiem (20,89)!

Aktualizacja, godz. 20.05
WAŻNE: Rozpoczynamy konkurencję, na którą wszyscy dziś czekamy - finał konkursu pchnięcia kulą z udziałem Tomasza Majewskiego!

Aktualizacja, godz. 19.58
Wreszcie znakomity i trochę niespodziewany występ Polaka - Adrian Strzałkowski pobił rekord Polski w skoku w dal i awansował już do sobotniego finału (8,18 m)

- Bardzo się cieszę. Trochę się jeszcze stresuję, ale mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć ten wynik w finale. Bardzo pomaga mi publiczność - wyjawił Strzałkowski.

Aktualizacja, godz. 19.55
W finale biegu na 1500 m nie zobaczymy też Katarzyny Broniatowskiej, która w kwalifikacjach zajęła dopiero szóste miejsce.

Aktualizacja, godz. 19.45
Danuta Urbanik zajęła szóste, przedostatnie miejsce w swoim biegu. W finale na pewno jej zatem nie zobaczymy. Teraz trzymamy kciuki za drugą z Polek - Katarzynę Broniatowską

- Dałam z siebie wszystko. Nie miałam już sił na samym końcu. Tempo było dosyć rwane. Wyraźnie mi to nie słuzyło - powiedziała po swoim biegu Urbanik.

Aktualizacja, godz. 19.35
Rozpoczynamy biegi eliminacyjne kobiet na 1500 m. W akcji zobaczymy dwie nasze zawodniczki - Danutę Urbanik i Katarzynę Broniatowską.

Aktualizacja, godz. 19.10
Brawo! Dariusz Kuć awansował do półfinału biegu na 60 m. Uzyskał rezultat 6,58 i tym samym poprawił swój rekord życiowy. Tę serię wygrał Niemiec - Lucas Jakubczyk (6,57). Półfinały i finał w sobotę.

Aktualizacja, godz. 18.50
W kwalifikacjach w biegu na 60 m udział wziął Polak - Remigiusz Olszewski. Nasz reprezentant zajął w swoim biegu czwarte miejsce (6,69). Awansu do półfinału jednak nie wywalczył.

Aktualizacja, godz. 18.35
Karolina Tymińska spaliła kolejną próbę. Tym razem jednak poddała się bez walki. W skoku w dal zajęła 6. miejsce. O medalu nie mamy prawa nawet marzyć.

Aktualizacja, godz. 18.30
Urszula Bhebhe ma już za sobą bieg eliminacyjny na 60 m przez płotki. Awansu nie wywalczyła, ale poprawiła swój rekord życiowy (8,17). Zaprezentowała się przyzwoicie. Do faworytek bowiem nie należała.

- Cieszę się bardzo, bo udało mi się poprawić rekord życiowy. Taki był cel na te zawody. Chciałam się na koniec sezonu trochę poprawić, o to chodziło. Brakuje mi jednak trochę dynamiki. Nad tym muszą pracować - powiedział po biegu Bhebhe.

Aktualizacja, godz. 18.15
Karolina Tymińska spaliła pierwszą próbę na w skoku w dal. W drugiej jednak skoczyła bardziej asekuracyjnie i znowu nie zachwyciła. Jak na razie bardzo słaby występ naszej reprezentantki.

Aktualizacja, godz. 18.00
Rozpoczynamy sesję popołudniową. W tej chwili trwa skok w dal w w pięcioboju pań, z udziałem Karoliny Tymińskiej. Rozpoczęły się również biegi eliminacyjne na 60 m przez płotki. Zobaczymy w nich jedną Polkę - Urszulę Bhebhe.

Na poprzedniej stronie zapis relacji LIVE z poprzedniej sesji!

Aktualizacja, godz. 14.55
Koniec sesji porannej. Popołudniowa rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy!

Aktualizacja, godz. 14.35
Obecnie w pięcioboju rywalizuje Karolina Tymińska. Nasza zawodniczka obecnie bierze udział w pchnięciu kulą. Niestety, jest wyraźnie spięta i osiąga bardzo słabe rezultaty.

Aktualizacja, godz. 14.05
W niedzielnym finale biegu na 800 wystartują również Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Ten pierwszy wygrał swój bieg, Lewandowski był natomiast w swojej serii drugi. Forma naszych reprezentantów wygląda naprawdę dobrze. Wydaje się, że medal jest w zasięgu ręki.

Aktualizacja, godz. 13.50
Świetny bieg w wykonaniu Angeliki Cichockiej! Nasza zawodniczka uzyskała w kwalifikacjach biegu na 800 m najlepszy w tym roku wynik na świecie - 2.00,37! Tym samym Polka awansowała do niedzielnego finału.

Aktualizacja, godz. 12.15
W finale skoku wzwyż zobaczymy dwie nasze reprezentantki - Kamilę Lićwinko i Justynę Kasprzycką. Obie zawodniczki uzyskały kwalifikację wynoszącą 1,95 m.

Aktualizacja, godz. 11.20
Tomasz Majewski przeszedł kwalifikacje i dostał się do finału konkursu pchnięcia kulą. Majewski uzyskał wynik 20,60 m, co dało mu czwarte miejsce w kwalifikacjach. Najlepiej spisał się David Storl z Niemiec (21,24 m).

Majewskiemu kwalifikacja nie przyszła jednak łatwo. W pierwszej próbie Polak uzyskał zaledwie 19,99m. Był wyraźnie niezadowolony. W drugiej jednak znacząco się poprawił.

Aktualizacja, godz. 11.10
Kwalifikację do półfinału wywalczył też Rafał Omelko, który w swoim biegu eliminacyjnym zajął drugie miejsce.

- Byłem nieco zaskoczony przebiegiem biegu. Nie spodziewałem się, że zejdę do krawężnika na pierwszym miejscu. Na drugim okrążeniu starałem się kontrolować bieg, ostatecznie wyprzedził mnie jeden rywal, ale liczy się awans. Przed półfinałem postaram się zregenerować i dać z siebie wszystko - skomentował Omelko.

Aktualizacja, godz. 10.40
Do półfinału biegu na 400 m awansowała z trzecim czasem Justyna Święty. Odpadła natomiast druga z naszych reprezentantek - Małgorzata Hołub.

- Wynik przerósł moje oczekiwania. Liczyłam na czas około 52,5 i awans z czasem, jednak udało się pobiec znacznie szybciej. Jeśli chodzi o plan na półfinał, muszę najpierw porozmawiać z trenerem. Jest mało czasu na regenerację, ale mam nadzieję, że uda mi się pobiec około 52 sekund - powiedział Justyna Święty.