reklama

Grochów: Mieszkańcy nie chcą punktu wymiany igieł i strzykawek na ul. Kickiego. Uważają, że narkomani zagrażają dzieciom

Radzim Gaudenty
Pixabay
Na Grochowie, przy ulicy Kickiego, ma powstać prowadzony przez Fundację Redukcji Szkód punkt wymiany igieł i strzykawek dla osób uzależnionych od heroiny. Utworzeniu takowej placówki silnie sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy. Uważają, że obecność narkomanów może stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci.

Jeszcze do niedawna punkt wymiany igieł i strzykawek Fundacji Redukcji Szkód działał na Woli, w Kolonii Wawelberga. Teraz ma się przenieść do nowej lokalizacji na ul. Kickiego. Ludzie, mieszkający w sąsiedztwie planowanego punktu, są zdeterminowani, by do tego nie dopuścić.

Wystosowali petycję, w której piszą, że placówka fundacji nie może znajdować się w pobliżu miejsca, gdzie często przechodzą dzieci - w pobliżu szkół i przedszkoli. Tłumaczą, że narkomani, znajdujący się pod wpływem środków odurzających, mogą stwarzać dla małoletnich zagrożenie. Poza tym obawiają się, że w okolicy znajdzie się pełno zużytych igieł i strzykawek.

Obawy mieszkańców Grochowa nie są nieuzasadnione. W poprzedniej lokalizacji, przy ulicy Górczewskiej, punkt nie jest zbyt dobrze wspominany. Narkomani mieli zaczepiać dzieci i młodzież. Poza tym po okolicy walały niezutylizowane strzykawki.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

ż
żaba

Redukowanie szkód czyli harm reduction to właśnie rozdawnictwo igieł i strzykawek. W takich miejscach pracownicy zawsze sprzątają zużyte strzykawki i je utylizują, a narkomani nie są na widoku. To straszne jak u nas w kraju nie rozumie się idei redukcji szkód.

A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Grochów: Mieszkańcy nie chcą punktu wymiany igieł i strzykawek na ul. Kickiego. Uważają, że narkomani zagrażają dzieciom

a
abcd

Każdy, kto zabezpiecza, pomaga, ułatwia narkomanom ich przyjmowanie, popełnia przestępstwo. Czas zredukować szkody, jakie tacy ludzie czynią społeczeństwu!

Dodaj ogłoszenie