Greckie banki ponownie otwarte, ale kolejki do bankomatów...

  Greckie banki ponownie otwarte, ale kolejki do bankomatów nie zmalały [VIDEO]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Greckie banki zostały otwarte po trzytygodniowej przerwie – to efekt przyjęcia przez rząd w Atenach planu naprawczego finansów. Dzienny limit wypłat gotówki został podniesiony z 60 do 420 euro, ale Grecy wciąż stoją w długich kolejkach przed bankomatami.
  Mimo że część restrykcji nałożonych na greckie banki została złagodzona, ich klienci wciąż nie mogą realizować czeków i dokonywać transakcji zagranicznych. Przyjęty przez rząd w Atenach plan spłaty zadłużenia zakłada również m. in. podwyżkę podatku VAT na wiele dóbr i usług z 13 do 23 proc.


  RUPTLY/x-news


  Dzięki zgodzie każdego z państw eurogrupy, wkrótce rozpoczną się ostateczne negocjacje w sprawie trzeciego programu pomocowego dla Grecji.
  Ateny mają czas na wdrożenie narzuconych przez UE reform do środy. Kwestia reform podzieliła nie tylko greckie społeczeństwo, ale i rząd – po referendum ws. przyjęcia planu oszczędnościowego ze stanowiska ministra finansów zrezygnował Janis Warufakis. – Ten program reform będzie klęską. On już zawiódł – powiedział w wywiadzie dla BBC.

  W piątek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. euro Valdis Dombrovskis poinformował, że Grecja otrzyma w poniedziałek pilną pożyczkę z funduszy unijnych w wysokości ponad 7 mld euro. Pieniądze mają zostać wykorzystane na spłatę zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i części należności Europejskiego Banku Centralnego.


  AIP

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ot, tak sobie

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści

  „od ponownie otwarte”.
  Co to znaczy „odponownie”?
  Piszę się „ot, ponownie”.
  I za takie byki mam płacić?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo