Grand Prix Polski w Toruniu: Triumf Iversena [zapis relacji...

Grand Prix Polski w Toruniu: Triumf Iversena [zapis relacji na żywo]

Aktualizacja:

Nowe wiadomości: 0

Wszystkie wiadomości: 37

Najnowsza -

Jason Doyle (kask żółty) może w Toruniu zrobić kolejny krok w stronę zdobycia Mistrzostwa Świata. Bartosz Zmarzlik (w białym kasku) zajmuje w generalnej klasyfikacji czwartą pozycję. ©Jarosław Pabijan

Duńczyk Niels Kristian Iversen wygrał Grand Prix Polski w Toruniu - dziesiątą, przedostatnią rundę żużlowego cyklu Grand Prix. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik.

• WYNIKI GRAND PRIX W TORUNIU

1. Niels Kristian Iversen - 15 (1,3,2,2,2,2,3)
      2. Greg Hancock - 16 (3,3,2,1,2,3,2)
      3. Bartosz Zmarzlik - 13 (0,2,3,1,3,3,1)
      4. Matej Zagar - 15 (3,3,1,3,3,2,0)
      5. Chris Holder - 11 (3,2,1,3,1,1)
      6. Michael Jepsen Jensen - 10 (1,0,3,3,3,0)

Czas wyścigu:

Zmarzlik został na starcie, ale na dystansie Polak walczył z Iversenem i Zagarem. Z przodu niezagrożony jechał Hancock. Amerykanin zaczął jednak doganiać Iversen i to on na trzecim okrążeniu wyprzedził Hancocka! Niels Kristian Iversen zwycięzcą Grand Prix Polski w Toruniu!

Czas wyścigu: 60.41 sek.

Pawlicki przegrał start i został na czwartej pozycji. Prowadził Hancock, ale musiał stoczyć zaciętą walkę o zwycięstwo z Iversenem. Pawlicki na kresce wydarł jeden punkt Jepsenowi Jensenowi.

• BIEG 22

Dwa upadki w tym biegu. Najpierw na pierwszym łuku upadł Pawlicki, a następnie także Hancock. Bieg przerwany. Powtórka w czteroosobowym składzie.

• BIEG 21

Zmarzlik, Zagar, Holder, Lindgren
      Czas wyścigu: 60.06 sek.

Najlpeszy start Zagara, a Zmarzlik na przeciwległej prostej fantastycznym atakiem wyprzedził Holdera i Lindgrena. Polak następnie atakował pozycję Słoweńca i na trzecim okrążeniu wyprzedził Zagara!

2. Greg Hancock - 11 (3,3,2,1,2)
      3. Michael Jepsen Jensen - 10 (1,0,3,3,3)
      4. Chris Holder - 10 (3,2,1,3,1)
      5. Niels Kristian Iversen - 10 (1,3,2,2,2)
      6. Bartosz Zmarzlik - 9 (0,2,3,1,3)
      7. Fredrik Lindgren - 9 (2,2,0,3,2)
      8. Piotr Pawlicki - 9 (1,1,2,2,3)

• BIEG 20

Zagar, Lindgren, Holder, Kildemand
      Czas wyścigu: 60.32 sek.

Kildemand najlepiej wystartował z czwartego pola, ale na przeciwległej prostej wszystkich rywali, atakiem przy krawężniku wyprzedził Zagar. Na drugim łuku drugiego okrążenia, Lindgren ostrym atakiem wyprzedził Kildemanda, a na prostej startowej uczynił to także Holder.

• BIEG 19

Jepsen Jensen, Hancock, Harris, Janowski
      Czas wyścigu: 59.94 sek.

Walka na pierwszym łuku między Janowskim i Harrisem. Polak został na czwartym miejscu, jednak na dystansie wyprzedził Brytyjczyka. Z dużą przewagą wygrał Jepsen Jensen. Harris na drugim łuku czwartego okrążenia poradził sobie z Janowskim.

Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.