reklama

Gramofony w ofercie salonu Nautilus

Materiał partnera zewnętrznego
Kilkadziesiąt lat temu, zanim nastała epoka kaset magnetofonowych, a później płyt CD, gramofony święciły swój najlepszy okres jako nastrojowe odtwarzacze muzyki oraz dźwięku. Dziś moda na ten klasyczny sprzęt odtwarzający wraca, ale w nowym, bardziej nowoczesnym wydaniu.

Muzyka o brzmieniu z dawnych lat

Gramofony Bambino, które posiadali nasi dziadkowie, odtwarzały muzykę w sposób bardzo specyficzny. Dziś nasze ucho z łatwością wychwytuje zgrzyt igły po winylowej powierzchni płyty bądź krótkie jak mgnienie oka przerwy w dostarczaniu wrażeń słuchowych. Mimo to odsłuchiwanie starych winylowych płyt ma w sobie coś odprężającego, łagodzącego obyczaje, co pozwala nam zaprzyjaźnić się z muzyką w sposób bardziej indywidualny, niż za pomocą dźwięku dostarczanego na przykład z komputera czy płyty CD.

Gramofony a jakość dźwięku

Pomimo tego, że konstrukcja gramofonu powstała kilkadziesiąt lat temu, dzisiejsze urządzenia tego typu opierają się na tej samej zasadzie działania i podstawowa budowa gramofonu jest taka sama. Nowinką jest oczywiście nowy design oraz pewne elementy, które zostały zastąpione przez bardziej trwałe materiały, jednak sam proces odtwarzania dźwięku jest taki sam. Producenci gramofonów, jak na przykład firmy Sony bądź także ich dystrybutorzy, jak salon Nautilus, często też dostosowują wygląd gramofonu do konkretnego klienta, wprowadzając zarówno standardowe wzory pokrywy, jak i ekstrawaganckie, nietypowe połączenia kolorystyczne.

Kluczowa igła i talerz

Samo wyposażenie gramofonu również nie jest skomplikowane i składa się z kilku podstawowych części. Pierwszą z nich jest igła magnetyczna, która, wodząc po odpowiednio wyprofilowanej powierzchni płyty, odtwarza dźwięk. Jej prawidłowy dobór do naszych potrzeb (a bardziej do potrzeb indywidualnego modelu gramofonu) pozwoli na lepszą jakość dźwięku oraz na dłuższe prawidłowe działanie samego sprzętu.

Podobna rzecz ma się z talerzem, na którym umieszcza się płyty. Napęd, który wprawia talerz w ruch obrotowy, może mieć trzy rodzaje prędkości. Jest on sterowany za pomocą paska lub też bezpośrednio. Kiedy w naszym gramofonie jest zamontowany pasek, należy pamiętać o jego wymianie raz na jakiś czas, dzięki temu nie ucierpi jakość dźwięk oraz samo urządzenie.

Wszechstronność gramofonu

Kiedy udajemy się do sklepu z zamiarem zakupu gramofonu, chcemy, by produkt był jak najbardziej wszechstronny. W takim razie warto pochylić się podczas wyboru nad modelami, które ową wszechstronność mogą w pełni zapewnić.

Wspomniany salon Nautilus, jeśli zdecydujemy się dokonać zakupu właśnie tam, z pewnością będzie nam pomocny. Jego pracownicy sprawdzą i odpowiednio dobiorą sprzęt, by był w stanie odbierać zarówno płyty winylowe produkowane współcześnie, jak i stare płyty naszych rodziców i dziadków, do których mamy pewną słabość sentymentalną.

Gramofon – powracają wspomnienia

W czasach, gdy gramofony zawojowały rynek muzyczny, na topie było posiadanie dużej kolekcji płyt winylowych. Dziś może ona stać się również piękną ozdobą salonu czy gabinetu, a ich niepowtarzalny charakter z pewnością przetrwa jeszcze przez długi czas.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie