Tomasz Górski
PKO Ekstraklasa. Przed meczem kibice obawiali się śnieżycy, a zastali... grad. Grad goli! W niedzielnym meczu 17. kolejki Cracovia zremisowała z Ruchem Chorzów... 4:4.

Ruch wreszcie zwycięski

Niemal do ostatniej chwili trwałą walka z czasem, by przygotować boisko. Kibice, którzy pomagali w odśnieżaniu, spisali się na medal i tylko nawałnica mogła storpedować rozpoczęcie spotkania.

Grający z nożem na gardle "Niebiescy" mogli wyjść na prowadzenie już w 12. minucie, ale Sebastiana Madejskiego nie pokonał Miłosz Kozak. Kilka minut później pierwszą bramkę w meczu strzelili gospodarze. Benjamin Källman przedarł się prawą strona i zagrał płasko na 5. metr, skąd Michał Rakoczy na wślizgu skierował piłkę do siatki. W 27. minucie kapitalną okazję miał Daniel Szczepan. Po błędzie Sebastiana Madejskiego znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem "Pasów", ale wyszedł z nią na tarczy. Po chwili czerwoną kartkę obejrzał Otar Kakabadze, który wcielił się w... golkipera i ręką "obronił" strzał. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę i wskazał na "wapno". Jedenastkę wykorzystał Szczepan. Jeszcze przed przerwą gola dla beniaminka strzelił Mateusz Bartolewski.

Wydawało się, że po zmianie stron piłkarze Jana Wosia wykorzystają grę w przewadze, ale do remisu niespodziewanie doprowadził Karol Knap. Po dośrodkowaniu z prawej strony na dalszy słupek Benjamin Källman zgrał piłkę głową do Karola Knapa, który najpierw opanował piłkę, by skierować ją do siatki. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać - drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Daniel Szczepan. Mocnym uderzeniem nie dał szans Madejskiemu.

Gospodarze walczyli do końca i na niespełna kwadrans przed końcem spotkania doprowadziła do remisu po bramce Patryka Makucha. Jednak komplet punktów dla Ruchu - po raz pierwszy od spotkania z ŁKS-em (2:0) zapewnił Tomasz Swędrowski. Punkt gospodarzom zapewnił w końcówce Karol Knpa. Młodzieżowiec w tym meczu zapisał dwie bramki i dwie asysty!

Po 17 kolejkach Cracovia zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Otwierająca strefę spadkową Puszcza Niepołomice traci do "Pasów" zaledwie 1 "oczko", a przedostatni Ruch - 6 punktów. Tabelę zamyka ŁKS Łódź (8 punktów)

Piłkarz meczu: Karol Knap