Goście z Panamy w krakowskiej kurii [ZDJĘCIA, WIDEO]

Weronika Czekańska, Katarzyna Domin
W Krakowie odbyło się spotkanie z udziałem delegacji z Panamy, komietu, który zorganizuje Światowe Dni Młodzieży w roku 2019. Grupie gości z Ameryki Środkowej przewodził abp José Domingo Ulloa Mendieta. Delegacja przybyła, aby zapoznać się doświadczeniem zdobytym przez polski Kościół podczas organizacji ŚDM w ubiegłym roku.

Polska strona pragnie podzielić się swoimi obserwacjami i udzielić jak najwięcej informacji w celu pomocy w usprawnieniu działań w trakcie 34. Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one 22-27 stycznia 2019 roku – W Panamie będzie trwał wtedy tzw. okres suchy. Może być on dla europejskiej młodzieży utrudnieniem, na które należy się przygotować - zaznaczył abp Jose Domingo Ulloa Mendieta

Arcybiskup poinformował, że spodziewają się około 300-400 tysięcy pielgrzymów. Tak duża liczba przyjezdnych wiąże się z problemem zakwaterowania i bezpieczeństwa - właśnie tę kwestię planuje poruszyć podczas rozmów z polskimi organizatorami Światowych Dni Młodzieży. Pragnąc jak najlepiej przygotować się do przyjęcia młodych pielgrzymów z całego świata, goście spotkają się z polskimi logistykami, którzy byli odpowiedzialni za najbardziej strategiczne sprawy. Poruszą też problem transportu, który w Panamie, w przeciwieństwie do Krakowa, usprawnią dwie linie metra. Panamska społeczność jest otwarta na przyjazd młodych ludzi, nawet pomimo przewidywanych problemów.

Polska strona podzieliła się trzema radami - aby zaangażować młodych do przygotowań, ponieważ są to osoby energiczne i odpowiedzialne, zaufać bożej opatrzności, i mieć odwagę prosić o pomoc ekspertów z różnych dziedzin. To właśnie ich wiedza jest najbardziej cenna podczas organizacji tak dużego wydarzenia, ponieważ usprawnia całą pracę i zapewnia bezpieczeństwo dla wszystkich pielgrzymów.

9 kwietnia odbędzie się uroczysta msza święta prowadzona przez papieża Franciszka, na Placu świętego Piotra, podczas której polska młodzież przekaże symbole Światowych Dni Młodzieży delegacji z Panamy.

Na zakończenie spotkania arcybiskup z Panamy serdecznie zaprosił wszystkich Polaków do udziału w tych szczególnych dla nich chwilach. Ponadto prosił o modlitwę, która będzie dla nich wielkim wsparciem.

Wideo

Materiał oryginalny: Goście z Panamy w krakowskiej kurii [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
ehh

Oby!

r
robek

Błedy zdarzają się każdemu? Pomyśl o meritum wypowiedzi! Idz na to piwo, przecież wziąłeś już 500 plus!?

P
PRL ok

A twoim pupilkom w sutannie kapie na klawiaturę co innego , szczególnie jak korespondują z dziećmi po nocach.....

P
PWL

Uwarz sobie gościu browara i się napij, pisanie zostaw pisarzom lewackim, których tu jest cały komplecik i aż im piana kapie na klawiaturę.

l
lest

Na Dominikanie dzieciaki już się wycwaniły i uciekają na sam widok koloratki.

m
mers

Chyba że w kontekście wymiany adresów........

e
eliza

A czy temat pedofilii też będzie omawiany? Bo to b. ważne w kontaktach między ufnymi młodymi ludzmi, często dziećmi a księżmi co to niejednego kapłana na złą drogę wyprowadzą!!! Cytuję tutaj wypowiedź księdza biskupa Michalika!

R
Rajmund

Dobrzy pasterze

A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Goście z Panamy w krakowskiej kurii [ZDJĘCIA, WIDEO]

e
edoo

Czyż nie bliżej mieli na Dominikanę!? Tam przecież dalej są świeże wyczyny arcybiskupa, noncjusza watykańskiego Józefa Wesołowskiego z młodzieżą i dziecmi!!! Napewno ich relacje dużo by wniosły wiedzy dla organizatorów ŚDM w Panamie!?

Dodaj ogłoszenie