Zagłębie Lubin

3

2 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Górnik Zabrze pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, natomiast Zagłębie Lubin u siebie podejmie Koronę Kielce.

• Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

• Kevin Broll - 3
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Jonatan Kotzke - 4
    • Richard Jensen - 3
    • Paweł Olkowski - 3, (Amadej Marosa - 3)
    • Jean Jules Mvondo - 3, (Emil Bergstrom - 2)
    • Blaz Vrhovec - 3
    • Kanji Okunuki - 3, (Mateusz Cholewiak - bez oceny)
    • Robert Dadok - 4
    • Dani Pacheco - 3, (Lukas Podolski - 2)
    • Piotr Krawczyk - 3, (Krzysztof Kolanko - bez oceny)

• Kacper Bieszczad - 3
    • Bartłomiej Kłudka - 4
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Jarosław Jach - 2
    • Guram Giorbelidze - 3
    • Tomasz Makowski - 3
    • Łukasz Łakomy - 3, (Marko Poletanović - 3)
    • Tornike Gaprindaszwili - 4, (Kacper Chodyna - 2)
    • Filip Starzyński - 4, (Aleks Ławniczak - 3)
    • Damjan Bohar - 5, (Tomasz Pieńko - bez oceny)
    • Martin Doleżal - 2
  • Wyrównane spotkanie w Zabrzu, ale Zagłębie okazało się konkretniejsze i chyba zasłużenie wygrywa to spotkanie. Górnik ma problemy z wygrywaniem i zdecydowanie musi poprawić skuteczność.

• Koniec meczu na Arena Zabrze! Zagłębie Lubin wygrywa z Górnikiem 3:2!

• Kryspin Szcześniak także z żółtą kartką.

• Dużo walki w środku pola, ale bez zagrożenia pod którąś z bramek.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Robert Dadok ukarany żółtą kartką.

• Końcówka meczu w Zabrzu. Siadło nam tempo spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się do kreowania bramkowych okazji.

• Natomiast Mateusz Cholewiak zastąpił Kanji Okunukiego.

• Ostatnie dwie zmiany także w Górniku Zabrze. Krzysztof Kolanko pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka

• Jarosław Jach z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Ostatnia zmiana w zespole "Miedziowych". Tomasz Pieńko zmienił Damjana Bohara.

• W ostatnich minutach dominuje gra w środku pola. Górnik nie potrafi sforsować szczelnej defensywy gości.

• Tomasz Makowski został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• W drużynie Zagłębia Lubin Aleks Ławniczak pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Trzecia zmiana w ekipie zabrzan. Lukas Podolski zastąpił Daniego Pacheco.

• Znakomita szansa dla Górnika na wyrównanie! Robert Dadok znakomicie dośrodkował z lewej strony boiska na głowę Jonatana Kotzke, a ten trafił w poprzeczkę bramki Kacpra Bieszczada!

• Ciągle obraz meczu nie ulega zmianie. Po bramce dla Zagłębia to gospodarze przejmują inicjatywę i zaczynają mocniej atakować.

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne Górnika do Damjana Bohara, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramkę gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Damjan Bohar zdobywa gola i trzeci raz w tym meczu Zagłębie obejmuje prowadzenie!!!

• Natomiast Marko Poletanović pojawił się w miejsce Łukasza Łakomego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Kacper Chodyna zmienił Tornike Gaprindaszwiliego

• Zmiana w Górniku Zabrze. Amadej Marosa zmienił Pawła Olkowskiego.

• Kanji Okunuki dośrodkował w pole karne Zagłębia wprost na głowę Piotra Krawczyka, ten zgrał do Roberta Dadoka, który sytuacyjnym uderzeniem znowu doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Robert Dadok ponownie trafia do bramki i znowu remis na Arena Zabrze!!!

• Filip Starzyński zbyt mocno dośrodkował z rzutu rożnego w "szesnastkę" gospodarzy i żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Paweł Olkowski spróbował dośrodkować w pole karne gości, ale piłka zatrzymała się na pierwszym z obrońców.

• Kanji Okunuki oddał strzał zza pola karnego, ale Kacper Bieszczad popisał się znakomitą interwencją!

• Wyrównany i spokojny początek drugiej połowy meczu. Oba zespoły nieco ostrożniej rozpoczęły tę część spotkania.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Emil Bergstrom zmienił Jeana Julesa Mvondo.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Arena Zabrze, za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części rywalizacji zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy spotkania w Zabrzu. Do przerwy Zagłębie Lubin prowadzi z Górnikiem 2:1.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Górnika, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Piotr Krawczyk zagrał w pole karne Zagłębia, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Kolejna świetna akcja Zagłębia Lubin, Damjan Bohar wyłożył piłkę do Tornika Gaprindaszwiliego, ten oddał mocny strzał, ale instynktowną interwencją popisał się Kevin Broll ratując swój zespół przed stratą trzeciej bramki!

• Kanji Okunuki popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy Górnika.

• Tornike Gaprindaszwili dostał piłkę przed polem karnym Górnika, oddał strzał, piłka po rykoszecie trafiła do Filipa Starzyńskiego, który sytuacyjnym uderzeniem trafił do bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Filip Starzyński zdobywa bramkę i Zagłębie znowu na prowadzeniu!!!

• Jean Jules Mvondo oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Robert Dadok dośrodkował w pole karne Zagłębia na Piotra Krawczyka, ten zdołał przyjąć piłkę, ale nie zdołał już oddać celnego strzału.

• W odpowiedzi Dani Pacheco dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale również bez zagrożenia.

• Filip Starzyński źle dośrodkował z rzutu rożnego i piłkę łatwo przejęli zabrzanie.

• Jean Jules Mvondo został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kanji Okunuki zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę bramki gości, dopadł do niej Robert Dadok i strzałem głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Robert Dadok doprowadza do wyrównania!!!

• Po zdobyciu bramki przez Zagłębie obraz meczu nie ulega zmianie. Wciąż Górnik przeważa, jednak co pokazuje wynik, niewiele z tego wynika.

• Tornike Gaprindaszwili wpadł w pole karne Górnika, minął rywala i oddał mocny strzał, który zdołał jeszcze obronić Kevin Broll, jednak z dobitką Damjana Bohara nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Damjan Bohar trafia do bramki Górnika i goście obejmują prowadzenie!!!

• Kanji Okunuki popędził lewą stroną boiska, dośrodkował na pole karne Zagłębia, ale żaden z jego partnerów z drużyny nie dopadł do tej piłki.

• Robert Dadok dostał piłkę w polu karnym Zagłębia i oddał mocny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki gości!

• Górnik wyraźnie przejął inicjatywę na początku spotkania. Zabrzanie prowadzą grę i utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

• Szybka akcja Górnika Zabrze, piłka trafiła do Pawła Olkowskiego, ten zdecydował się na strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Rozpoczynamy starcie Górnika z Zagłębiem!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Zabrzu. Za chwilę rozpoczniemy pojedynek.

• Natomiast oto zestawienie Górnika Zabrze:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie w pojedynku obu drużyn w Zabrzu padł bezbramkowy remis. Na wiosnę w Lubinie zespół Górnika okazał się lepszy wygrywając 4:2 po golach Krzysztofa Kubicy, Dariusza Pawłowskiego, Piotra Krawczyka i Bartosza Nowaka. Trzech, z czterech piłkarzy, którzy zdobywali wtedy bramki w Zabrzu już nie ma. Dla "Miedziowych" bramki zdobywali Filip Starzyński i Patryk Szysz, który także opuścił już Lubin.

• Natomiast Zagłębie Lubin ma dokładnie taką samą liczbę punktów, jednak plasuje się jedną pozycję niżej. "Miedziowi" przed dwoma tygodniami także wygrali 2:1, tyle że u siebie z Wisłą Płock. Dla Zagłębia bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Martin Doleżal i Kamil Chodyna. Wcześniej drużyna z Lubina zremisowała z Wartą Poznań i Jagiellonią Białystok.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Górnik Zabrze zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. Przed przerwą na reprezentację Zabrzanie po serii czterech remisów z rzędu wygrali na wyjeździe z Koroną Kielce 2:1 po dwóch bramkach Kanji Okunukiego. Dzisiaj gospodarze także wydają się faworytem spotkania, ale Zagłębie na pewno nie odda punktów bez walki.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze na własnym stadionie podejmie Zagłębie Lubin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.