Górnik Zabrze - Wisła Plock 4:2. Zdjęcia ze świetnego meczu na Arenie Zabrze

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Piłkarze Górnika Zabrze pokonali Wisłę Płock 4:2 i oddalili się od strefy spadkowej. Przede wszystkim jednak rozegrali świetny mecz, w którym dwukrotnie gonili wynik. Pierwszą asystę zaliczył Łukasz Podolski, który był też blisko gola. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Górnik Zabrze - Wisła Płock.

Wisła Płock dwa razy obejmowała prowadzenie w Zabrzu i dwukrotnie je traciła. Ostatnie słowo należało do piłkarzy Górnika, którzy w drugiej połowie pokazali świetną grę i zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

Pierwszoplanową postacią Górnika był Erik Janża, który miał udział przy wszystkich trafieniach. Świetnie spisywali się jednak także jego koledzy, a asystę numer jeden w PKO Ekstraklasie zaliczył Łukasz Podolski przy golu na 2:2. Były mistrz świata polował także na gola, był blisko, ale znów nie trafił do siatki w świetnej sytuacji. Podolski zapisał się też żółtą kartką. Ostrzeżenie już w 2 minucie jest najszybszym w całej lidze w obecnych rozgrywkach.

Gospodarze mogli wygrać nawet wyżej, ale uderzenie zatrzymało się na poprzeczce, a w ostatniej z ośmiu (!) doliczonych minut Bartosz Nowak cieszył się z drugiego trafienia, ale był na spalonym.

Dla Wisły to szósta wyjazdowa porażka w szóstym takim sprawdzianie w tym sezonie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Wisła Płock.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 4:2 (1:1)
0:1
Rafał Wolski (19), 1:1 Piotr Krawczyk (23), 1:2 Rafał Wolski (57-karny), 2:2 Jesus Jimenez (67), 3:2 Bartosz Nowak (78), 4:2 Krzysztof Kubica (83)
Górnik Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok (90. Pawłowski), Manneh (90. Mvondo), Kubica (90. Wojtuszek), Podolski, Krawczyk (74. Nowak), Janża (90. Cholewiak) - Jimenez. Trener: Jan Urban.
Wisła Kamiński - Rzeźniczak, Lagator (46. Krywociuk), Michalski - Gerbowski (66. Błachewicz), Rasak, Furman, Warchoł (81. Jorginho), Wolski, Tomasik (66. Vallo) - Sekulski (81. Tuszyński). Trener: Maciej Bartoszek.
Żółte kartki Podolski, Kubica, Dadok - Gerbowski, Sekulski, Rzeźniczak.