• Koniec meczu! Górnik bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków.

• Zabrzanie wybijają na chwilę piłkę po centrze Dawida Abramowicza. Po chwili Fatos Beciraj główkuje nad poprzeczką!

• Jesus Jimenez uderza zza pola karnego wysoko nad bramką Wisły.

• Łukasz Burliga z "żółtkiem".

• Zdaniem sędziego Erik Janża faulował Dawida Abramowicza. Rzut wolny z okolica prawej chorągiewki.

• Adam Ryczkowski wchodzi w miejsce Giannisa Masourasa.

• Szymon Marciniak dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Łukasz Burliga przypadkowo kopnięty przez Daniela Ściślaka. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Przez moment goście będą grać o jednego mniej.

• ... a za Stefana Savicia pojawi się Maciej Sadlok

• Lukas Klemenz zmienia Adiego Mehremicia.

• Adi Mehremić sprintem przerwał kontrę Górnika i na wślizgu podaje do bramkarza. Tą interwencję naraził się na uraz. Zabrzanie są zdania, że stoper Wisły gra na czas.

• Giannis Masouras zabrał piłkę Dawidowi Abramowiczowi i pognał na bramk,ę WIsły. Jego strzał blokuje wślizgiem Michal Frydrych!

• Filip Bainović zmienia Alasana Manneha.

• Krzysztof Kubica zmienia Bartosza Nowaka...

• Przeciągnięte dośrodkowanie Erika Janży. Na dodatek zza linii końcowej.

• Rafał Boguski pognał prawą stroną. Podaje w pole karne do wbiegającego Stefana Savicia, ale ten źle "zabrał się" z piłką. Nie było zatem zagrożenia pod bramką Martina Chudy'ego.

• Rafał Boguski wchodzi, Yaw Yeboah schodzi.

• Wyciągnięty jak struna Mateusz Lis paruje piłkę na korner po główce Daniela Ściślaka!

• Bartosz Nowak chciał środkiem przedrzeć się w okolice pola karnego Wisły. Jak profesor piłkę wyłuskał Nikola Kuveljić.

• Fatos Beciraj zmienia Jeana Carlosa Silvę.

• Jeana Carlosa Silvę łapią skurcze. Nie ma co ryzykować - będzie zmiana.

• Z kontrą ruszyła Wisła. Stefan Savić podaje przed pole karne do Vullneta Bashy, który podaje ciemno poza linię boczną.

• Czujny Mateusz Lis broni strzał głową Jesusa Jimeneza!

• Nie ma gola dla Górnika! Piotr Krawczyk pognał w stronę bramki "Białej Gwiazdy" i w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem uderza obok dalszego słupka! Dodatkowo był na spalonym!

• Po centrze z rzutu rożnego Przemysław Wiśniewski główkuje obok bramki.

• Giannis Masouras pognał prawym pasem autostrady w stronę "szesnastki" Wisły. Akcji nie zdołal "zamknąć" Jesus Jimenez.

• Składna akcja zabrzan w okolicach pola karnego Wisły. Ostatecznie Jesus Jimenez pudłuje z kilkunastu metrów.

• 6/1 Strzały/strzały celne 8/1

• ... a za Romana Prochazkę pojawia się Daniel Ściślak.

• Podwójna zmiana w Górniku. Piotr Krawczyk w miejsce Aleksa Sobczyka...

• Ależ wyborną kontrę sp... artolił Stefan Savić! Skrzydłem ruszył Jean Carlos Silva, który w polu karnym podaje do Austriaka. Ten minął dwóch rywali i huknął na wiwat!

• Przewinienie Romana Prochazka w środku pola. Bez konsekwencji kartkowej.

• Michał Koj wyskakuje najwyżej do piłki wrzuconej przez Bartosza Nowaka. Uderza głową z kilku metrów tuż nad poprzeczką.

• Atak zabrzan prawą stronę przynosi rzut rożny.

• Centra na bliższy słupek, skąd Łukasz Burliga główkuje ponad poprzeczką.

• Yaw Yeboah w roli prawoskrzydłowego. Centra zablokowana, po chwili okazję miał Łukasz Burliga. Adrian Gryszkiewicz wybija na rzut rożny.

• Przemysław Wiśniewski wyskakuje najwyżej. Główkuje obok bramki.

• Alex Sobczyk przedarł się prawą stroną w pole kare Wisły. Podaje na środek "szesnastki" do Jesusa Jimeneza, ale tego uprzedził Michal Frydrych.

Po chwili korner dla Górnika.

• "Biała Gwiazda" zaczyna drugie trzy kwadranse. Górnik przystępuje do nich bez zmian.

• Na drugą połowę wychodzi Vullnet Basha w miejsce Giergija Żukowa.

• Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że to Wisła jest liderem. Gra o jedno tempo, dwa szybciej od zabrzan, mieli więcej sytuacji bramkowych, ale na raz brakowało szczęścia. Yaw Yeboah po interwencji bramkarza trafił w słupek, a Stefan Savić obił poprzeczkę. Górnik miał jedną dobrą sytuację po strzale Jesusa Jimeneza, z którym poradził sobie Mateusz Lis.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej (całkiem niezłej) połowy. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków.

• I nawet nieźle się prezentuje. Wartość dodana do meczu

• Po szybko rozegranym rzucie wolnym Jesus Jimenez przejmuje piłkę w polu karnym. Centrą przed bramką "szukał" Aleksa Sobczyka, ale nie "znalazł" go.

• Aktywny od początku spotkania jest Stefan Savić. Chciał dośrodkować w pole karne z lewej flanki, ale został skutecznie zablokowany przez dwóch rywali.

• Żółtą kartką upomniany Adi Mehremić za faul na Aleksie Sobczyku. Bośniak nieprzepisowo przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy.

• Poprzeczka ratuje zabrzan przed utratą bramki po kapitalnym, technicznym uderzeniu Stefana Savicia zza pola karnego!

• I teraz stały fragment gry dla gospodarzy. Ostro bita piłka przez Erika Janżę; Adrian Gryszkiewicz uderza obok bramki "Białej Gwiazdy".

• Alasana Manneh w zapaśniczym stylu powalił Yawa Yeboaha. Żółta kartka

• Yaw Yeboah zagrywa obok muru w pole karne. Górnicy wybijają.

• Żółtą kartką upomniany Erik Janża za faul na Stefanie Saviciu blisko lewego narożnika pola karnego.

• Stefan Savić urwał się lewą stroną i podaje do Jeana Carlosa Silvy. Jego strzał był zablokowany i piłka wraca do skrzydłowego Wisły. Ten wywalczył rzut rożny.

• Bartosz Nowak wywalczył piłkę przed polem karnym, po czym podaje do Jesusa Jimeneza. Ten wystawia koledze, ale jego strzał został zablokowany.

• Jesus Jimenez wbiega z piłką w pole karne Wisły. W ostatniej chwili Patryk Plewka wybija piłkę na rzut rożny.

• Trzeci korner dla Wisły. Dochodząca piłka po zagraniu Yawa Yeboaha, po którym Martin Chudy pewnie piąstkuje. Jeszcze dopatrzył się przewinienia jednego z piłkarzy Wisły.

• Alex Sobczyk wyskakuje najwyżej by uderzyć głową anemicznie - po koźle - w stronę bramki. Mateusz Lis borni pewnie.

• Po zagraniu z prawej strony Giannisa Masourasa Roman Prochazka uderza zza pola karnego obok bramki. Po drodze był rykoszet - korner.

• Goście chcieli wyjść czterema zawodnikami z kontrą. Ta została zastopowana kilka metrów za linią środkową.

• Rzut wolny dla Wisły z ok. 25 metrów. Piłka poleciała na dalszy słupek do Adiego Mehremicia, ale ten nie zdołał jej opanować.

• Pojedynek Yawa Yeboaha z Erikiem Janżą na prawej stronie. Ostatecznie grę od bramki wznawia Martin Chudy.

• Michal Frydrych wita się z Ekstraklasą żółtą kartką. Faulował wybiegającego do prostopadłego podania Aleksa Sobczyka.

• Przerwa w grze. Urazu w starciu z Patrykiem Plewką nabawił się Przemysław Wiśniewski. Ten przez chwilę trzymał się za stopę, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Krakowianie nie zagrozili liderowi po stałym fragmencie gry.

• To powinien być gol dla Wisły! Stefan Savić podaje płasko w pole karne do Jeana Carlosa Silvy, który zostawia piłkę Yawowi Yeboahowi. Jego płaski strzał w prawy dolny róg na korner paruje Martin Chudy!

• Jean Carlos Silva ponownie na spalonym.

• A teraz zakotłowało się pod bramką gości. Jesus Jimenez uderza z woleja z kilku metrów, ale Mateusz Lis nie dał się zaskoczyć!

• Jean Carlos Silva w roli lewoskrzydłowego. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Do bezpańskiej piłki na 20. metrze dopada Łukasz Burliga. Jego strzał z dystansu był daleki od celu.

• Dwójkowa akcja Stefana Savicia z Dawidem Abramowiczem na lewej strony. Ten ostatni zagrywa płasko w pole karne na bliższy słupek, gdzie nie było żadnego z piłkarzy "Białej Gwiazdy".

• Pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Przy Szymonie Marciniaku są już kapitanowie - Michał Koj i Łukasz Burliga.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• Ławka Wisły: Buchalik, Sadlok, Klemenz, Basha, Chuca, Boguski, Beciraj, Niepsuj, Duda.

• Ławka Górnika: Kudła, Kubica, Paluszek, Hajda, Ryczkowski, Pawłowski, Bainović, Ściślak, Krawczyk.

• W Wiśle niepewna pozycja trenera Skowronka. Przypomnijmy, że Wisła bardzo wcześnie odpadła z Pucharu Polski. W ekstraklasie zajmuje dopiero czternaste miejsce z dorobkiem dwóch punktów.

• Teoretycznie Wisła nie ma prawa wywieźć z Zabrza kompletu punktów. Górnik jest w wysokiej formie, świeżo po ograniu Legii. W lidze jednak często brak logiki, więc kazdy wynik musimy wziąć dziś pod uwagę.

• Ależ to będzie mecz! Górnik będący liderem tabeli podejmie Wisłę, która jest w kryzysie. Na trybunach zabrzański rekord w okresie pandemii - przeszło 12 tys. osób.