2

2 1 połowa

Wisła Kraków

0

• Druga połowa meczu w Zabrzu rozczarowała. Górnik Zabrze mógł wygrać nawet wyżej, bo dwie fenomenalne okazje w niecałą minutę zmarnował Igor Angulo. Przede wszystkim gospodarze cieszą się jednak z drugiego zwycięstwa w tym sezonie przed własną publicznością i wyjścia ze strefy spadkowej. Wygląda na to, że Wisłę i Macieja Stolarczyka czeka jeszcze dużo pracy także, jeśli chodzi o formę sportową. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Górnik wygrywa z Wisłą 2:0 i zgarnia komplet punktów!

• W końcówce urazu doznał jeszcze Adam Örn Arnarson. Opuścił boisko, a wszedł na nie Dani Suarez.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Błaszczykowski ostro potraktował Mystakidisa. Trzeba przyznać, że dość słabo zaprezentował się dziś reprezentant Polski - z pewnością spodziewaliśmy się po nim więcej.

• Ostatnia roszada w WIśle - Łukasz Burliga melduje się na boisku zamiast Marko Kolara.

• Zablokowane uderzenie Żurkowskiego. Na moment zrobiło się goręcej w polu karnym Wisły, lecz ostatecznie obrońcy gości dobrze sobie poradzili.

• Jarosław Przybył znów uciął sobie pogawędkę z Marcinem Broszem. Jak tak dalej pójdzie, trener Górnika wyląduje na trybunach.

• Faulował Żurkowskiego Matej Palcić. Żółta kartka dla obrońcy Wisły.

• Owacja dla schodzącego z boiska Mateusza Matrasa. Strzelca dwóch goli zmienia Szymon Matuszek.

• Opuścił boisko Sławomir Peszko. Zastąpił go 17-letni Maciej Śliwa.

• Mateusz Matras po podaniu od Jimeneza miał okazję na hat-tricka, ale tym razem uderzył wysoko nad bramką.

• Dobrze dośrodkował w pole karne Błaszczykowski, ale obrońcy Górnika wybili piłkę. Sprzed pola karnego niecelnie strzelał jeszcze Sadlok.

• Bochniewicz faulował Peszkę. Będzie dobra okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

• 14.689 kibiców ogląda to spotkanie z trybun stadionu w Zabrzu.

• Michał Koj dośrodkował w pole karne, główkował Angulo, ale bez problemu radzi sobie z tym strzałem Lis.

• Górnik rzadziej utrzymuje się przy piłce, ale kontroluje przebieg meczu. Wygląda na to, że zabrzanie wygrają drugi mecz w tym sezonie na własnym obiekcie.

• Zmiana także w Górniku - Giannis Mystakidis zastępuje Łukasza Wolsztyńskiego.

• Krzysztof Drzazga już poza boiskiem. Zastąpił go Kamil Wojtkowski.

• Blisko było gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu w pole karne bardzo dobrą okazję miał Drzazga, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Piłka już po drugiej stronie boiska, zablokowane przez Bochniewicza dośrodkowanie Peski. Teraz rzut rożny ma Wisła.

• Dobre dośrodkowanie Dwilii w pole karne, Lis trafił piłką w Bochniewicza, ale futbolówka opuściła potem boisko.

• Żurkowski chciał założyć siatkę Plewce, lecz gracz Wisły wybił piłkę na rzut rożny.

• Żurkowski bardzo dobrze zagrał na prawą stronę do Gwilii, Gruzin oddał celny, mocny strzał, lecz tym razem na posterunku był Mateusz Lis!

• Kolejne uderzenie Kolara, z którym bez problemu radzi sobie Chudy. Dobry debiut notuje słowacki bramkarz.

• Kolejna kontra Górnika. Dośrodkowanie Wolsztyńskiego z prawej strony było jednak za mocne.

• Odpowiedź Wisły. Sporo miejsca na prawej stronie miał Palcić, dośrodkował w pole karne, ale uderzenie Kolara było zbyt lekkie, aby zaskoczyć bramkarza.

• W niecałą minutę dwie fenomenalne sytuacje zmarnował Angulo! Wolsztyński odebrał piłkę rywalowi i zagrał prostopadłą piłkę do napastnika, lecz Hiszpan zmarnował sytuację sam na sam z Lisem, przenosząc piłkę nad poprzeczką!

• Fatalny błąd Wasilewskiego i tylko Angulo wie, jak zmarnował tę sytuację! Hiszpan minął nawet bramkarza, ale zwlekał ze strzałem i odebrał mu piłkę Sadlok!

• Gwilia zagrał prostopadłą piłkę do Żurkowskiego, ten próbował obrócić się z piłką przy pomocy ładnej sztuczki technicznej. Było blisko powodzenia, lecz ostatecznie poradzili sobie obrońcy.

• Kolar faulował Koja. Będzie rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska.

• Palcić dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale jednego z piłkarzy Wisły uprzedził obrońca Górnika.

• Uderzenie Drzazgi zza pola karnego. Bez większego problemu łapie piłkę Chudy.

• Aktywny jest dzisiaj Angulo. Tym razem dośrodkowywał w kierunku Gwilii, ale poradzili sobie z tym obrońcy.

• Piłka już po drugiej stronie boiska. Peszko wywalczył z lewej strony rzut rożny.

• Angulo już oddał pierwszy strzał w drugiej części meczu. Niecelny.

• Od środka zaczął Górnik. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Gospodarze świetnie zaczęli ten mecz - w pierwszym kwadransie aż trzykrotnie trafili do siatki, ale słusznie tylko jeden z goli dla Górnika został uznany. Później inicjatywę przejęła Wisła, ale gdy wydawało się, że "Biała Gwiazda" niedługo wyrówna, Mateusz Matras pokonał Lisa po raz drugi. Podopieczni Macieja Stolarczyka z pewnością nie poddadzą się jednak tak łatwo i druga połowa zapowiada się naprawdę interesująco - zapraszamy na nią za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi z Wisłą 2:0.

• Blisko gola kontaktowego! Goście mieli rzut rożny, po wybiciu Chudego huknął z dystansu Patryk Plewka i poprzeczka uratowała bramkarza Górnika!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Błaszczykowski chciał urwać się prawym skrzydłem, ale zablokował go Michał Koj.

• Gospodarze nie mają zamiaru spuszczać z tonu! Bardzo dobry strzał z dystansu oddał Gwilia, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• I kolejna akcja Górnika. Tym razem zakończona niecelnym strzałem Angulo, od bramki zacznie Lis.

• Mogło być 3:0 Kolejna dobra akcja Górnika, Gwilia zagrał do Wolsztyńskiego, ten oddał piłkę Szymonowi Żurkowskiemu, lecz po strzale tego ostatniego piłka przeszła obok słupka!

• Wisła przeważała, ale to Górnik prowadzi dwoma bramkami! Gospodarze wywalczyli rzut rożny, po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii piłka odbiła się od jednego z graczy i dotarła do Mateusza Matrasa, ten oddał strzał, a po kolejnym rykoszecie bramkarz Wisły musiał wyciągać piłkę z siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! MATRAS!

• Gorąco w polu karnym Górnika! Bardzo dobra, szybka akcja gości, ostatecznie obrońcy radzą sobie jednak z dośrodkowaniem Pietrzaka.

• Po słabym początku krakowianie jakby się obudzili. Teraz to Wisła dużo częściej utrzymuje się przy piłce.

• Błaszczykowski świetnie zagrał na lewą stronę do Drzazgi, lecz temu ostatniemu nie wyszło dośrodkowanie. Od bramki zacznie Chudy.

• Dośrodkowanie Błaszczykowskiego z prawej strony wybite na jeszcze jeden rzut rożny. Trzeci stały fragment gry dla Wisly.

• Spore zamieszanie w polu karnym Górnika, Chudy interweniuje po dośrodkowaniu Wasilewskiego. Będzie jeszcze jeden korner.

• Pokazał się teraz z lewej strony Jakub Błaszczykowski, Kapitan Wisły wywalczył rzut rożny.

• Aktywny jest Jimenez, ale nie wszystkie akcje wychodzą skrzydłowemu Górnika. Teraz faulował Peszkę.

• Paweł Bochniewicz fauluje jednego z rywali i zarobił za to żółtą kartkę. Nie podoba się ta decyzja zabrzańskim kibicom.

• Świetna kontra Wisły! Dwójkowa akcja Marko Kolara i Krzysztofa Drzazgi zakończona strzałem tego pierwszego, ale bardzo dobrze interweniował Chudy! Kolar mógł wcześniej dogrywać do Błaszczykowskiego - kapitan Wisły dobrze wychodził do piłki i mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem.

• Jimenez uderzył z dystansu, lecz został zablokowany.

• Marcin Brosz głośno komentuje jedną z decyzji arbitra, Jarosław Przybył wybrał się do niego na krótką rozmowę.

• Dużo lepsze wrażenie sprawia na razie Górnik. Teraz w pole karne dośrodkował Walerian Gwilia, lecz Angulo nie zdołał oddać strzału.

• Adam Örn Arnarson faulował Sławomira Peszkę. Żółtą kartką ukarany obrońca Górnika.

• Odpowiedział Maciej Sadlok, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Szymon Żurkowski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka leciała jednak w środek bramki i bez problemu złapał ją Lis.

• KOLEJNY NIEUZNANY GOL DLA GÓRNIKA! Jeszcze jedna szybka akcja gospodarzy, piłkę dostał Igor Angulo i wykorzystał sytuację sam na sam z Lisem, był jednak na spalonym. Kolejna dobra decyzja arbitra.

• Tym razem nie ma już wątpliwości, Górnik na prowadzeniu! Świetna kontra Górnika, Szymon Żurkowski dograł na lewą stronę do Jesusa Jimeneza, ten znakomicie dośrodkował w pole karne, a Mateusz Matras w debiucie w nowym klubie pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! MATRAS!

• Faulował rywala w ofensywie Jesus Jimenez. Górnik na początku meczu dłużej utrzymuje się przy piłce i sprawia nieco lepsze wrażenie.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Jesus Jimenez. Piłka przeleciała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Odpowiedź Wisły! Sławomir Peszko dostał piłkę z lewej strony pola karnego i uderzył z ostrego kąta, ale czujny był debiutujący w Górniku Martin Chudy!

• NIEUZNANY GOL DLA GÓRNIKA! 42 sekundy zajęło zabrzanom trafienie do siatki - Łukasz Wolsztyński otrzymał piłkę w polu karnym, opanował ją, uderzył, a po złej interwencji Mateusza Lisa piłka wylądowała za linią. Radość trwała jednak bardzo krótko, bo Wolsztyński był na spalonym i gol słusznie nie został uznany!

• Konstruuje pierwszą akcję Wisła. Goście na czerwono, Górnik w białych strojach.

• Zaczynamy!

• Losowanie z udziałem Igora Angulo i Jakuba Błaszczykowskiego już za nami. Wygrał je Hiszpan, Wisła zacznie więc mecz od środka.

• Spotkanie w Zabrzu poprowadzi Jarosław Przybył. Wyprowadza on już piłkarzy obu drużyn na murawę.

• W sierpniu Wisła wygrała na własnym boisku z Górnikiem 3:0. Bramki zdobywali Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek i Vullnet Basha. W klubie nie ma już tylko Czecha.

• O Wiśle Kraków w ostatnich tygodniach napisano więcej, niż o jakimkolwiek innym polskim klubie. Problemy finansowe i zamieszanie z nowymi właścicielami sprawiły, że klubowi odebrano w pewnym momencie licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie i wydawało się pewne, że "Biała Gwiazda" nie dokończy sezonu. Akcja ratunkowa zakończyła się jednak powodzeniem, a dziś piłkarze mają to potwierdzić na boisku.

• W zeszłym sezonie Górnik Zabrze był rewelacją ligi i zakwalifikował się do europejskich pucharów. Teraz ekipie Marcina Brosza idzie zdecydowanie gorzej - 15. miejsce w ligowej tabeli nie daje nawet utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Gospodarze dzisiejszego meczu potrzebują punktów i zwycięstw - w całym sezonie wygrali tylko trzy razy, w tym jedynie raz w Zabrzu.

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Łukasz Klemenz, Łukasz Burliga, Marcin Grabowski, Kamil Wojtkowski, Maciej Śliwa, Daniel Morys

• Rezerwowi Górnika: Tomasz Loska, Dani Suarez, Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek, Adrian Gryszkiewicz, Ishmael Baidoo, Giannis Mystakidis

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Najważniejszą informacją jest oczywiście powrót Jakuba Błaszczykowskiego, który wystąpi od pierwszej minuty. W nowych barwach zaprezentuje się też choćby Sławomir Peszko.

• W Zabrzu zostanie rozegrany ostatni mecz 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jeszcze kilka tygodni temu wyglądało na to, że do tego spotkania nie dojdzie, ale miejscowy Górnik podejmie odbudowującą się Wisłę Kraków. Zaczynamy o godzinie 18:00, na relację na żywo zaprasza Maciej Pietrasik.