Górnik Zabrze - Warta Poznań ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Wrócił Podolski, a zabrzanie wrócili do zwycięstw

Tomasz Kuczyński
19.09.2021 r. Górnik Zabrze - Warta Poznań.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.09.2021 r. Górnik Zabrze - Warta Poznań. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W niedzielę 19.09.2021 r. w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wgrał z Wartą Poznań 1:0 (1:0). Autorem gola na wagę zwycięstwa był Jesus Jimenez. Zobacz ZDJĘCIA z meczu przy Roosevelta.

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn zajmujących miejsca tuż nad strefą spadkową i z tą samą zdobyczą 7 punktów (Górnik ma jeden mecz mniej). Zabrzanie chcieli wrócić do zwycięstw po trzech meczach bez wygranej.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Górnik Zabrze – Warta Poznań, 19.09.2021 r.

Piękna asysta Nowaka i bramka Jimeneza

Gospodarze wyszli na boisko z przekonaniem, że to oni rozdają karty i będą rządzić na boisku. Warta schowana za podwójną gardą grała bardzo zachowawczo, co jeszcze bardziej napędzało Górnika.

W 16. minucie zabrzanie byli bliscy gola, gdy Jesus Jimenez huknął zza pola karnego i trafił w słupek. Hiszpan doczekał się na bramkę jeszcze przed przerwą. Bartosz Nowak popisał się efektownym podaniem podcinką na linię obrony. Jimenez przejął piłkę i „zatańczył” z bramkarzem i obrońcami Warty, kierując ją do siatki z pola bramkowego.

W I połowie Górnik oddał sześć strzałów, a Warta tylko jeden. W celnych uderzeniach było 2:0.

19.09.2021 r. Górnik Zabrze - Warta Poznań.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Warta Poznań ZDJĘCIA KIBICÓW KIbice w Zabrzu...

Podolski bliski asysty

Po przerwie zabrzanie dalej atakowali. W 60. minucie Jimenez strzelił z bliska w bramkarza Adriana Lisa, a dobitka Roberta Dadoka została zablokowana.

W 65. minucie na boisku pojawił się wracający po kontuzji pleców oraz po przejściu koronawirusa Lukas Podolski. Wkrótce mógł zaliczyć asystę, gdy wyłożył piłkę jak na tacy Krzysztofowi Kubicy, ale ten nie trafił z bliska. „Poldi” miał też okazję na gola, jednak piłka po woleju minęła słupek i był z tego rzut rożny, bo otarła się o bramkarza.

Warta nieporadnie próbowała coś zmienić, ale tylko błędy gospodarzy dawały gościom nadzieję na remis. Górnicy szybko jednak naprawiali złe zagrania i po ostatnim gwizdu cieszyli się z bardzo cennego zwycięstwa. Natomiast Podolski okazał się talizmanem, bo gdy zagrał poprzednio (7 sierpnia ze Stalą Mielec) zabrzanie też wygrali, 1:0.

Statystyki meczowe też potwierdzają przewagę Górnika nad Wartą. W strzałach było 16:6, a w celnych 5:1.

Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: Jesus Jimenez (37)

Górnik: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok (65. Dariusz Pawłowski), Alasana Manneh, Krzysztof Kubica (85. Jean Mvondo), Piotr Krawczyk (81. Norbert Wojtuszek), Bartosz Nowak (65. Łukasz Podolski), Erik Janża - Jesus Jimenez.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb (85. Szymon Czyż), Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski - Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki (46. Mateusz Kuzimski), Łukasz Trałka, Jayson Papeau (78. Mario Rodriguez) - Zrelak (65. Milan Corryn).

Żółte kartki: Janicki - Papeau

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów:10.126