0 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! W piątkowym meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze i Śląskiem Wrocław goście byli tylko statystami. Zabrzanie zagrali świetny futbol - ofensywny i efektowny. Dla atakujących od pierwszych minut gospodarzy tylko kwestią czasu było zdobycie bramki. W całym meczu strzelili więc trzy gole. A mogli znacznie więcej.

• Znów dobra akcja Śląska! Exposito przepuścił piłkę Łyszczarzowi, a ten z dystansu nieznacznie się pomylił.

• Bainović zatrzymał kontratak Śląska.

• Jimenez ograł Lewkota, ale asekurował go Exposito. Nieudana jednak kontra, bo Hiszpan za mocno zagrywał do Picha.

• Wydawało się, że Śląsk Wrocław nic już nie zrobi przy tym wyniku. Pod koniec spotkania faulu na Exposito dopuścił się Przemysław Wiśniewski. Do piłki ustawionej tuż przed polem karnym podszedł Adrian Łyszczarz, który fantastycznym strzałem na bliższy słupek pokonał Sandomierskiego. Bramkarz miał futbolówkę na rękawicy, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że i tak padła bramka.

• Stalmach i Sanogo weszli. Zszedł Podolski i Manneh.

• GOOOOOOOOL! FANTASTYCZNE UDERZENIE ADRIANA ŁYSZCZARZA!

• Pograne! Kolejna efektowna akcja Górnika. Zgranie z lewego skrzydła do Krawczyka, który jednym kontaktem wygrał pojedynek z Lewkotem. Zagranie do Podolskiego nieco go wyrzuciło ze światła bramki, ale mistrz świata z 2014 roku ustawił się do strzału lewą nogą, poprawił piłkę i huknął na dalszy słupek prosto w okienko!

• GOOOOOOOOOOOOL! LUKAS PODOLSKI!

• Znakomite włączenie się do akcji Wiśniewskiego. Zagrał na skrzydło, Dadok wrzucił mu futbolówkę i tylko niecelny strzał głową sprawił, że nie mam już 3:0.

• Łyszczarz za Praszelika.

• Mateusz Praszelik opuścił boisko z powodu kontuzji. Nie jest w stanie kontynuować gry. Śląsk przez moment gra w dziesiątkę.

• Krawczyk źle rozwiązał kontratak Górnika. Za późno zagrał w pole karne do Jimeneza. Czekał już na to Victor Garcia.

• Strzał Garcii z linii pola karnego, zablokowana piłka trafiła do Picha, który z powietrza również huknął na bramkę. Tuż obok słupka.

• Piotr Krawczyk i Filip Bainović za Bartosza Nowaka i Krzysztofa Kubicę.

• Dadok zagrał wzdłuż pola karnego do Jimeneza, ale złapał piłkę Matus Putnocky.

• Bardzo lekki strzał Kubicy z dystansu.

• Zagranie przed pole karne do Exposito, który jest osamotniony i traci łatwo futbolówkę.

• Dobre podanie prostopadłe do Picha, ale Słowak już nie przyjął sobie piłki odpowiednio do przodu i został podwojony przez obrońców.

• Bergier nieprzepisowo zatrzymał atakującego Jimeneza.

• Victor Garcia za Dino Stigleca i Patryk Janasik za Bartłomieja Pawłowskiego.

• Co tu najlepszego narobili obrońcy Śląska? Fatalna pomyłka Bejgera, który stracił piłkę na rzecz Jimeneza. Kubica przegrał w sytuacji sam na sam z Putnockym i niby goście odebrali już dwukrotnie piłkę, ale błyskawicznie ją tracili i w efekcie po nieudanym uderzeniu Kubicy Nowak znalazł się świetnie tyłem do bramki i mimo asysty Petra Schwarza uderzył futbolówkę tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOOOOL! PO RAZ DRUGI BARTOSZ NOWAK!

• Zagranie z pominięciem całej linii pomocy Śląska, Dadok wygrał pojedynek na skrzydle ze Stiglecem, zagrał płasko w pole karne, gdzie zupełnie niekryty Nowak uderzył na bramkę i mamy prowadzenie Górnika w tym meczu!

• GOOOOOOOOOL! BARTOSZ NOWAK!

• Verdasca nie wyszedł na drugą połowę. Bergier za niego.

• Strata Stigleca, Jimenez zagrywał do Kubicy, którego uderzenie było zablokowane.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Nieudanym strzałem Dadoka kończymy pierwszą połowę.

• Obrońcy Sląska mogło stać się coś z mięśniem. Interweniuje sztab medyczny.

• Jimenez gładko przeszedł Gollę, ale blokował go już Verdasca.

• Podanie do Roberta Dadoka, który wbiegł w pole karne Śląska i zdecydował się na mocny strzał. Z problemami wybronił to Matus Putnocky!

• Mocne uderzenie Manneha z dystansu - prosto w Putnockiego.

• Fatalne podanie do Picha i Śląsk znów traci w łatwy sposób futbolówkę.

• Kolejna akcja Górnika. Łukasz Bejger nie patyczkuje się i wybija futbolówkę za linię boczną.

• Trzy zagrania z pierwszej piłki na połowie Śląska i za mocna była ta prostopadła piłka do Podolskiego. Ale akcja zasługuje na brawa, bo błyskawicznie wędrowała futbolówka od nogi do nogi.

• Manneh kopnął w tył nogi rywala. Jest kartka.

• Kolejna akcja Górnika, którą strzałem z daleka zakończył Janża. Niecelnie.

• Znakomita okazja Nowaka! Po raz kolejny akcję lewą stroną poprowadzili Górnicy, Jimenez łatwo ograł Bejgera i zagrał na 10. metr do Nowaka. Ten uderzył prosto w nogę Golli. Ta sytuacja powinna zakończyć się golem, gospodarze powinni prowadzić już co najmniej 1:0.

• W odpowiedzi uderzenie Praszelika ze skraju pola karnego. Pewnie chwyta futbolówkę Sandomierski.

• Niewiele potrzebowali gospodarze do zrobienia groźnej akcji! Ważny odbiór Kubicy, podanie do Jimeneza, ten prostopadle obsłużył Podolskiego, który huknął w stronę bramki. Putnocky ledwo wybronił to uderzenie, musiał chwytać piłkę na raty.

• Dadok powstrzymał Exposito na skrzydle. Chcieli zawiązać dwójkową akcję goście, ale Praszelik nieco za mocno podawał do napastnika.

• Nieudane dośrodkowanie na Exposito. Rzut rożny również zmarnowany przez gości.

• Jest potrzebna zmiana. Szymański w miejsce Janickiego.

• Janicki położył się na murawę. Wygląda to na problem z mięśniem dwugłowym uda.

• Kubica ostro faulował Lewkota. Nie ma jednak kartki.

• Podolski zablokował dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego.

• Strącona piłka w stronę bramki, ale nie ma korneru.

• Przerwana akcja Górnika. Znowu piłka trafia do Janży i może być groźnie pod bramką Śląska.

• Lewkot zatrzymał kontrę Górnika, powalając Podolskiego.

• Świetna piłka Podolskiego na Jimeneza, ten wygrał z Gollą pojedynek biegowy, ale jego podcinka była kompletnie nieudana!

• Mocne uderzenie Kubicy z dystansu. W dobre miejsce, ale ustawiony tam był już Putnocky.

• Piłka w siatce Śląska. Po rzucie wolnym i wrzutce Erik Janża wyprzedził Matusa Putnockiego i strzelił gola głową. Jak się okazało, zawodnik Górnika był na spalonym.

• Górnicy prowadzą grę w środkowej strefie i budują atak pozycyjny.

• Strzał z rzutu wolnego Exposito prosto w mur.

• Odważna próba Nowaka, który delikatnie skiksował i piłka minęła bramkę w znacznej odległości.

• Zaczynamy spotkanie!

• Obie drużyny stawiają na ofensywę, więc możemy spodziewać się atrakcyjnego widowiska. Zagwiżdże sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR obsłuży duet Paweł Pskit - Marek Arys.

• Póki co Górnik plasuje się dokładnie w środku stawki, ale rok może zakończyć wyżej - np. na miejscu, na którym obecnie jest Śląsk. Zespół z Wrocławia ostatnio zapunktował przeciw Stali Mielec (2:1), dzięki czemu przerwał passę trzech meczów bez zwycięstwa.

• Górnik chyba znalazł swoją ścieżkę. Właśnie zaliczył passę dwóch wygranych w lidze, co nie zdarzyło mu się od sierpnia. Na rozkładzie ma zarówno Legię Warszawa (3:2), jak i Górnika Łęczna (2:1). Kibiców najbardziej cieszy fakt, że do wyników dokłada się Lukas Podolski. Mistrz świata w obu występach zdobył po bramce.

• Dziś na Górnym Śląsku święto piłkarskie, a jutro górnicze. W przeddzień Barbórki zespół z Roosevelta może zrównać się punktami z szóstym w tabeli rywalem.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław!