Legia Warszawa

2

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Górnik Zabrze podejmie w Krakowie drużynę Wisły, natomiast Legia Warszawa zagra we Wrocławiu ze Śląskiem.

• W tej chwili legioniści mają cztery punkty nad Pogonią Szczecin i pięć nad Rakowem Częstochowa. Jednak "Portowcy" jutro rozegrają swoje spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław. Natomiast Górnik pozostaje na piątym miejscu w tabeli, ale może jeszcze zostać wyprzedzony przez Śląska Wrocław.

• Koniec spotkania w Zabrzu! Legia wygrywa z Górnikiem 2:1 i umacnia się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy!

• Górnik próbuje doprowadzić do wyrównania, ale dośrodkowania w pole karne Legii nie dochodzą do graczy gospodarzy.

• Wznawiamy grę, ale Koj jak i Szabanow raczej nie wrócą już na murawę.

• Bardzo niebezpieczne zderzenie głowami piłkarzy obu zespołów. Artem Szabanow i Michał Koj stracili przytomność.

• To powinna być bramka dla Górnika! Aleksander Paluszek otrzymał piłkę w polu karnym Legii, ale po jego strzale świetną interwencją popisał się Artur Boruc!

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• W końcówce spotkania Paweł Wszołek zastępuje Luquinhasa.

• Bramka napędziła legionistów i teraz to oni kontrolują grę, utrzymują się przy piłce i rozgrywają na połowie Górnika.

• Po świetnym prostopadłym podaniu Luquinhasa do piłki dopadł Kacper Kostorz, popędził na pole karne Górnika, minął przeciwnika i z zimną krwią technicznym strzałem dał Legii prowadzenie w końcówce spotkania w Zabrzu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Legia obejmuje prowadzenie po bramce Kacpra Kostorza!

• Giannis Masouras wpadł z piłką pole karne Legii, ale jego podanie pod bramkę Legii zostało przejęte.

• Dużo niedokładności w ostatnich minutach. Żaden z zespołów nie potrafi rozegrać większej liczby podań.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Górnika, ale Martin Chudy pewnei wyłapał piłkę.

• Natomiast Alasana Manneh zastąpił Bartosza Nowaka.

• Dwie zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Daniel Ściślak pojawił się w miejsce Romana Prochazki

• Walerian Gwilia z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Luquinhas faulowany w narożniku pola karnego Górnika i gospodarze będą mieli szansę na bardzo groźne dośrodkowanie lub ewentualnie strzał.

• Bartosz Nowak wyszedł na czystą pozycję i został powalony na linii pola karnego, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

• Luquinhas przyjął piłkę na linii pola karnego i oddał szybki strzał, który jednak został zablokowany.

• Trzecia zmiana w szeregach Legii. Walerian Gwilia pojawił się w miejsce Bartosza Slisza.

• Aleksander Paluszek próbował dogrywać z prawej strony boiska, ale trafił w przeciwnika i wywalczył tylko rzut rożny.

• Roman Prochazka dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale tam Krzysztof Kubica uderzył niecelnie.

• Richmond Boakye zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Za kontuzjowanego Adriana Gryszkiewicza na murawie pojawia się Aleksander Paluszek.

• Adrian Gryszkiewicz ucierpiał po starciu z przeciwnikiem we własnym polu karnym.

• Wydawało się, że świetna akcja Legii, jednak Luquinhas minimalnie niedokładnie zagrał na Ernesta Muciego, czym zmarnował wysiłek partnerów.

• Michał Koj ucierpiał po starciu z Brazylijczykiem.

• Luquinhas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Roszada także w zestawieniu Legii Warszawa. Kacper Kostorz zastępuje Andre Martinsa.

• Pierwsza zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Richmond Boakye pojawia się w miejsca Alexa Sobczyka.

• Świetna akcja Górnika po której do piłki w polu karnym Legii dopadł Alex Sobczyk. Gracz gospodarzy oddał szybki strzał, ale futbolówka została zablokowana przez obrońców Legii.

• Bartosz Kapustka minął rywala po prawej stronie, ale jego dogranie w pole karne Górnika okazało się niedokładne.

• Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale tam Jesus Jimenez uderzył bardzo niecelnie.

• Teraz z lewej strony dośrodkował Filip Mladenović, ale on także dośrodkował zbyt lekko.

• Bartosz Kapustka popędził prawą stroną boiska, minął przeciwnika, ale jego dośrodkowanie w pole karne Górnika okazało się zbyt lekkie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie, za moment wznawiamy rywalizację.

• W przerwie meczu Ernest Muci pojawi się w miejsce Rafaela Lopesa.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Zabrzu. Do przerwy Górnik remisuje z Legią Warszawa 1:1.

• Bartosz Nowak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Arbiter dolicza co najmniej dwie minuty do pierwszej części spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesus Jimenez doprowadza do wyrównania po pewnie wykonanym rzucie karnym!

• Żółtą kartką ukarany Artur Jędrzejczyk za sprokurowanie rzutu karnego.

• Rzut karny dla Górnika w samej końcówce pierwszej połowy meczu za faul Artura Jędrzejczyka na Jesusie Jimenezie!

• Filip Mladenović po raz kolejny dośrodkował z lewej strony boiska, ale kilku centymetrów brakło Josipowi Juranovićowi i sięgnięciu piłki!

• Luquinhas mocno zwija się z bólu po starciu z Erikiem Janżą.

• Erik Janża ukarany żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra.

• Znakomita kontra Górnika, ale Alex Sobczyk przegrał pojedynek biegowy z Artemem Szabanowem.

• Ładna, kombinacyjna akcja Górnika, która zakończyła się faulem w polu karnym Legii, tyle że to gracz Górnika faulował rywala i goście będą mogli rozpocząć od rzutu wolnego spod własnej bramki.

• Adrian Gryszkiewicz otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście w Bartosza Kapustkę.

• Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony w pole karne Górnika, ale tam obrońcy Górnika zdołali oddalić zagrożenie od własnej bramki.

• Bardzo chaotyczna i niedokładna gra w ostatnich minutach powoduje, że żadna z drużyn nie potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali, by stworzyć zagrożenie.

• Andre Martins ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Josip Juranović popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Górnika wprost na nogę Filipa Mladenovića, ale ten mocnym strzałem trafił w jednego z przeciwników.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Roman Prochazka za faul w środku pola.

• Krzysztof Kubica zagrał w pole karne gości, jednak tam najszybciej do piłki dopadł Artur Boruc popisując się kolejną pewną interwencją.

• Bartosz Nowak zdecydował się na potężny strzał zza pola karnego Legii, ale Artur Boruc popisał się świetną i pewną interwencją!

• Filip Mladenović swoim dośrodkowaniem z lewej strony boiska sprokurował duże zagrożenie w polu karnym Górnika i Adrian Gryszkiewicz postanowił wybić piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Erika Janży nie sprawiło żadnego zagrożenia pod bramką Legii.

• Alex Sobczyk zagrał prostopadłą piłkę do Jesusa Jimeneza, ale snajper Górnika nie zdołał dopaść do piłki w polu karnym Legii.

• Bartosz Kapustka był bardzo bliski zdobycia swojej drugiej bramki! Skrzydłowy Legii wpadł w pole karne gospodarzy i oddał strzał, który po rykoszecie sprawił ogromne problemy Martinowi Chudemu!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andre Martinsa pewnie interweniowała obrona Górnika oddalając zagrożenie od własnej bramki.

• Kolejny atak Legii, tym razem zespół ze stolicy wywalczył tylko rzut rożny.

• Przemysław Wiśniewski zdecydował się na strzał zza pola karnego Legii, ale pewną interwencją popisał się Artur Boruc.

• Po znakomitym prostopadłym podaniu Josipa Juranovića do piłki dopadł Bartosz Kapustka, który uprzedził Martina Chudego i sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bartosz Kapustka otwiera wynik spotkania w Zabrzu!

• Filip Mladenović mocno uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minęła słupek bramki Górnika o centymetry!

• Już na samym początku Luquinhas został sfaulowany pod polem karnym Górnika i goście będą mieli szansę na dobre dośrodkowanie.

• Rozpoczynamy pojedynek w Zabrzu!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie Arena Zabrze. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kudła (Br.), Boakye, Krawczyk, Manneh, Paluszek, Pawłowski, Rostkowski, Ściślak, Wojtuszek.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Gvilia, Hołownia, Jakhshibaev, Kisiel, Kostorz, Muci, Skibicki, Wszołek.

• Już za moment rozpocznie się to spotkanie, a więc warto podać rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym meczu obu zespołów lepszy okazał się Górnik, który przy Łazienkowskiej 3 pokonał Legię 3:1 po bramkach Alexa Sobczaka, Bartosza Nowaka i Jesusa Jimeneza. Dla Legii jedną bramkę zdobył Bartosz Slisz.

• Przed tygodniem Górnik przegrał w Gdańsku z Lechią 0:2, natomiast Legia na własnym stadionie rozbiła Wisłę Płock aż 5:2.

• Faworytem spotkania wydają się być goście. Legioniści zajmują pozycję lidera PKO Ekstraklasy i mają jeden punkt przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. Górnik plasuje się na piątym miejscu w tabeli i ma na swoim koncie o dziewięć punktów mniej od Legii.

• Witamy serdecznie w sobotni wieczór i zapraszamy na pojedynek 19. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.