Górnik Zabrze 3 - 1 Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

3

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec! Górnik z długo wyczekiwanym przełamaniem. Zabrzanie przerwali mocno ciążącą im serię 7 meczów bez wygranej. W piątek co prawda przegrywali u siebie z Jagiellonią Białystok, ale następnie zdobyli trzy bramki i odwrócili losy spotkania. Bohaterem ekipy Marcina Brosza został Jesus Jimenez, który zdobył dwie bramki i dołożył asystę.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Żółta kartka dla Mazura.

• Niecelny strzał Jimeneza.

• Tylko poprzeczka Górnika! Dziekoński świetnie broni strzał Boakye!

• A także ściągnięty z rezerw Maciej Twarowski za Bogdana Tiru.

• Kris Twardek w miejsce Bartłomieja Wdowika.

• Konrad Wrzesiński za Bidę.

• Mocne uderzenie Manneha i piłka przeszła o metr obok bramki Jageillonii!

• A Roman Prochazka zastępuje narzekającego na jakiś uraz Masourasa.

• Richmond Boakye wchodzi za Sobczyka.

• Znowu Jimenez ośmieszył Augustyna w pojedynku 1 na 1. Hiszpan idealnie zagrał na głowę Sobczyka, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOL!!! SOBCZYK OBSŁUŻONY PRZEZ JIMENEZA!!! 3:1!!

• Miękkie dośrodkowanie z prawej strony i strzał nad bramką Bidy.

• Ariel Borysiuk w miejsce Kwietnia, który obchodzi dzisiaj urodziny.

• GOOOOOOL!!! JIMENEZ NIE MYLI SIĘ I JEST 2:1 DLA GÓRNIKA!!

• Rzut karny dla Górnika! Ręką zagrał Augustyn.

• Ofiarna interwencja Mazura, który zatrzymał strzał Jimeneza.

• Martin Pospisil wchodzi za kontuzjowanego Romanczuka.

• Bardzo złe przyjęcie Jimeneza, który miałby mnóstwo miejsca przed polem karnym Jagiellonii.

• Słupek ratuje Górnika po strzale Puljicia! Ładnie rozegrała tę akcję Jagiellonia w polu karnym.

• Zagubił się w dryblingu Masouras, ale zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Kwiecień mocno ucierpiał i potrzebuje pomocy służb medycznych.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Groźnie Jagiellonia! Najpierw Wiśniewski odbił plecami strzał Imaza, a po chwili zablokował strzał Bidy.

• Giannis Masouras dosłownie trafiony w głowę przez Erika Janżę w polu karnym. Grek zaskoczony.

• Dziekoński z trudem paruje na rzut rożny nieczysty strzał Alexa Sobczyka!

• Bardzo nieudana próba Puljicia z rzutu wolnego.

• Dalekie wyjście z bramki Chudego, który wyciął gracza Jagiellonii. Żółta kartka dla bramkarza.

• Gryszkiewicz zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale uderzył na wślizgu bardzo niecelnie.

• Świetna prostopadła piłka od Manneha, Jimenez wygrał pojedynek z Błażejem Augustynem i płaskim strzałem przechytrzył Dziekońskiego.

• GOOOOOOL!!! 1:1!! JIMENEZ DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!!

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Jimeneza. Żaden z jego kolegów nie pokazał się w szesnastce.

• Po rzucie rożnym uderzał ramieniem Adrian Gryszkiewicz, ale bez problemu łapie futbolówkę Dziekoński.

• Trzeci strzał z dystansu Manneha i pomocnik Górnika jest coraz bliżej powodzenia.

• Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu Tarasa Romanczuka.

• Niepewne wyjście z bramki Dziekońskiego, ale pomyłka bramkarza bez konsekwencji dla gości.

• Bramkę wypracował Bartosz Kwiecień, który wpadł w pole karne z prawej strony, zszedł do środka i uderzył na bramkę. Chudy odbił strzał przed siebie, gdzie głową piłkę dobił Puljić.

• GOOOOOL!! JAKOV PULJIĆ I 1:0 DLA JAGIELLONII!!

• Efektownie złożył się do uderzenia Myroslav Mazur, ale nie był w stanie zaskoczyć Martina Chudego.

• Przemysław Wiśniewski ukarany żółtą kartką.

• Ciekawy, żywy mecz w pierwszych minutach.

• Xavier Dziekoński na raty broni uderzenie Jesusa Jimeneza!

• Górnicy reklamowali u sędziego możliwą rękę u obrońcy Jagiellonii, ale gramy dalej.

• Z ostrego kąta wstrzeliwał piłkę Jesus Imaz, ale Bartosz Bida z kilku metrów nie był w stanie umieścić jej w bramce!

• Bartosz Nowak zmarnował dobrą okazję do oddania strzału. Poprawka Alasany Manneha już na wiwat.

• Początek spotkania.

• Piłkarze wychodzą już na boisku, za moment zaczynamy.

• W zeszłej kolejce jego podopieczni przegrali z Cracovią 0:1, tracąc bramkę na samym początku. Jagiellonia ma za sobą bezbramkowy remis z Rakowem Częstochowa. Był to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa, podczas gdy Górnik nie wygrał żadnego z siedmiu ostatnich meczów. To najgorsza seria w całej stawce.

• Jagiellonia stoi przed wyborem nowego trenera, a niewykluczone, że do zmiany - po pięciu latach - dojdzie także w Górniku. Trener Marcin Brosz pytany o nową umowę odpowiada krótko: rozmawiamy.

• Nikt rzecz jasna nie zawiódł oczekiwań tak jak Lech Poznań, ale Górnik czy Jagiellonia również spisują ten sezon na straty. Na dwie kolejki przed końcem walcza o maksymalnie dziewiąte miejsce. Obecnie znajduje się na nim drużyna z Białegostoku, mając oczko przewagi.

• Dzień dobry. Przedostatnią kolejkę sezonu w PKO Ekstraklasie otworzy nam spotkanie zespołów, które miały walczyć o czołowe lokaty, a tymczasem uplasują się w drugiej ósemce. Relacja LIVE z meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok w GOL24 od godziny 18:00.