0

Lechia Gdańsk

4

2 1 połowa

• Dobrze dysponowana Lechia Gdańsk rozbiła w Łęcznej Górnika 4:0 (2:0). Spotkanie ustawiła czerwoną kartka, którą w pierwszej połowie obejrzał Janusz Gol. Na boisku beniaminka przełamał się Flavio Paixao. Portugalczyk strzelił dwa gole i zanotował asystę.

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wysoko ograła w Łęcznej z Górnikiem!

• O dwie minuty przedłużył spotkanie arbiter.

• Wrzutka w pole karne Lechii. Kuciak wyłapał piłkę, a przy okazji był faulowany przez Dziwniela.

• Michał Mak niedokładnie uderzył z pola karnego po przebojowej akcji Krykuna.

• Gajos uderzył z pierwszej piłki tuż obok słupka!

• Rozpędził się przed polem karnym Durmus. W ostatniej chwili powstrzymał go Dziwniel.

• Pietrzak wycofał w pole karne do Zjawińskiego. Zablokowany strzał gracza Lechii.

• Żukowski prostopadle zagrał do Durmusa. Pomocnik Lechii nie opanował piłki.

• Łukasz Zjawiński wszedł w miejsce Flavio.

• Błąd Gostomskiego, który odbił przed siebie niezbyt mocny strzał Durmusa. Do piłki dopadł Flavio Paixao i umieścił ją w siatce.

• GOOOOOOOOL! Lechia demoluje beniaminka. 4:0! Flavio Paixao!

• Zwoliński opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Bassekou Diabate.

• Mateusz Żukowski wszedł za Malocę.

• Zwoliński dobił piłkę do bramki, ale gol nie został uznany. Znowu spalił napastnik biało-zielonych.

• Piłka w siatce po centrze Pietrzaka i strzale Zwolińskiego. Napastnik Lechii był jednak na spalonym.

• Egzon Kryeziu zmienił Kubickiego.

• Podwójna zmiana w Lechii. Rafał Pietrzak wszedł za Conrado.

• Bartłomiej Kalinkowski wszedł na boisko w miejsce Gąski.

• Sezonienko obejrzał żółtą kartkę za faul na Szcześniaku.

• Koronkowa akcja Lechii. Flavio uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Sezonienkę, a 18-latek z zimną krwią skierował futbolówkę do bramki.

• GOOOOOOOOL! Lechia prowadzi już 3:0! Kacper Sezonienko!

• Nalepa niezgodnie z przepisami zatrzymał rozpędzonego Krykuna. Żółta kartka.

• Durmus celnie uderzał zza pola karnego. Pewnie łapie Gostomski.

• Kuciak skrócił kąt i odbił piłkę uderzoną z kilku metrów przez Michała Maka.

• Kuciak piąstkował piłkę po rzucie rożnym. Sędzia odgwizdał ofensywny faul Baranowskiego.

• Początek drugiej połowy!

• Michał Mak wszedł za Pawła Wojciechowskiego.

• Daniel Dziwniel wszedł w miejsce Leandro.

• Kryspin Szcześniak zmienił Wędrychowskiego.

• Serhij Krykun zastąpił Lokilo.

• Reaguje trener Kiereś. Aż cztery zmiany w ekipie gospodarzy.

• Koniec pierwszej części gry. Lechia schodzi do szatni z dwubramową przewagą.

• Leandro ostro wstrzelił piłkę z rogu. Piąstkuje Kuciak.

• Dwie minuty doliczył sędzia Sylwestrzak do pierwszej połowy.

• Conrado dośrodkował z lewego skrzydła prosto na głowę Flavio, a Portugalczyk uderzył precyzyjnie przy bliższym słupku.

• GOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Lechii! Flavio Paixao!

• Zwoliński świetnie uderzył piłkę głową w kozioł i ta wpadła do bramki obok interweniującego Gostomskiego. Z rzutu rożnego dogrywał Gajos.

• GOOOOOOOOL! Lechia prowadzi 1:0! Łukasz Zwoliński!

• Zwoliński uderzył z półobrotu zza siebie! Gostomski przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

• Flavio prostopadle podał do Durmusa. Turek z ośmiu metrów obił słupek!

• Kubicki dośrodkował w pole karne z prawej strony. Wybija Baranowski.

• Sędzia pokazał Januszowi Golowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę! Górnik gra w dziesiątkę.

• Leży na boisku Zwoliński. Faulował Janusz Gol.

• Spóźniony wślizg Janusza Gola. Pomocnik Górnika obejrzał żółtą kartkę.

• Wędrychowski złapał wychodzącego z kontrą Kubickiego. Żółta kartka.

• Orłowski próbował prostopadłego podania. Rozczytał je Nalepa.

• Kuciak nie trafił w piłkę przy piąstkowaniu, ale po chwili naprawił swój błąd.

• Janusz Gol celne uderzył zza pola karnego. Na posterunku Kuciak.

• Conrado wycofał do nabiegającego Durmusa. Turkowi skutecznie przeszkodził Leandro.

• Lechia zamknęła gospodarzy w ich polu karnym. Strzały Durmusa i Kubickiego zablokowane.

• Conrado miękko wrzucił futbolówkę w pole karne. Flavio główkował tuż przy słupku, ale Gostomski zbił piłkę na róg!

• Conrado dośrodkował z okolic narożnika pola karnego. Ponad głową Zwolińskiego.

• Zwoliński zgrał piłkę do Flavio. Strzał Portugalczyka wyraźnie obok słupka.

• Dobrze ustawiony Nalepa uprzedził rozpędzonego Lokilo. Ofensywny faul Belga.

• Leandro dośrodkował z lewej flanki. Piłka w rękach Kuciaka.

• Conrado z rzutu rożnego wstrzelił piłkę dochodzącą do bramki. Piąstkuje Gostomski.

• Lokilo dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Z pierwszej piłki uderzał Wędrychowski. Instynktownie na róg odbił Kuciak!

• Flavio dograł płasko do Sezonienki. 18-latek natychmiast odwrócił się i uderzył, ale ponad poprzeczką.

• Początek spotkania!

• Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W wozie VAR zasiedli Szymon Marciniak i Paweł Sokolnicki.

• W zeszłej kolejce Górnik Łęczna przegrał starcie z warszawską Legią przegrali 1:3. Beniaminek pokazał się z niezłej strony. Zawiodła jednak defensywa. Na pewno w grze łęcznian widać poprawę.

• Lechia Gdańsk spogląda na przedostatniego Górnika z czwartej pozycji. Za kadencji nowego trenera jeszcze nie przegrała. W lidze pokonała Piast Gliwice (1:0), a z Pucharu Polski wyeliminowała Jagiellonię Białystok (3:1).

• Górnik Łęczna po ośmiu kolejkach PKO Ekstraklasy ma na swoim koncie pięć punktów. Łęcznianie plasują się na przedostatnim miejscu w stawce. Słabszy dorobek punktowy ma jedynie Bruk-Bet Termalica. "Słonie" jednak rozegrały jedno spotkanie mniej od łęcznian.

• Oto wyjściowy skład Lechii Gdańsk:

• Górnik Łęczna zagra w następującym składzie:

• Piłkarze Górnika Łęczna usiłują wydostać się ze strefy spadkowej. Kolejną okazją do nadrabiania strat jest dla nich domowe starcie z czwartą Lechią Gdańsk. Początek spotkania o godz. 18. Witamy w relacji LIVE!