Transfer Bydgoszcz trzeci w Oleśnicy

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz trzeci w Oleśnicy.
Transfer Bydgoszcz trzeci w Oleśnicy. Mateusz Bosiacki
Siatkarze Transferu Bydgoszcz zajęli trzecie miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Oleśnicy. Bydgoszczanie w sobotę przegrali z francuskim ASUL Lyon Volley. Dziś okazali się lepsi od tureckiego Arkasu Izmir.

Transfer Bydgoszcz - ASUL Lyon Volley 2:3 (25:18, 18:25, 25:19, 22:25, 12:15)

Transfer: Salas Moreno 3, Wika 17, Jurkiewicz 9, Portuondo 7, Janeczek 22, Wieczorek 9, Bonisławski (libero) oraz Nowakowski, Waliński 4, Sieńko.
ASUL Lyon: Tischer 2, Slavev 11, McGivern 10, Lawson 14, Nikołow 25, Jouffroy 11, Salparow (libero) oraz Jabon 2, Todorow, Ristić 2.

W pierwszym i trzecim secie, bydgoszczanie grali bardzo dobrze. Na początku objęli nieznaczne prowadzenie, które następnie utrzymali do końca. Zespół Silvano Prandiego ma w swoich szeregach bułgarskiego atakującego Władimira Nikołowa, którego skuteczne ataki oraz dobra gra jego partnerów pozwoliła doprowadzić do tie-breaka. W nim beniaminek ekstraklasy ligi francuskiej wygrał 15:12.

Transfer Bydgoszcz - Arkas Spor Izmir 3:2 (28:26, 20:25, 18:25, 25:23, 15:6)

Transfer: Salas Moreno 1, Wika 11, Nowakowski 5, Portuondo 15, Janeczek 25, Jurkiewicz 16, Bonisławski (libero) oraz Sieńko, Wieczorek 6, Waliński.
Arkas Spor: Mustafa 2, Perrin 23, Halil 8, Sivula 26, Erhan 9, Kamnik 9, Hasan (libero) oraz Yigit 1, Mustafa Koc 4.

Bydgoszczanie w pierwszej partii mieli niewielką przewagę, a set grany na przewagi padł łupem bydgoskiego zespołu. W dwóch kolejnych, dużo lepiej grali jednak rywale. Dodatkowo siatkarze Transferu nie kończyli własnych ataków i popełniali sporo własnych błędów. Bydgoski zespół zagrał jednak znakomicie w czwartym, a przede wszystkim piątym secie. W ostatniej partii podopieczni Mariana Kardasa od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Całą imprezę wygrała bełchatowska Skra, która w finale pokonała francuski ASUL Volley 3:2 (25:15, 18:25, 21:25, 25:21, 18:16).