Tomasz Górski
Puchar Włoch. W pierwszej rundzie Coppa Italia Hellas Verona pokonał u siebie Ascoli (3:1). Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę dla gospodarzy strzelił Paweł Dawidowicz.

Puchar Włoch. Bramka Pawła Dawidowicza

We Włoszech nie daje o sobie zapomnieć Paweł Dawidowicz. W spotkaniu Pucharu Włoch z Ascoli, będącym testem generalnym przed startem Serie, drużyna Polaka wygrała u siebie 3:1. Gospodarze otworzyli wynik już w 2. minucie, kiedy do siatki trafił Jordi Mboula. Przyjezdni odpowiedzieli w 39. minucie, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Franscesco Forte. Na przerwę to gospodarze wychodzili z prowadzeniem. Davide Barosi nie utrzymał piłki w rękach po strzale z rzutu wolnego. Dopadł do niej Paweł Dawidowicz, który z bliska dopełnił formalności. Tuż po zmianie stron wynik meczu ustalił Milan Djuric, który wykorzystał "jedenastkę".

Hellas Verona - Ascoli Calcio 3:1 (2:1)
Bramki: Jordi Mboula 2, Paweł Dawidowicz 45, Milan Đurić 47 (k) - Francesco Forte 39 (k)
Żółte kartki: Patrizio Masini, Lorenco Šimić (obaj Ascoli).
Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi
Widzów: 8 746

Skrót meczu Hellas Verona - Ascoli
(Bramka Pawła Dawidowicza od 1:44)

Pozostałe wyniki 1/32 finału Pucharu Włoch

• Empoli - Citadella 1:2 (Caputo 8' - Amatucci 61', Magrassi 80'; w ekipie gospodarzy cały mecz na ławce przesiedział Iwo Kaczmarski)
  • Bari - Parma 0:3 (Adrian Benedyczak 8', Bonny 34', Man 75'; Benedyczak grał do 77. minuty)
  • Cagliari - Palermo 2:1 po dogrywce (0:0; Dossena 100', Di Pardo 120+3' - Soleri 120+1')

Zmagania w Serie A Hellas Verona rozpocznie w najbliższą sobotę (19 sierpnia). O godz. 18:30 zagra na wyjedzie z Empoli.