Głuchołazy: Kot Bolek ostrzelany z wiatrówki. Ktoś...

  Głuchołazy: Kot Bolek ostrzelany z wiatrówki. Ktoś przywiązał go do drzewa i potraktował jak tarczę

  Krzysztof Strauchmann (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  GŁUCHOŁAZY | KOT BOLEK | Do stowarzyszenia "Łapa” w Nysie trafiają zainteresowani opieką nad rannym kotem. Oraz informacje o osobnikach podejrzanych o strzelanie do zwierzęcia.
  Głuchołazy: Kot Bolek ostrzelany z wiatrówki. Ktoś przywiązał go do drzewa i potraktował jak tarczę

  ©fot. archiwum

  Kot Bolek czuje się lepiej. Już wiemy, że uda mu się uratować oko - opowiada Marcin z Głuchołaz, który zaopiekował się w ubiegłym tygodniu kotem, którego ktoś przywiązał do drzewa i potraktował jak tarczę strzelecką. Lekarz weterynarii, do którego pan Marcin zabrał rannego zwierzaka, na zdjęciu rentgenowskim zauważył w ciele kota aż 8 kawałków śrutu z wiatrówki. - Kot będzie operowany we wtorek. Przełożyliśmy operację z soboty, bo Bolek był poważnie odwodniony i długo przebywał pod narkozą w czasie pierwszej operacji - mówi Magdalena Kucfir z przychodni weterynaryjnej Arka w Nysie. - Chcemy wyjąć mu jeszcze kawałek śrutu z łapy, żeby nie kulał. Co do pozostałych zdecydujemy w trakcie operacji.


  SZOKUJĄCE ZDARZENIE W ŁĘGNOWIE | DZIECI UTOPIŁY SWOJEGO PSA, BO CHCIAŁY DOSTAĆ NOWEGO


  Do Pogotowia Opiekuńczo-Adopcyjnego "Łapa” w Nysie zgłaszają się pierwsi chętni, aby zabrać do siebie Bolka na stałe. - Będziemy szukać najlepszych warunków do życia dla niego - zapewnia Klaudia Miazga z Łapy”. Głuchołaska policja rozpoczęła poszukiwania człowieka, który strzelał do kota z wiatrówki. Do przedstawicieli Łapy” trafiają już pierwsze informacje o podejrzanych. Wszystkie są przekazywane policji. - W Głuchołazach aż huczy na ten temat - mówi Klaudia Miazga z Łapy”. - Większość ludzi dzwoni anonimowo i zrzeka się pieniędzy z nagrody na rzecz bezpańskich zwierząt.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo