Głodne dzieci mają zatopić Platformę. PiS atakuje PO w nowym...

  Głodne dzieci mają zatopić Platformę. PiS atakuje PO w nowym spocie [VIDEO]

  Dariusz Grzedziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Głodne dzieci mają zatopić Platformę. PiS atakuje PO w nowym spocie [VIDEO]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Youtube

  Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości to 60-sekundowy blitzkrieg, w którym partia rozprawia się z negacją polskiego problemu głodnych dzieci. W czwartek, w samo południe PiS, zaprezentowało krótki filmik, w którym zestawia wypowiedzi polityków Platformy z oficjalnymi statystykami. PO: - PiS robi kampanię na nieszczęściu ludzi. ZOBACZ VIDEO.


  Pierwsze kadry pokazują premier Ewę Kopacz, mówiącą, że wskazywanie na problem niedojadających polskich dzieci służy rosyjskiej propagandzie. W podobnym tonie utrzymane są pozostałe wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, które wykorzystano w spocie.

  – W Polsce żadne dziecko nie chodzi głodne – mówi pojawiający się zaraz po Kopacz Donald Tusk.
  Później pojawiają się jeszcze Julia Pitera i Stefan Niesiołowski. – Pytanie dzieci, czy jadły śniadanie, jest pytaniem po prostu głupim – to już wykorzystany cytat obecnej posłanki do Parlamentu UE. Stefanowi Niesiołowskiemu wypomina się wypowiedź o zjadaniu szczawiu z 2013 roku.
  Słowom polityków PO towarzyszą obrazy przytaczające oficjalne statystyki GUS, mówiące o 900 tys. głodnych i zagrożonych ubóstwem dzieci. Pomysł na rozwiązanie tego wstydliwego problemu przedstawia Beata Szydło. – Dzieci to nie koszt, to najlepsza inwestycja. Przygotowałam ustawę, która pozwoli, by polskie rodziny dostawały 500 złotych miesięcznie na dziecko – mówi w spocie kandydatka PiS na premiera.

  To powrót do kampanijnej zapowiedzi Andrzeja Dudy, który był ostatnio krytykowany za rzekome wycofywanie się z obietnicy. Poza dopłatami i dożywianiem, pojawia się kwestia ochrony zdrowia najmłodszych Polaków. – Do szkół muszą wrócić lekarze i dentyści – zapowiada Szydło. Spot kończy zdanie „Damy radę. Zrobimy to”, nawiązujące do najnowszego wyborczego hasła Prawa i Sprawiedliwości.

  Niemal natychmiastowa była odpowiedź Platformy. Na briefingu "Skuteczna polityka prorodzinna a nie populizm PiS", Anna Mucha nie zostawiła na konkurentach suchej nitki. - Jestem oburzona dzisiejszą konferencją PiS, który robi kampanię na nieszczęściu ludzi. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca - mówiła posłanka. Mucha wskazywała również na nieodpowiedzialność Prawa i Sprawiedliwości, przypominając, że pomysły opozycji kosztowałyby budżet 24-26 mld zł i przypominała prorodzinne zasługi rządu.

  - PO wprowadziła roczne urlopy rodzicielskie, Kartę Dużej Rodziny, ubezpieczenia na urlopie wychowawczym i 1000 zł na urlopy rodzicielskie - wyliczała Joanna Mucha.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A prezes Kaczyński tylko się przygląda

  Stanisław S. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dziennik Polski. 17.01.15 Powiatowy skok na kasę
  Dziennik Polski. 19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
  Dziennik Polski. 19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany...rozwiń całość

  Dziennik Polski. 17.01.15 Powiatowy skok na kasę
  Dziennik Polski. 19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
  Dziennik Polski. 19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop
  Dziennik Polski. 20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
  Dziennik Polski. 21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
  Dziennik Polski .22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
  Dziennik Polski .24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
  Dziennik Polski. 29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
  Dziennik Polski. 12.03.15 Wielicki starosta ni straci stanowiska
  Gazeta pl. 13.03.15 Poseł Szczerski i szczepienia
  Dziennik Polski. 10.04.15 Radni stawiają warunki
  Dziennik Polski 7.05.15 Starosta szuka pracy. Dla kolegi
  Dziennik Polski 29.05.15 W starostwie zawrzało
  DP.29.05.15 W starostwie zawrzało
  Dziennik Polski 24.07.15 Starosta musi się ugiąć. Mrozowski odchodzi.
  Dziennik Polski 31.07.15 Mrozowski wrócił jednak do starostwa
  TVN Uwaga
  10 lipca 2015 / 19:50
  Nieodwołalny urzędnik
  Inspektor nadzoru budowlanego w Wieliczce od kilku lat powinien już być na emeryturze. Wciąż jednak pracuje i to pomimo, że na jego decyzje wpływają liczne skargi a nawet są one uchylane przez sądy! W styczniu tego roku wydawało się, że kariera inspektora w końcu jednak się skończy: nadzór wojewódzki skierował do starosty wniosek o jego odwołanie. Na pomoc inspektorowi ruszyli jednak samorządowcy z powiatu a nawet… kilku posłów. W efekcie ten utrzymał się na stanowisku. Skąd tak wielkie poparcie dla inspektora? – Trudno powiedzieć. Może to dlatego, że jest lubiany i szanowany? – uśmiecha się starosta wielicki.

  Radio Kraków
  Ciemna strona lokalnego układu
  Poniedziałek, 13 Lipca 2015, 13:05
  Dlaczego w podkrakowskiej Wieliczce od pół roku nie udaje się odwołać powiatowego inspektora nadzoru budowlanego? Urzędnik - mimo skarg mieszkańców i przegranych spraw w sądzie - wciąż pracuje i wygląda na to, że na stanowisku doczeka do emerytury. Bronią go samorządowcy i małopolscy posłowie, narzekają - mieszkańcy Wieliczki.

  Dziennik Polski
  5 sierpień 2015
  Kontrowersje. Żona wielickiego starosty jest podejrzewana o sprzeniewierzenie pieniędzy kopalni soli, gdzie była zatrudniona. Sprawa trafiła do prokuratury i policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o podejrzenie sprzeniewierzenia pieniędzy z tzw. funduszu reprezentacyjnego kopalni, a w praktyce przeznaczania ich na zakup tekstyliów (m.in. ubrań) na własne potrzeby. Do procederu miało dochodzić przez pewien czas. Gdy wyszło to na jaw, kobietę zwolniono z pracy.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w Polsce głodnych dzieci jest mało i wcale nie są tam,...

  kat.czekistów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  ...gdzie się je dokarmia. Na wsi jabłek nie ma kto zbierać, zdemoralizowani biorcy unijnych dopłat nie produkują żarcia. Jeśli ich dzieci chodzą głodne, to trzeba przypieprzyć rodzicom, a nie...rozwiń całość

  ...gdzie się je dokarmia. Na wsi jabłek nie ma kto zbierać, zdemoralizowani biorcy unijnych dopłat nie produkują żarcia. Jeśli ich dzieci chodzą głodne, to trzeba przypieprzyć rodzicom, a nie "dokarmiać" dzieci, bo nawet za okupacji na wsi nie było głodu, a w miastach owszem. Jeśli już gdzieś są głodne dzieci, to w domach alkoholików i nierobów. A PiS zamiast kręcić durne "spoty" lepiej by się wytłumaczył z tego, dlaczego jest rosyjską agenturą (patrz negocjacje lizbońskie 2007 albo np. uwalenie lustracji w 2006-2007 roku przez TW Jara poprawkami do Ustawy o IPN).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Święta krowa

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Czyli Szydło niech uprawia miłosierdzie na własny koszt a nie okrada wszystkich którzy płacą podatki.Ja podatki płacę a ta baba po prostu złodziejka!!! Pani krowa pobiera takie pobory o których...rozwiń całość

  Czyli Szydło niech uprawia miłosierdzie na własny koszt a nie okrada wszystkich którzy płacą podatki.Ja podatki płacę a ta baba po prostu złodziejka!!! Pani krowa pobiera takie pobory o których przeciętny człowiek może tylko śnić.Cała ta mafia sejmowa to siedlisko głupoty,chamstwa i złodziejska a PIS w tym przoduje.Ja widzę jak patologiczne rodzinki podskakują z niecierpliwości kiedy Szydło wypłaci im kasę na przepicie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie ktos nagłaśnia temat biedy i ubóstwa w Polsce i chwała mu za to

  dosc udawania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Temat wymaga pilnych rozwiazan i nie wazne czy PIS czy PO go rozwiąże, byle go rozwiazac i tyle....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja to już nie mogę sie doczekać tego pisowskiego raju!

  art (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Jeszcze jedne wybory i PiS do ROBOTY !!!, bo przez ostatnie 8 lat jedliście za moje podatki i za nic nie odpowiadaliście. Gadanie i obiecywanie jest proste.
  Miło być PiSem, pobiadolić, oburzyć...rozwiń całość

  Jeszcze jedne wybory i PiS do ROBOTY !!!, bo przez ostatnie 8 lat jedliście za moje podatki i za nic nie odpowiadaliście. Gadanie i obiecywanie jest proste.
  Miło być PiSem, pobiadolić, oburzyć się, powiedzieć że potrafi się lepiej. I dostać pieniążki za recenzowanie.
  PiS jest od 8 lat partią recenzentów. Tak jak jest krytyka literacka, czy filmowa, tak PiS zajmuje się krytyką polityczną. Debiut polityczny w 2005 wyszedł kiepsko, więc zajęli się krytyką. Podobno druga książka czy też drugi film jest najtrudniejszy, zobaczymy jak będzie z drugą twórczością polityczną PiSu.
  Jak policzyłem mnie się należą pieniądze z 3 obietnic Dudy i Szydło, są tacy co dostali obietnic więcej.
  Ja nie mam ortodoksyjnych przekonań politycznych, choć mam lewicowe.
  Jeśli rozwiążecie problemy polskiej biedy, to ja podziękuje PiSowi. Na inne postulaty lewicy mogę poczekać.
  Jeśli obietnice PiS to jedynie populizm, nie dotrwacie do końca kadencji.
  Ja jestem za tym aby PiS przejęło władzę i czekam na wykonanie:
  repolonizacja banków, uratowanie kopalni, podwyższenie kwoty wolnej, przewalutowanie kredytów frankowych po kursie dnia, odbudowy polskich stoczni, zapewnienie pracy dla młodych (i starszych też), wypłacaniu po 500 na dzieci co miesiąc, no żeby wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi...itp itd... No i oczywiście aby żadne podatki nie wzrosły, tylko zmalały.
  Jeśli PiS to wykona będzie rządził kilka kadencji, jeśli powie że się nie da i urządzi zamiast tego igrzyska w postaci łapania pojedynczych osób przez CBA przed kamerami tv, stawianiem pomników L. Kaczyńskiemu, walką z opozycją czy też liczeniu wybuchów w tupolewie to porządzi 1/2 kadencji i odejdzie w niesławie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy są głodujące dzieci? Tak, są takie dzieci! I zapewne jest ich wiele więcej niż w statystyce GUS!

  logical man, ateista, nie partyjny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  • Czy GUS jest polskim organem statystycznym? Tak, jest takim!
  • Czy PO rządzi i nie rządzi 8 lat? Tak, PO rządzi i nie rządzi 8 lat!
  • Czy PO nie wie że są głodujące dzieci? Tak, PO wie, ale...rozwiń całość

  • Czy GUS jest polskim organem statystycznym? Tak, jest takim!
  • Czy PO rządzi i nie rządzi 8 lat? Tak, PO rządzi i nie rządzi 8 lat!
  • Czy PO nie wie że są głodujące dzieci? Tak, PO wie, ale jest zajęta sobą i swoimi interesami!
  • Czy PiS wie że są głodujące dzieci? Tak, PiS wie, i dlatego rodziny dostaną 500 zł m-nie na dziecko!
  • Czy PO nie lubi dzieci? Zapewne lubi. To dlaczego jest tak zgorszoną moralnym programem PiS-u...

  Wszystkie instytucje charytatywne w świecie są również firmami mającymi mieć zyski. Charytatywne instytucje swoją działalnością obejmują głodujące dzieci, i przede wszystkim!
  Czyli jaka jest różnica między PiS-em - nareszcie chcącym nakarmić w kraju głodujące dzieci - a tymi innymi, i którzy mają w swym statucie również dbanie o dzieci? Różnicy nie ma żadnej!
  Jednak znacząca różnica jest już między stonowanym i sprytnym PiS-em, a ustawicznie wrzeszczącą PO. A wrzeszczącą na wszystko i wszystkich co jest z spoza PO. Niedługo PO ze złości się zagryzie. Ale moralnego programu PiS-u nie zakrzyczy. A zresztą, im PO więcej krzyczy, tym ma mniej wielbicieli. I to jest kolejna, gorzka prawda!
  Jest tym wielce nie moralnym właśnie udawanie, że w kraju nie ma głodujących dzieci! Osobiście takie dzieci znam, i stąd, pomagam im w ich pragnieniach! I co czynię bez uwzględniania rodzaju własnego światopoglądu, czy rodzaju religijności czy jego braku. Punkt i kropka! PS. Spot PiS-u jest pożądanym i moralnym.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ODEZWA DO LUDU !!!

  *** (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  glosujac na PIS promujecie bezdusznosc , chamstwo , nietolerancje, zlodziejstwo, glosujecie za Polska w niewoli , za przesladowaniami , znecaniem sie nad ludzmi , za zabijaniem mniejszosci (...rozwiń całość

  glosujac na PIS promujecie bezdusznosc , chamstwo , nietolerancje, zlodziejstwo, glosujecie za Polska w niewoli , za przesladowaniami , znecaniem sie nad ludzmi , za zabijaniem mniejszosci ( cokolwiek rozumiemy pod slowem ''mniejszosc'') za zamordyzmem
  Apeluje do wszystkich zdrowomyslacych- kazdy z nas ma w swoim otoczeniu jakiegos pisowca- uzyjmy swojego daru przekonywania i namowmy choc jedna pisowska osobe by nie glosowala na ta polska odmiane talibow , na tych targowiczan.
  niech glosuja na kogokolwiek ale nie na tych zbrodniarzy , wichrzycieli , ludzi amoralnych, pozbawionych skrupolow- to sa po prostu ZLI LUDZIE
  wezmy odpowiedzilnosc za nasza ojczyzne w nasze rece.
  nie probojmy przekonywac madrych , bo ci sobie poradza ale dotrzyjmy to tych zakutych lbow twardego pisowskiego elektoratu i przekonajmy ich ze sa manipulowani i omamiani przez motloch zadny wladzy I pieniedzy.
  ja biore na siebie 2 czlonkow ( niestety glupich ) mojej rodziny i nie spoczne poki ich nie nawroce na logiczne myslenie zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  XXXX

  aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  chory jesteś gościu podstawiony won

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  macie pretensje do pisiorów że nagłaśniają niewygodne fakty ?

  cicho sza nie mówić (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  900 tys dzieci żyjących w ubóstwie to dane GUS , normalnie nikt z was by o tym nie wiedział , bo kto z was czyta komunikaty GUS-u , zamiast wyciągnąć z tych danych wnioski to wygłaszacie pretensje...rozwiń całość

  900 tys dzieci żyjących w ubóstwie to dane GUS , normalnie nikt z was by o tym nie wiedział , bo kto z was czyta komunikaty GUS-u , zamiast wyciągnąć z tych danych wnioski to wygłaszacie pretensje ,że się o tym głośno mówi zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no i co ty madry czlowieku wyszczekales?

  avi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  To nie sa fakty. To sa wyssane z palca brednie - oczywiscie na rzecz kampanii .
  a ty skoro masz komputer i internet zadaj sobie troche trudu i poszukaj tekstow zrodlowych , potem poczytaj i na...rozwiń całość

  To nie sa fakty. To sa wyssane z palca brednie - oczywiscie na rzecz kampanii .
  a ty skoro masz komputer i internet zadaj sobie troche trudu i poszukaj tekstow zrodlowych , potem poczytaj i na koniec zabieraj glos. WIEDZA TO PODSTAWA.
  Nie mozna cale zycie sie slizgac i jak papuga powtarzac nonsensy .Elektorat Pis-u ma to jednak do siebie ze jest troche leniwy i niedouczonyzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  daneh gus "zasięg ubóstwa ustawowego – 12,2% (w 2013 r. - 12,8%)" gospodarstw domowychych

  na to sobie poczytaj avi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  "7,4% w przypadku ubóstwa skrajnego "

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No co jest pachołki z PO

  ajedenmjeden (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Do ataku bo premii nie będzie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto to wymyśla tym pisowcom ?Mastalerek?Ja juz jestem tolerancyjna ale tu juz mnie szlak trafił

  Janina Bożycka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Oczywiście w polsce tez sa biedne dzieci jak w każdym kraju byłam w USA też widzialam spali na kartonach na ulicy ojciec matka pijacy nieroby ale tak wykorzystywać grać na uczuciach Pani Szydło jak...rozwiń całość

  Oczywiście w polsce tez sa biedne dzieci jak w każdym kraju byłam w USA też widzialam spali na kartonach na ulicy ojciec matka pijacy nieroby ale tak wykorzystywać grać na uczuciach Pani Szydło jak Pani nie wstyd jest brać w tym udział czyzby wygrana PIS zmusza aby angażowac to dzieci?
  Jestem z szokowana glosowalam na PIS jestem katoliczką ale nie lubie jak ktoś już tak przesadza z prawdą.
  Proszę o odrobinę egzalatacji i poszanowania !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo