Zagłębie Sosnowiec

1

1 1 połowa

• Koniec meczu!

• Doliczony czas gry, ostatnia akcja meczu. Rzut wolny dla gospodarzy i dośrodkowanie w pole karne. Łukasz Moneta wyskakuje najwyżej i zapewnia tyszanom cenny remis!

• GOOOOOOOOOOL! ŁUKASZ MONETA!

• Grzeszczyk uderzył zza pola karnego. Obok bramki i piłkarze GKS-u chyba stracili wiarę na zdobycie choćby punktu.

• Drugi zatrzymany kontratak gości i druga żółta kartka. Tym razem Mańka

• Żółtą kartkę otrzymuje Biernat.

• Dwójkowa akcja Grzeszczyka i Szumilasa, ale Ryndak był na posterunku i oddalił zagrożenie.

• Małecki przedzierał się na skrzydle i wywalczył rzut rożny.

• Dawid Kasprzyk w miejsce Jana Biegańskiego.

• Coraz bliżej bramki gospodarze! Mańka sprytnym zwodem minął przed polem karnym rywala, wyłożył piłkę Grzeszczykowi, który huknął na bramkę, ale obrońcy byli na posterunku.

• Mularczyk za Pawłowskiego.

• I w zespole gości przetasowanie. Rubio w miejsce Szweda

• Ofensywna zmiana w ekipie gospodarzy. Moneta zastąpił Kallaste

• Hołota w miejsce Karbowego.

• Stały fragment gry dla gości, piłka idealnie spadła na głowę Sołowieja, który minimalnie się pomylił przy strzale.

• Piasecki zatrzymany przez obrońców, szybki kontratak, z którego gospodarze mają rzut rożny.

• Grzeszczyk przerywa akcję gości, ale ci zyskali wrzut z autu, blisko pola karnego.

• Małecki aktywny na lewym skrzydle. Dobiegł prawie do linii końcowej, sciął akcję do środka, wbiegł w pole karne, ale zagranie do lepiej ustawionego kolegi zablokował jeden z obrońców.

• W przerwie mieliśmy zmianę w zespole GKS-u. Zszedł Kacper Piątek, wszedł Wojciech Szumilas.

• Wracamy do gry po 15 minutach. Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dwa faule Ryndaka w krótkim czasie i mamy zasłużoną kartkę.

• Biegański drugi raz leży na murawie. Chyba nie dokończy tego meczu.

• Odpowiadają gospodarze! Steblecki uderzył mocno z dystansu i blisko interwencji był Stępniowski.

• GOOOOL! FABIAN PIASECKI pewnie z 11 metrów!

• RZUT KARNY! Patryk Małecki faulowany w polu karnym.

• Dobra akcja gospodarzy! Steblecki wszedł w drybling, minął rywala i był już blisko bramki. Oddał groźny strzał, ale minimalnie obok bliższego słupka.

• Teraz Beneta szukał szczęścia z dystansu. Troszke bliżej bramki, lecz to wciąż nie jest to.

• Babiarz miał trochę miejsca przed polem karnym, wiec zdecydował się na strzał. Daleko obok bramki.

• Karbowy celowo zatrzymał kontrę rywali i mamy pierwszą kartke w tym meczu.

• Piasecki pada w polu karnym, jego koledzy domagają się rzutu karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

• Małecki dośrodkował w pole karne. Znalazł tym podaniem Polczaka, który głowa uderzył nad bramką.

• Karbowy oddaje strzał na brankę z dystansu i spokojnie broni Jałocha.

• Babiarz odebrał piłkę Grzeszczykowi w kluczowym momencie akcji.

• Spokojna gra w środku pola. Delikatną przewagę mają gospodarze, ale bierze się ona stąd, że sosnowiczanie wolą grać z kontrataku i na początku spotkania wybadać rywali.

• Ryndak ostro faulował rywala. Sędzia nie chce szybko sypać kartkami, ale w tej sytuacji powinien upomnieć zawodnika.

• Zaczynamy!

• Piłkarze są już gotowi do wyjścia na murawę. Za chwilę zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra.

• Oba zespoły do meczu przystąpią pod wodzą nowych szkoleniowców. Tyszan objął po zwolnieniu Ryszarda Tarasiewicza dyrektor sportowy Ryszard Komornicki. Od 1 maja Zagłębie prowadzi natomiast Krzysztof Dębek.

• O awansie szczególnie myślą w Tychach. Drużyna zajmuje obecnie dziesiąte miejsce, ale do szóstej lokaty traci zaledwie trzy oczka. Zagłębie zgromadziło dwa punkty mniej od GKS-u.

• Na zakończenie 23 kolejki Fortuna 1 Ligi skonfrontują się GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec. Obie drużyny celują w miejsca 3-6, które dałyby im możliwość gry w barażach.

• Witamy w Tychach! O godz. 20:40 rozpoczniemy mecz GKS - Tychy - Zagłębie Sosnowiec!