• Koniec meczu!

• Minimalnie obok bramki uderzył głową Szymon Lewicki.

• Banaszak w polu karnym, ale piłka mija bramkę.

• Połap za Mańkę.

• Po zagraniu na czwarty metr wślizgiem piłkę do bramki wepchnął Szymon Lewicki!

• GOOOOOOOOOL! SZYMON LEWICKI!

• Stromecki za Kalinkowskiego.

• Adrian Kostrzewski utrzymuje Górnika w grze! Przepiękne uderzenie z dystansu, piłka leciała w samo okienko bramki gości, ale ich bramkarz wykazał się refleksem i sparował piłkę na bok.

• Błyskawiczna reakcja po stronie tyszan. Trzy zmiany w zespole gospodarzy. Steblecki za Jakuba Piątka. Moneta za Bartosza Biela i Norkowski za Kacpra Piątka.

• Płaskie zagranie w pole karne, w gąszczu nóg wybić piłkę chciał Oskar Paprzycki, ale zrobił to bardzo niefortunnie i w efekcie zapakował ją do własnej bramki. Górnicy łapią kontakt z gospodarzami. Zmiany pomogły ofensywie, a GKS stracił impet z pierwszej połowy.

• GOOOOOOL! OSKAR PAPRZYCKI Z TRAFIENIEM SAMOBÓJCZYM!

• Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne GKS-u, ale goście utrzymali się przy piłce.

• Uderzenie Grzeszczyka po składnej akcji i świetnie obronił to Kostrzewski. Obudzili nam się gospodarze.

• Piłkarze Górnika byli w ataku pozycyjnym, ale faulowali w ofensywie i stracili całkiem spory sektor boiska, z którego mogli już zagrozić bramce rywali.

• Niecelne uderzenie na bramkę GKS-u. Z piątego metra wznowi grę Jałocha.

• Dwa kornery wywalczone przez gości w krótkim czasie. Widać, że są zdeterminowani do odrobienia strat.

• Biel przerwał kontrę rywali wślizgiem.

• Kukułowicz za Struskiego.

• Jagiełło za Tymosiaka.

• Łęcznianie chcą wrócić do gry, więc Kamil Kiereś postanowił w przerwie wprowadzić trzech zawodników. Cierpka za Orłowskiego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kontuzja okazała się poważniejsza. Mak wykluczony z dzisiejszego meczu. Zastąpił go Banaszak.

• Mańka ukarany żółtą kartką.

• Krótka przerwa w grze po tym, jak jeden z zawodników ucierpiał w fizycznym starciu na murawie.

• Żółtą kartkę otrzymuje Leandro.

• Jakub PIĄTEK SHOW dziś przy Edukacji 7! Tym razem starszy z braci otrzymuje podanie od Bartka Biela i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOL! JAKUB PIĄTEK!

• Goście próbują przejąć inicjatywę, ale ich podania są wykonywane daleko od bramki Kostrzewskiego.

• Faulowany Krykun pozwolił swojemu zespołowi na uderzenie z rzutu wolnego. To wybronił jednak Jałocha.

• Centra Maka, ale od bramki zacznie Jałocha.

• 25 minut za nami i na razie oglądamy bardzo nerwowy zespół Górnika, który ma problem z opanowaniem futbolówki przed bramką tyszan. Gospodarze są za to zdecydowani, ale widząc kłopoty rywali, nie zamierzają im przeszkadzać i bronią dostępu do własnej bramki.

• Akcja gospodarzy zatrzymana przez faul jednego z zawodników. Z własnej połowy rozpoczną Górnicy.

• Goście zwolnili tempo tego spotkania. Rozgrywają piłkę między sobą, ale robią to wszerz, więc nic nie wynika z tych podań.

• Nieudane rozegranie GKS-u Tychy tego rzutu wolnego. Oddalone zagrożenie przez Górników, którzy zaczynają od własnej bramki i próbują rozegrać futbolówkę od własnego pola karnego.

• Serhij Krykun wpada w pole karne, ale Jałocha zatrzymuje jego uderzenie.

• Goście wywalczyli rzut wolny na połowie i nieco uspokoili swoich przeciwników.

• Gospodarze nie są usatysfakcjonowani wyłącznie jednym golem i od razu atakują rywali wysokim pressingiem, chcąc stworzyć kolejne zagrożenie pod ich bramką.

• Akcja tyszan lewą stroną boiska, gdzie znalazł się z piłką Bartosz Szeliga. Dośrodkował w pole karne, a tym podaniem odnalazł Jakuba Piątka, który pokonał bramkarza rywali i mamy szybkie otwarcie meczu.

• Grzeszczyk zagrał do Lewickiego, który uderzył niecelnie na bramkę. Goście nie kwapią się do szybkiego rozpoczynania swojej akcji.

• Tyszanie łatwo stracili piłkę na własnej połowie, ale obyło się bez zagrożenia ze strony Górnika.

• Zaczynamy spotkanie.

• W listopadzie w meczu 12. kolejki Górnik Łęczna zremisował z GKS-em Tychy 1:1 (0:0). Bramki zdobyli Bartłomiej Kalinkowski i Nemadja Nedić.

• Górnik Łęczna nie wygrał od pięciu meczów. Ostatnio zremisował u siebie z liderującą Bruk-Bet Termaliką 3:3. Górnik od 64. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla swego bramkarza Macieja Gostomskiego, stracił gola na 2:3, ale w samej końcówce doprowadził do remisu.

• Tyszanie wracają na swój stadion, aby podjąć rywala w grze o awans, czyli Górnika Łęczna. - Górnik Łęczna też potrafi sobie kreować sytuacje, też jest dobrze zorganizowany w defensywie, więc zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko - mówił Derbin

• Tyski zespół ostatnio miał trzy wyjazdowe mecze. Drużyna Artura Derbina przegrała z Chrobrym w Głogowie 0:1, ale potem po 1:0 pokonała GKS w Jastrzębiu-Zdroju i Puszczę w Niepołomicach.

• Do Ekstraklasy bezpośrednio awansują dwa najlepsze zespoły I ligi. W tym momencie są to Bruk-Bet Termalica Nieciecza i GKS Tychy. Górnik Łęczna zajmuje 4. miejsce, ale ma tylko dwa punkty straty do tyszan. Sytuacja w tabeli pokazuje, jak ważny jest piątkowy mecz.

• Ciekawie zapowiada się spotkanie w Tychach, gdzie zagra druga drużyna z piątą. Dla przyjezdnych to szansa na przełamanie serii.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania GKS Tychy - Górnik Łęczna!