GKS Tychy - Chojniczanka ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Tyszanie w doliczonym czasie uratowali remis w ostatnim meczu w tym roku

Tomasz Kuczyński
11.11.2022. Mecz Fortuna 1. Ligi: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
11.11.2022. Mecz Fortuna 1. Ligi: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W piątek 11.11.2022 r. w meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1, która przerwała serię pięciu porażek z rzędu. Tyszanie uratowali punkt w doliczonym czasie po trafieniu Wiktora Żytka. Przed i w trakcie meczu nie zabrakło akcentów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Odśpiewano hymn Polski, piłkarze wyszli na prezentację z biało-czerwonymi opaskami na rękawkach koszulek. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy ulicy Edukacji.

Pierwszoligowcy rozgrywają ostatnią kolejkę w tym roku, która jest jednocześnie pierwszą serią gier rundy rewanżowej sezonu 2022/2023. GKS Tychy na pożegnanie ze swoimi kibicami podejmował beniaminka z Chojnic. To był drugi mecz z rzędu tyszan w roli gospodarzy. W sobotę zagrali u siebie z Ruchem Chorzów remisując 2:2.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Tychy - Chojniczanka, 11.11.2022 r.

GKS bez środkowych obrońców

Tyszanie przystąpili do piątkowego meczu będąc na 11. miejscu z 22 punktami. Chojniczanka, która przegrała pięć meczów z rzędu, zajmowała 16. pozycję (spadkową) - 14 pkt. 8 listopada trenerem beniaminka przestał być Tomasz Kafarski. W Tychach gości poprowadził dotychczasowy trener rezerw Piotr Kieruzel. W drużynie gospodarzy nie mógł zagrać Petr Buchta (kartki). Zabrakło też drugiego środkowego obrońcy Nemanji Nedicia (kontuzja). W 1. kolejce Chojniczanka zremisowała z GKS-em Tychy 2:2.

W pierwszej połowie goli brak

Gospodarze ruszyli od początku i już w 6. minucie szansę miał strzelec dwóch goli z Ruchem Daniel Rumin, który główkował minimalnie obok słupka. Chojniczanka odpowiedziała w 15. minucie, ale w zamieszaniu na polu karnym tyszanie zablokowali dwa strzały. Mecz się wyrównał i oba zespoły szukały swych szans na otwarcie wyniku. W 39. minucie Konrad Jałocha z trudem obronił strzał Adama Ryczkowskiego. Do przerwy mieliśmy remis 0:0.

GKS Tychy miał słupek, poprzeczkę i... bramkę ratującą punkt

W 52. minucie Maciej Mańka padł w polu karnym gości i dostał żółtą kartkę za symulację faulu. W 64. minucie Jałocha poradził sobie z centro-strzałem Szymona Stróżyńskiego. Ten sam zawodnik dał Chojniczance prowadzenie. Przejął piłę na własnej połowie i popędził aż do pola karnego i mimo ataku obrońcy nie stracił równowagi, kończąc rajd skutecznym strzałem.

Pięć minut po bramce GKS był bliski wyrównania, jednak piłka po strzale Rumina trafiła w słupek. Tyszanie atakowali chcąc uratować punkt - w 87. minucie Antonio Dominguez uderzył zza pola karnego i trafił w poprzeczkę. W końcu w doliczonym czasie Wiktor Żytek uderzeniem z woleja z 16 metrów doprowadził do wyrównania.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Szymon Stróżyński (77), 1:1 Wiktor Żytek (90+2)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap (81. Gracjan Jaroch), Maciej Mańka, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Marcin Kozina (46. Krzysztof Machowski), Jan Biegański, Mateusz Czyżycki (77. Tomas Malec), Antonio Dominguez, Patryk Mikita - Daniel Rumin.

Chojniczanka: Mateusz Kuchta - Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Mikołajczyk - Adam Ryczkowski (74. Kamil Mazek), Paweł Czajkowski, Sam van Huffel, Filip Karbowy (69. Robert Janicki), Szymon Stróżyński - Tomasz Mikołajczak (74. Bartłomiej Kalinkowski), Szymon Skrzypczak (90+3. Łukasz Wolsztyński).

Żółte kartki: Żytek, Mańka, Machowski, Malec - Bartosiak, Czajkowski, Kalinkowski, Kuchta.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów: 3.158