GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Święta Wojna na lodzie dla mistrza Polski. GieKSa nadal niepokonana

Tomasz Kuczyński
01.10.2023. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.
01.10.2023. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 1 października 2023 roku w meczu 8. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 6:4. „Satelita” przy Spodku wypełniła się po brzegi, a mistrz Polski zaliczył kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Fani zobaczyli bardzo zacięte spotkanie, a potem świętowali z drużyną wygraną w Świętej Wojnie. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na Świętej Wojnie na lodzie.

GKS Katowice broni tytułu mistrzowskiego i w tym sezonie znów pokazuje moc. Przed meczem z Zagłębiem GieKSa była niepokonana i zajmowała 1. miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi z 18 punktami w siedmiu meczach, w tym dwóch wygranych po karnych i jednym po dogrywce. Szóste Zagłębie miało 8 punktów po sześciu spotkaniach. Faworytem Świętej Wojny był oczywiście GKS.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu hokeistów GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, 1.10.2023 r.

GieKSa zaczęła z animuszem i po siedmiu minutach prowadziła 2:0. Wynik w 4. minucie otworzył Olli Iisakka, a drugiego gola w grze przewadze zdobył Santeri Koponen. Zagłębie wyrównało w 10. minucie po kontrze będąc w osłabieniu, a dwie minuty później wyrównał Nikita Bucenko. Pierwsza tercja zakończyła się remisem.

W drugiej tercji trwała zacięta walka, gospodarze nacierali coraz mocniej aż w 37. minucie GKS odzyskał prowadzenie, gdy Joona Monto pokonał Patrika Spesny’ego. Goście po stracie gola próbowali szybko wyrównać, co zwiastowało emocje również w trzeciej tercji.

I faktycznie tak było! Po długiej analizie wideo sędziowie uznali gola na 3:3, którego zdobył Roman Szturc. GKS odpowiedział golem Santeri Koponena, ale znów był remis, bo ponownie krążek do bramki katowiczan skierował Bucenko. GieKSa wykorzystała grę w przewadze i znów była na prowadzeniu - 5:4, gdy trafił Sam Marklund. Goście w końcówce wycofali bramkarza i Bartosz Fraszko ustalił wynik strzelając do pustej bramki.

Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 6:4 (2:2, 1:0, 3:2)

Bramki: 1:0 Olli Iisakka (4), 2:0 Santeri Koponen (7), 2:1 Dominik Nahunko (10), 2:2 Nikita Bucenko (12), 3:2 Joona Monto (37), 3:3 Roman Szturc (43), 4:3 Santeri Koponen (48), 4:4 Nikita Bucenko (48), 5:4 Sam Marklund (51), 6:4 Bartosz Fraszko (60)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

Zagłębie: Spesny (Szczepkowski) - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Stadel, Kotlorz, Nahunko, Valtola, Lindgren - Krawczyk, Andreikiv, Kozłowski, Butsenko, Bernacki oraz Sikora, Naróg i Karasiński.

Widzów: 1.160