GKS Katowice

2

Arka Gdynia

4

• To było niezłe widowisko w Katowicach, wydaje się jednak, że Arka zasłużenie zdobyła komplet punktów. Gospodarzom należą się brawa za postawę w tym spotkaniu, jednakże trener Górak ma o czym myśleć prze kolejnymi meczami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zachęcamy do śledzenia naszych relacji! Dobranoc!

• Koniec meczu! Mocna końcówka w wykonaniu gości daje im zwycięstwo 4:2 i cenne trzy punkty.

• Goool! Nokautujące uderzenie w wykonaniu Arki! Dośrodkowanie z lewej strony boiska w wykonaniu Stępnia i strzał z bliska głową da Silvy. To koniec marzeń gospodarzy o zdobyczy punktowej!

• Dośrodkowanie Błąda, zawodnicy Arki czujnie we własnym polu karnym.

• Arbiter dolicza 4 minuty do drugiej połowy

• GKS jeszcze walczy, Szwedzik starał się uprzedzić obronę i bramkarza gości, piłka minęła Krzepisza, następnie wślizgiem została wybita z linii bramkowej. Jednakże sędzia i tak dopatrzył się faulu.

• Goool! Arka strzela trzecią bramkę! Płaskie zagranie da Silvy i przytomne zachowanie Kobackiego, który daje gościom prowadzenie!

• Żółta kartka dla Jaroszka

• Dośrodkowanie Rogali z lewej strony, zgranie z pierwszej piłki Szwedzika i uderzenie z woleja Błąda. Skończyło się na nieczystym uderzeniu, które nawet nie szybowało w kierunku bramki.

• Centra Błąda z rzutu wolnego, piłka ponownie trafia do Szwedzika, lecz również i tym razem pod presją rywala uderza niecelnie.

• Kartka dla Dobrotki za uniemożliwienie wznowienia gry rywalom

• Mocne zagranie do Szwedzika, który w pełnym biegu, z trudnej pozycji oddał strzał. Próba nieudana, lecz nagrodzona brawami przez kibiców.

• Błąd dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, gracze Arki skutecznie wybijają piłkę.

• Pavlas opuszcza boisko, w jego miejsce Kozłowski

• Kolejne dośrodkowanie, tym razem próbował Szwedzik, ale skutecznie kryty oddał zbyt lekki strzał głową.

• Dośrodkowanie Pavlasa i strzał głową Janiszewskiego, który trafia w boczną siatkę.

• Błąd zagrał do Woźniaka, ten oddał strzał zza pola karnego, futbolówka szybuje nad bramką Krzepisza.

• Szybka akcja Arki, Czubak starał się ograć Janiszewskiego i oddać strzał, obrońca gospodarzy zablokował jednak jego próbę.

• Kasperkiewicz zszedł na lewą nogę, oddał strzał z linii pola karnego, na drodze strzału stał jednak Kołodziejski.

• Gooool!!!! Arka znów doprowadza do remisu! Dośrodkowanie w pole karne, duże zamieszaniem, w którym najlepiej odnajduje się Marcjanik i pokonuje Kudłę!

• Wojciechowski opuszcza boisko, w jego miejsce Sanocki

• Chwilę później zawodnicy z Gdyni wykonywali rzut rożny. Dobrze jednak interweniuje obrona rywala.

• Faul tuż przy linii pola karnego. Próba bezpośredniego uderzenia w wykonaniu Deji zatrzymana przez gracza GKS-u

• Oraz Stępień w miejsce Żebrowskiego

• Trener Arki reaguje na wydarzenia boiskowe. Dwie zmiany: w miejsce Rosołka Vinicius

• Figiel szukał w polu karnym Woźniaka, zagrał jednak niedokładnie, nie dając szans na dojście do piłki.

• Goool!!!! Dośrodkowanie z prawej strony Błąda trafia na głowę świetnie wychodzącego w powietrze Szwedzika i rezerwowy ponownie wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

• Żebrowski nie spodziewał się, że piłka dotrze do niego w polu karnym, po centrze z boku boiska i ostatecznie trafiła go w głowę tak nieszczęśliwie, że opuściła boisko.

• Żebrowski popędził do końcowej linii boiska i zdecydował się na strzał z ostrego kąta już w polu karnym. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Kudła ratuje GKS świetną interwencją po uderzeniu Adamczyka na dalszy słupek!

• Szwedzik już miał swoją szanse, ale mając dogodną okazję do oddania strzału...nie trafił w piłkę

• A w ekipie Arki na boisku zameldował się Czubak, który zmienił Alemana

• Obaj trenerzy dokonali w przerwie po jednej zmianie. W ekipie GKS-u na boisku pojawił się Szwedzik, który zmienił Szymczaka

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Od środka gospodarze!

• Kolejna próba uderzenia w wykonaniu gości zablokowana. Po chwili sędzia kończy pierwszą część gry. Mimo kiepskich warunków pogodowych, w Katowicach jesteśmy świadkami całkiem przyzwoitego spotkania. Do przerwy GKS remisuje z Arką 1:1. Czekamy na drugie 45 minut!

• Nieprzygotowany strzał Żebrowskiego zablokowany przez obronę GKS-u.

• Gospodarze odpierają atak Arki lewą stroną boiska. Goście dość łatwo przedzierają się tą stroną boiska.

• Po interwencji gospodarzy, którzy powstrzymali Rosołka, Adamczyk starał się zdobyć gola strzałem z dalszej odległości. Strzał do statystyk. Od bramki Kudła.

• Ponownie Kobacki, tym razem głową, ale zbyt lekko, by w ogóle zagrozić Kudle.

• Gooool!!!! Goście szybko odpowiadają, Deja popędził lewą stroną, zagrał w pole karne, Rosołek nie trafił w piłkę, ale dobrze ustawiony Kobacki mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

• Figiel był naprawdę bliski drugiej bramki. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko!

• Szymczak faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla GKS-u.

• Gooool!!!! Figiel pięknym uderzeniem z powietrza pokonuje Krzepisza! Świetnie złożył się do dośrodkowania z prawej flanki. GKS niespodziewanie na prowadzeniu!

• Anomalia pogodowe w Katowicach. Przeogromne opady deszczu.

• Dośrodkowanie Wojciechowskiego w kierunku Figiela, zostało wybite przez Kasperkiewicza, po chwili uderzał Błąd, lecz został zablokowany

• Znów zagotowało się pod bramką gospodarzy, swojej szansy szukał Kobacki, lecz Kudła ponownie czujny.

• Groźnie zza pola karnego uderzał Aleman, z dużymi problemami, ale jednak broni Kudła.

• Dośrodkowanie w pole karne Kobackiego, Kudła stara się złapać piłkę na 10. metrze, lecz wypuszcza ją z rąk, na jego szczęście żaden z graczy gości nie zagarnął piłki. Gospodarze starali się wyjść z kontrą, lecz nie udało im się szybciej przedostać pod bramkę rywala.

• Uderzał Deja, lecz dobrze z muru wybiegł jeden z graczy gospodarzy i zablokował uderzenie.

• Janiszewski fauluje Rosołka z lewej strony boiska. Rzut wolny dla gości.

• Niemalże kwadrans gry za nami, póki co, zdecydowana przewaga Arki. Gospodarze mają problem z wyjściem z własnej połowy.

• Uderzenie z dystansu w wykonaniu Adamczyka, Kudła nie musiał interweniować, gdyż strzał szybował kilka metrów od słupka.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry przez gości, piłka posłana w pole karne minęła wszystkich graczy i wyszła na aut bramkowy.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Kasperkiewicza. Obrona gospodarzy rozpaczliwie wybija piłkę na rzut rożny.

• Valcare starał się raczej strzelać na bramkę Kudły, niewiele jednak brakowało, by Rosołek dopadł do piłki w polu karnym.

• Z narożnika pola karnego starał się uderzać Żebrowski, piłka zatrzymała się na Błądzie.

• Już na początku meczu Olaf Kobacki wywalczył rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia na nogę Rosołka, który starał się strzelić na bramkę, lecz został zablokowany. Po chwili faul w ofensywie graczy gości.

• Początek spotkania! Od środka zawodnicy Arki!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

• Arbitrem głównym rywalizacji przy Bukowej będzie Paweł Pskit ze Zgierza. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Sobiło i Michał Hnatkiewicz.

• Znamy już wyjściowe składy, czas poznać nazwiska piłkarzy, którzy mecz rozpoczną na ławce rezerwowych:

GKS: Królczyk (B), Jędrych, Repka, Sanocki, Urynowicz, Kozłowski, Samiec-Talar, Kiebzak, Szwedzik

Arka: Kajzer (B), Memić, Vinicius, Hiszpański, Sasin, Gordillo, Danch, Stępień, Czubak

• W nie najlepszych nastrojach do dzisiejszego starcia przystępują oba zespoły. Gospodarze w ubiegły piątek ulegli w prestiżowym starciu z Widzewem 1:3. Zawodnicy z Gdyni ulegli natomiast GKS-owi Tychy 0:1. Podopieczni Dariusza Marca zajmują obecnie 10. lokatę w tabeli, z siedmioma punktami na koncie. GKS z sześcioma oczkami, plasuje się na 15. miejscu.

• Jest to zaległe spotkanie rozgrywane w ramach 7. kolejki. Pierwotnie miało się ono odbyć 3 września, lecz ze względu na powołanie do młodzieżowej reprezentacji gracza GKS-u, Filipa Szymczaka, zostało ono przeniesione. Początek meczu o godzinie 18:00.

• Witamy serdecznie z Katowic i zapraszamy na relację tekstową ze spotkania Fortuna I ligi, pomiędzy GKS-em Katowice a Arką Gdynia. Liczymy na dużo emocji i wiele bramek przy Bukowej!