GKS Bełchatów 1 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Koniec meczu!

• Thiakane ukarany kartką.

• Ostatnia szansa Podbeskidzia. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, najpierw uderzał Danielak, ale świetnie to obronił Niźnik. Interwencja była na tyle niefortunna, że futbolówka spadła pod nogi Kornela Osyry. Stoper gości oddał intuicyjny strzał i dał swojej drużynie remis!

• GOOOOOOOOOL! KORNEL OSYRA!

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Flaszka za Biela.

• No w końcu mamy trafienie! Wołkowicz dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się z piłką i uderzył na bramkę. Polacek nie zdążył z interwencją i mamy prowadzenie gospodarzy.

• GOOOOOOOOL! KRZYSZTOF WOŁKOWICZ!

• Koniec występu Czajkowskiego. Wchodzi Grzelak.

• Thiakane odebrał piłkę rywalowi i zagrał delikatnie do boku, gdzie urywał się właśnie obrońcom Winsztal. Napastnik miejscowych uderzył z dość ostrego kąta, ale bronił Polacek.

• Nowak znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym. Uderzył na bramkę, ale rozgrzany już jest Niźnik. Bramkarz bełchatowian świetnie się dziś spisuje.

• Kilka piłek dogranych w pole karne gospodarzy. Roginić dobrze blokowany przez obrońców.

• 20 minut do końca spotkania. Czy tutaj jeszcze cokolwiek się wydarzy? Składnych akcji jak na lekarstwo, celnych strzałów jeszcze mniej. Czy obie drużyny zadowolą się remisem?

• Thiakane rozruszał nam gospodarzy. Teraz znów przez niego przeszła piłka. Trafiła do Biela, który dośrodkował, ale napastnik GKS-u przyjął futbolówkę i zawahał się. Błyskawicznie zbiegło do niego kilku obrońców gości i odebrali mu ją.

• Mateusz Sopoćko zastapił Laskowskiego.

• Thiakane dość optymistycznie uderzył na bramkę. Daleko od Niźnika, wiec ten zdążył ustawić się i bez problemu złapać piłkę.

• Roginić za Bilińskiego.

• Uderzenie z rzutu wolnego i Polacek końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Biel faulowany blisko bramki. Kolejna szansa gospodarzy, by przedłużyć dobra serie i urwać punkty faworytowi.

• Drobne nieporozumienie w ekipie gości, Szymorek przejął futbolówkę i bez namysłu uderzył przed polem karnym na bramkę. Znów obok

• I już w akcji Thiakane. Poprowadził piłkę środkiem, rozciągnął na prawo, do Wołkowicza. Dośrodkowanie do Biela było już niecelne.

• W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Thiakane w miejsce Golańskiego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Widowisko - delikatnie mówiąc - nie porywa. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie piłkarze wyjdą z szatni.

• Niźnik znów dobrze wyskoczył do górnej piłki. Podawał Nowak.

• Czajkowski pociągał rywala za koszulkę. Jest kartka

• Biel za późno zagrał do Wołkowicza, który znajdował się już na pozycji spalonej.

• Figiel dośrodkował ze stojącej piłki na głowę Danielaka. Celny strzał, ale na posterunku był Niźnik.

• Golański poprowadził piłkę przed siebie i uderzył zza pola karnego. Blisko bramki.

• Ostry faula na Winsztalu. Rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego, ale brak zagrożenia. Kolejna wrzutka ląduje w rękach Polacka.

• Niewiele dzieje się na boisku w tym spotkaniu. Trudno sobie wyobrazić, że Podbeskidzie gra w tej chwili o awans do Ekstraklasy.

• Żołtą kartką ukarany także trener gości, Krzysztof Brede. Nie zgadzał się on z decyzją arbitra odnośnie kartki dla napastnika Górali.

• Kamil Biliński odegrał się na Małachowskim i został za to ukarany kartką.

• Seria rzutów wolnych i dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Raz za razem wybijają bełchatowianie.

• Celne dośrodkowanie i strzał Bartosza Jarocha. Zainterweniował Niźnik. Dobijał Nowak, ale piłka uderzyła o poprzeczkę!

• Laskowski oddaje pierwszy strzał w tym meczu. Wysoko nad bramką.

• Sporo piłek dociera w pole karne belchatowian, ale tam Podbeskidzie już nie jest tak dokładne.

• Niewykorzystany rzut rożny Podbeskidzia. Piłka szybko została wybita poza pole karne.

• Zaczynamy spotkanie!

• Dzięki korzystnej serii GKS jest poza strefą spadkową, a ewentualnie zwycięstwo z Podbeskidziem da mu znaczący awans w ligowej tabeli - z 15. na 10. miejsce. - Cały czas jest w nas wiara. Jesteśmy blisko upragnionego utrzymania i wierzę, że razem będziemy nadal ciągnąć ten wózek do przodu – mówi trener bełchatowian Marcin Węglewski.

• W poprzedniej kolejce Podbeskidzie zamknęło spekulacje o rzekomym kryzysie, który miał spowodować, że drużyna zaliczyła serię trzech remisów z rzędu. Bielszczanie wygrali ze Stomilem Olsztyn 2-0 i utrzymali pozycję lidera. – Widziałem w zawodnikach sportową złość. Nikt po tych meczach nie zraził się i nie spuścił głowy. W meczu ze Stomilem wykonali świetną pracę – podkreślił trener Krzysztof Brede.

• Prezes Podbeskidzia, Bogdan Kłys, stwierdził, że walka o bezpośredni awans do Ekstraklasy będzie trwała do ostatniej kolejki. W Bełchatowie Górale mogą jednak po raz pierwszy odskoczyć Warcie Poznań na aż pięć punktów. W środę drużyna ze stolicy Wielkopolski niespodziewanie przegrała u siebie z Chrobrym Głogów i dziś z duszą na ramieniu będzie czekać na odpowiedź bielszczan.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania GKS Bełchatów - Podbeskidzie!