Gielo zadebiutował w Lidze Letniej NBA, ale nie zdobył punktów

Aleksander Stanuch
Przed Gielo jeszcze jedna okazja na pokazanie się z dobrej strony.
Przed Gielo jeszcze jedna okazja na pokazanie się z dobrej strony. Andrzej Szkocki
23-letni wychowanek AZS Szczecin przebywał na parkiecie 17 minut i spudłował pięć rzutów. Jego Philadelphia przegrała 91:95 z San Antonio Spurs.

Wychowanek AZS Szczecin, Tomasz Gielo, rozpoczął walkę o angaż w NBA. 23-latek w Lidze Letniej reprezentuje barwy Philadelphii 76ers. Gielo w pierwszym spotkaniu przeciwko Boston Celtics nie zagrał ani minuty.

Dzień później spędził na parkiecie 17 minut, a rywalem byli gracze San Antonio Spurs, którzy wygrali 95:91. Dla Polaka nie było to udane starcie, ponieważ nie trafił żadnego z pięciu oddanych rzutów, a w dodatku aż trzy z nich zostały zablokowane. Do tego zaliczył dwie zbiórki i trzy asysty, a Sixers z nim na parkiecie byli lepsi od rywali o trzy punkty. Gielo był aktywny na tablicach, stawiał zasłony i grał agresywnie w obronie, co skutkowało trzema faulami.