5/16
Blachownia, Szpital im. Rudolfa Weigla....

TOP 13 najlepszych porodówek w województwie śląskim

Blachownia, Szpital im. Rudolfa Weigla.
Na pacjentki czeka tu 20 miejsc. Nowy oddział otwarto w kwietniu tego roku, składa się z czterech części: oddziału położniczego, ginekologicznego (obydwa mają po 10 łóżek), neonatologicznego (cztery sale obserwacyjne) i z bloku porodowego, na na której są dwie sale porodowe, sala poporodowa i sala operacyjna. Jeszcze przed remontem wiele pacjentek z Częstochowy i regionu rodziło właśnie tutaj.
Przeglądaj galerię dalej:



















6/16
Bytom - Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i...

TOP 13 najlepszych porodówek w województwie śląskim

Bytom - Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii płodu
Śląskie Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu jest kierowane przez prof. Anitę Olejek  szefową  Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Noworodków Szpitala Specjalistycznego Nr 2. To jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie.

W bytomskiej placówce, posiadającej III stopień referencyjności opieki położniczej i neonatologicznej dla naszego regionu, przyjmowane są pacjentki w ciążach wysokiego ryzyka. Szpital jest też jednym z niewielu w Europie, w którym wykonuje się operacje na płodzie (rozszczep kręgosłupa).
Pomoc znajdują tam także pacjentki z chorobą nowotworową.
 
Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu powstało w miejscu starego Bloku 5 A oraz zostało połączone łącznikiem z Blokiem 5 i 6. W bloku porodowym powstało pięć sal porodowych, w budynku znajduje się także sala cięć, dwie sale przedporodowe i szpitalna izba przyjęć z dobudowanym podjazdem dla karetek. Do dyspozycji pacjentek zostało przekazanych 12 sal dwuosobowych i 1 sala jednoosobowa z wydzielonymi łazienkami. 

Wszystkie pokoje są kolorowe i zaprojektowane w taki sposób, aby kojarzyły się z domowym wnętrzem. Wszystkie sale porodowe i poporodowe posiadają odrębny trakt dla osób towarzyszących. Bliscy mogą oczywiście uczestniczyć w porodzie oraz być obecni po rozwiązaniu.

Piętro, na którym mieści się Oddział Noworodków zostało upiększone przez sosnowieckiego malarza Macieja Kota, który na ścianach odtworzył sad owocowy. 

Dodatkowo sale czyszczone są za pomocą specjalnego systemu dezynfekcyjnego zakupionego za 300 tys. zł. Po zakończonym zabiegu sala jest zamykana i dezynfekowana za pomocą gazów w celu stworzenia warunków jak najbardziej sterylnych i bezpiecznych. Jest to system, który posiadają najnowocześniejsze szpitale w Europie.
Przeglądaj galerię dalej:






















7/16
Katowice,  Szpital Zakonu Bonifratrów, ul. Markiefki 87...

TOP 13 najlepszych porodówek w województwie śląskim

Katowice, Szpital Zakonu Bonifratrów, ul. Markiefki 87

Szpital udziela świadczeń w programie KOC, czyli koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży podczas porodu i w połogu na podstawie umowy z NFZ..
Na odcinku położniczym znajduje się dwanaście 2-3 osobowych sal, każda z własnym dostępem do łazienki.
Placówka uczestniczy w programie “Szpital bez bólu”, starając się zminimalizować ból po porodzie, szczególnie po cięciu cesarskim, poprzez wielokierunkowe leczenie pacjentki, m.in. farmakoterapię, znieczulenia , wczesną rehabilitację.
Oddział Noworodkowy, zlokalizowany na tym samym piętrze.
Zgłoszenia do Szpitala pacjentek bez dolegliwości, na podstawie ważnego skierowania lub w 7 dobie po wyznaczonym terminie porodu. Istnieje możliwość zapoznania się z Blokiem Porodowym  wraz z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym oraz Oddziałem Noworodkowym  w ramach wirtualnego spaceru. 
Szpital oferuje m.in.
 - możliwość nieodpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego
- niefarmakologiczne łagodzenie bólu porodowego – TENS
- możliwość skorzystania z indywidualnej opieki położnej przy porodzie
- możliwość pobrania (bankowania) krwi pępowinowej dzięki współpracy z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych
Przeglądaj galerię dalej:






















8/16
Katowice - Szpital Ginekologiczno-Położniczy, ul. Łubinowa 3...

TOP 13 najlepszych porodówek w województwie śląskim

Katowice - Szpital Ginekologiczno-Położniczy, ul. Łubinowa 3
Działa od 2007 r. Oddział Ginekologiczno-Położniczy posiada 20 łóżek, dzięki czemu panuje kameralna i miła atmosfera. Sale porodowe wystrojem zbliżone są do warunków domowych. Kobieta rodząca w trakcie porodu może zachowywać się spontanicznie – przybierać najbardziej dogodną dla niej samej pozycję.

W tym celu ma do dyspozycji fotel, worek sacco, piłkę, materac, uchwyty na ścianach, które są dodatkowym wyposażeniem sali.
Obiekt jest w całości klimatyzowany i wentylowany mechanicznie.
Pacjentki przebywają w salach jedno i dwuosobowych z łazienką, telefonem i telewizorem.

Oddział jest kompletnie wyposażony w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną: USG, KTG, fotele i łóżka ginekologiczne, respiratory, inkubatory, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne i inne. Pacjentki ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać ze wszystkich oferowanych przez nas świadczeń nieodpłatnie i niezależnie od miejsca zamieszkania.
Natomiast osobom nieubezpieczonym oferujemy pełny zakres naszych usług według cennika usług komercyjnych.

W ramach oddziału szpital prowadzi własną szkołę rodzenia z cyklem wykładów i szkoleń o zróżnicowanej tematyce dotyczącej kobiety w ciąży, porodu i opieki poporodowej. Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowane położne  z wieloletnim doświadczeniem.
Pacjentka w każdej chwili może zdecydować czy pozostaje z dzieckiem na sali, czy odda je pod opiekę doświadczonej położnej. 

W ramach oferty położniczej Szpital  zapewnia:
- porody w znieczuleniu,
- każda pacjentka ma zapewnioną indywidualną opiekę zespołu medycznego: ginekolog, położna, anestezjolog, neonatolog, pielęgniarka noworodkowa,
- na życzenie pacjentki – poród rodzinny,
- możliwość odbycia pierwszego okresu porodu w wodzie,
- system rooming in – dziecko po porodzie przebywa na sali wspólnie z matką,
- bezpośrednia bliskość sali porodowej i bloku operacyjnego zapewnia bezpieczeństwo w przypadku konieczności zabiegowego rozwiązania porodu.

Istnieje  możliwość indywidualnej opieki okołoporodowej. Każda rodząca kobieta może na życzenie uzyskać dodatkową, odpłatną opiekę, wybranej przez siebie położnej, opiekującej się rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej, aż do przekazania pacjentki do sali pobytowej.
Przeglądaj galerię dalej:






















Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Sezon motocyklowy rozpoczęty! Tłumy zjechały do Katowic [ZDJĘCIA]

Sezon motocyklowy rozpoczęty! Tłumy zjechały do Katowic [ZDJĘCIA]

Jastrzębski Węgiel obronił tytuł mistrza Polski. Szał kibiców! ZDJĘCIA

Jastrzębski Węgiel obronił tytuł mistrza Polski. Szał kibiców! ZDJĘCIA

Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. ZDJĘCIA. Dwa tysiące osób na starcie!

Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. ZDJĘCIA. Dwa tysiące osób na starcie!

Zobacz również

Tłumy na targowisku w Dąbrowie Górniczej. Czuć powiew wiosny na straganach!

Tłumy na targowisku w Dąbrowie Górniczej. Czuć powiew wiosny na straganach!

Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. ZDJĘCIA. Dwa tysiące osób na starcie!

Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. ZDJĘCIA. Dwa tysiące osób na starcie!