Gdzie na wakacje? 10 nieoczywistych miejsc w Polsce, które warto zobaczyć, zwiedzić, poznać w te wakacje

Materiał partnera zewnętrznego Huawei
Tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle. Wielu Polaków zamieni zagraniczne wyjazdy na urlop w kraju. To dobry moment, żeby odkryć Polskę na nowo! Nieznane miejsca, magiczne zakątki, na jeden dzień, weekend czy tydzień. Oto 10 nieoczywistych kierunków na wakacje w Polsce.

Gdzie na wakacje 2020?

W tym roku później niż zwykle planujemy wakacje. Niekiedy organizujemy wyjazdy z dnia na dzień, w tygodniu szukamy dobrego miejsca do odwiedzenia na weekend. W szybkim planowaniu pomóc może odpowiednia nawigacja. Najpierw sprawdzimy najlepsze trasy i możliwości ich modyfikacji, żeby zobaczyć jeszcze więcej, a później bezproblemowo trafimy na miejsce. W AppGallery Huawei dostępna jest AutoMapa, która poprowadzi Cię do wszystkich proponowanych atrakcji. AutoMapa to darmowa nawigacja, z której można korzystać bezterminowo!

Huawei dla swoich Klientów przygotował jeszcze więcej dobrych rozwiązań na wakacje. Dla posiadaczy smartfonów opartych o Huawei Mobile Services, dostępnych jest wiele benefitów wynikających z pobierania aplikacji przez AppGallery. Słuchaj muzyki, podcastów, czytaj e-book za darmo. Sprawdź, co konkretnie możesz zyskać >>>

10 nieoczywistych miejsc,

które warto odwiedzić w te wakacje

1. Solina

Solina
„...a może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?” To stwierdzenie pojawia się, kiedy mamy już dość wszystkiego, jesteśmy zmęczeni pracą i codziennością. Często jest to tylko przenośnia i zapowiedź urlopu. Tymczasem warto rozważyć prawdziwą wycieczkę w Bieszczady. Jezioro Solińskie to raj dla turystów, dobre miejsce na krótki wyjazd i dłuższe wakacje.

Solina: jak dojechać?
413 km z Warszawy
719 km z Gdańska
327 km z Katowic
707 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

2. Hel

Hel
Nazywany „początkiem Polski”, charakterystyczny cypel to idealne miejsce dla miłośników surfingu wraz z wszystkimi jego odmianami. Na miejscu znajdują się szkółki dla początkujących, wypożyczalnie sprzętu itp. Półwysep Helski to też doskonała miejscówka dla rowerzystów. Zwiedzanie tego miejsca na dwóch kółkach może przysporzyć wielu wrażeń. Trasy rowerowe na Półwyspie Helskim mają różne poziomy trudności.

Hel: jak dojechać?
439 km z Warszawy
101 km z Gdańska
609 km z Katowic
404 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

3. Giżycko

Giżycko
Serce żeglarskich Mazur i największe miasto w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. 6 jezior w mieście, 11 w najbliższej okolicy. Słowem: jest gdzie popływać. Jednak Giżycko można zwiedzać nie tylko na wodzie, ale i na lądzie. Z giżyckiej Wieży Ciśnień rozpościera się doskonała panorama regionu. Warto zobaczyć też XIX-wieczny most obrotowy i Twierdzę Boyen z tego samego okresu.

Giżycko: jak dojechać?
259 km z Warszawy
286 km z Gdańska
549 km z Katowic
456 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

4. Cieszyn

Cieszyn
Miasto pogranicza. Przejście graniczne w Cieszynie jest jedynie symboliczne. Choć miasto dzieli granica państwa (i rzeka Olza), społeczność jest zżyta. W Cieszynie można podziwiać dwie starówki, po polskiej i czeskiej stronie. Warto sprawdzić także zabytek, znajdujący się na banknocie 20zł.

Cieszyn: jak dojechać?
372 km z Warszawy
597 km z Gdańska
87 km z Katowic
423 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

5. Uniejów

Uniejów
Pierwsze uzdrowisko termalne w Polsce i jedna z najpopularniejszych atrakcji województwa łódzkiego. W tym miejscu można skutecznie oderwać się od codzienności. Baseny termalne w Uniejowie mają 1,5 tys. metrów kwadratowych!

Uniejów: jak dojechać?
170 km z Warszawy
308 km z Gdańska
225 km z Katowic
153 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

6. Kanał Augustowski

Kanał Augustowski
Kanał Augustowski łączy dorzecze Wisły i Niemna. Zaprojektowany został przez polskich inżynierów wojskowych, ma w sumie ponad 100 km długości i 18 śluz, z których większość znajduje się w Polsce. Rejsy po Kanale Augustowskim to frajda dla małych i dużych. Co roku z rejsów po kanale i jeziorach augustowskich korzysta prawie 100 tysięcy pasażerów!

Kanał Augustowski: jak dojechać?
285 km z Warszawy
405 k z Gdańska
575 km z Katowic
585 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

7. Twierdza Modlin

Twierdza Modlin
Historyczna perełka Mazowsza. Jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Forteca w swojej długiej historii była broniona aż 4-krotnie. Na jej terenie znajduje się najdłuższy w Europie budynek – koszary wojskowe, które mają 2250 m długości.

Twierdza Modlin: jak dojechać?
40 km z Warszawy
302 km z Gdańska
330 km z Katowic
319 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

8. Rowy

Rowy
Jeśli szukasz najdzikszego odcinka polskiej plaży to znajduje się on dokładnie pomiędzy Rowami a Łebą a nazywa Słowińskim Parkiem Narodowym. To tutaj znajdują się popularne ruchome wydmy. To tutaj posłuchać można odgłosów ponad 200 gatunków ptaków!

Rowy: jak dojechać?
484 km z Warszawy
162 km z Gdańska
629 km z Katowic
299 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

9. Zielona Góra

Zielona Góra
Największe miasto województwa lubuskiego. Miasto, które przyciąga miłośników architektury i natury. Liczne trasy rowerowe zapraszają do tego, by region zwiedzać na dwóch kółkach. Okolice Zielonej Góry nazywane są polską Toskanią, ponieważ znajdują się tam winnice z wieloletnimi tradycjami.

Zielona Góra: jak dojechać?
453 km z Warszawy
449 km z Gdańska
361 km z Katowic
153 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

10. Pustynia Błędowska

Pustynia Błędowska
To około 33 kilometry kwadratowe obszaru lotnych piasków. Teren tak rozległy, że warto zaznaczyć na mapie punkty widokowe. 3 najpopularniejsze to:
- Klucze,
- Chechło,
- Róża Wiatrów.
UWAGA! Na Pustyni Błędowskiej obowiązuje zakaz ruchu samochodów, quadów i motorów. Pustynia Błędowska, choć może się z taką kojarzyć, nie jest miejscem przejażdżek typu offroad.

Pustynia Błędowska: jak dojechać?
294 km z Warszawy
540 km z Gdańska
41 km z Katowic
430 km z Poznania
Szczegółową trasę pokaże Ci AutoMapa, którą pobierzesz z AppGallery Huawei.

Wakacje 2020. O czym warto pamiętać w podróży?

Planując wakacyjny wyjazd często trzeba się przygotować na kilka godzin spędzonych w samochodzie. Tak długa podróż, czasami w większym gronie znajomych czy rodziny, to nie lada wyzwanie.

Jak przygotować się do podróży?

  • Sprawdź sprawność samochodu, poziom płynów eksploatacyjnych itp.
  • Zapakuj zapasową oponę.
  • Pamiętaj o apteczce.
  • Naładuj baterie smartfonów, tabletów.
  • Zabierz ładowarki do sprzętu elektronicznego.
  • Przygotuj napoje i prowiant i zaplanuj postoje na trasie.
  • Zabierz gotówkę lub kartę płatniczą.
  • Zainstaluj aplikację, która ułatwi przejazdy na bramkach autostradowych.
  • Ściągnij Tidal i znajdź odpowiednią muzykę do podróży.
  • Ściągnij Empik Go i nadrób książkowe zaległości w postaci przyjemnego audiobooka
Dodaj ogłoszenie