Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdański port otworzył swoje biuro w Szanghaju, jednym z głównych ośrodków portowych i przemysłowych Chin

Mateusz Tkarski
Gdański port, który w ostatnich latach dynamicznie rośnie między innymi dzięki serwisom kontenerowym z Chin, otworzył swoje przedstawicielstwo handlowe w jednym z głównych ośrodków portowych i przemysłowych Chin.

Współpraca między Chinami a Portem Gdańsk rozwija się z roku na rok. Biuro handlowe Portu Gdańsk w Szanghaju jest pierwszym reprezentującym polski port w Państwie Środka. Otwarte zostało w sobotę i powstało przy współpracy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- To milowy krok w budowie mocnej pozycji Portu Gdańsk na mapie światowej. Nasza stała obecność w samym centrum chińskiej gospodarki morskiej jest sukcesem zarówno biznesowym, jak i wizerunkowym. Żaden z bałtyckich portów nie działa na rynku azjatyckim tak prężnie, jak Port Gdańsk. Jako pierwsi otworzyliśmy nasze biuro handlowe w Chinach. Jest to następstwo konsekwentnego tworzenia marki w świadomości chińskich partnerów, a zarazem podłoże dla przyszłych działań - mówi Patryk Felmet, dyrektor Działu Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

Gdański port otworzył swoje biuro w Szanghaju, jednym z głównych ośrodków portowych i przemysłowych Chin
mat. prasowe

Szanghaj jest największym miastem w Chinach i największym portem morskim na świecie. Zadaniem biura gdańskiego portu jest wzmacnianie już istniejącego partnerstwa z chińskimi firmami, pozyskiwanie nowych klientów oraz koordynacja wzajemnej współpracy, także w sferze inwestycji. Tych w Porcie Gdańsk nie brakuje. Największą, planowaną jest Port Centralny, którego projekt już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie m.in. ze strony chińskiej.

Przeczytaj więcej na temat

- Port Gdańsk to dla Azji morska brama do rynków Europy, zwłaszcza Centralnej i Wschodniej. Bezpośrednie, stałe połączenia oceaniczne połączone są z konkurencyjnością. Port w Gdańsku to jeden z najtańszych korytarzy transportowych z Azji do Europy w skali globu - mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA.

- Współpraca między Chinami a Portem Gdańsk to już tradycja. Trwa nieprzerwanie od ponad 15 lat. Stałość relacji, także handlowych, to istotny czynnik w kulturze chińskiej. Nasze nowe biuro przypieczętowuje wzajemne zaufanie, a to z pewnością ułatwi nam pierwszy kontakt z nowymi kontrahentami - dodaje Łukasz Greinke.

Czytaj także: Port Gdańsk otrzymał nagrodę podczas targów w chińskim Shenzhen. Przedstawiciele Portu wrócili z Chin z deklaracjami współpracy

Niedawno Port Gdańsk wziął udział w Targach China International Logistics and Transportation Fair w Shenzhen. W tegorocznej edycji Port Gdańsk wziął udział jako prelegent, organizator panelu dyskusyjnego oraz wystawca. Za całokształt ekspozycji marketingowej otrzymał od organizatorów targów nagrodę. Prezentacja Portu Gdańsk została wskazana jako najlepsza wśród ok. 1800 innych uczestników wydarzenia - portów, armatorów, firm transportowych i logistycznych.

Zwycięzcy konkursu "Logistyczne migawki". Tematem zdjęć była...

BALTEXPO 2017. Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki