Gdańsk: Saur Neptun Gdańsk wśród nominowanych do Światowej...

  Gdańsk: Saur Neptun Gdańsk wśród nominowanych do Światowej Nagrody Wody

  gp

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Berlinie odbył się Światowy Szczyt Wody. Gdańska spółka wodociągowo-kanalizacyjna - Saur Neptun Gdańsk otrzymała jedną z siedmiu nominacji w kategorii "Wyzwanie efektywności", rywalizując z firmami z Brazylii, Bangladeszu, USA (Kansas City i Arizona), Bukaresztu i Algierii. To pierwsza w historii polska spółka wodociągowa, której osiągnięcia doceniono nominacją do Global Water Awards.
  Impreza ta rokrocznie gromadzi wielkie kompanie, spółki, stowarzyszenia, agendy rządowe i samorządowe z całego świata, zajmujące się biznesem wodnym i wodociągowo-kanalizacyjnym, a także technologiami odsalania wody morskiej. W tym roku w jedenastu kategoriach rywalizowało 48 podmiotów, reprezentujących wszystkie kontynenty.

  Saur Neptun Gdańsk zaprezentował się bardzo ciekawie, ukazując najważniejsze sukcesy w prawie dwudziestoletniej historii firmy i czynniki, które uwarunkowały poprawę parametrów i wskaźników gdańskiej wody - mówi Grażyna Pilarczyk, rzecznik prasowy SNG.- Do najważniejszych można zaliczyć poprawę jakości wód kąpieliskowych Zatoki Gdańskiej i otwarcie plaż w Brzeźnie i Sopocie w 1994 roku, po szesnastu latach przerwy.

  W momencie powstania spółki, w 1992 roku, tylko 8% wody w kranach spełniało jakościowe wymagania unijne, dzisiaj jest to 87%, a za rok, dzięki zakończonym inwestycjom, będzie to 100%. Testy wody kranowej, przeprowadzone przez firmę Brita w 2010 roku pokazały także, że Gdańsk ma najsmaczniejszą wodę spośród 10 przebadanych miast.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagroda wody

  mieszkaniec gdańska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 80 / 81

  A jaka w tym zakresie zasługa Saura ?!
  Przecież to Gdańsk jako miasto i Giwk- spólka miasta, czyli mieszkańcy miasta i okolic finansują te wszystkie działania płacąc zresztą niemałe pieniądze,...rozwiń całość

  A jaka w tym zakresie zasługa Saura ?!
  Przecież to Gdańsk jako miasto i Giwk- spólka miasta, czyli mieszkańcy miasta i okolic finansują te wszystkie działania płacąc zresztą niemałe pieniądze, niewykluczone, że za duże, a Saur zgarnia kasę i zaszczyty. To mieszkańców ddańska Sopotu i gmin ościennych powinni uhonorować.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo