Galeria Północna wraca do normalności. Ogród na dachu zyskał nowe atrakcje

Materiał informacyjny
Po kilkutygodniowej przerwie galerie handlowe powoli wypełniają się ludźmi. Możemy już robić zakupy prawie we wszystkich sklepach oraz korzystać ze stref restauracyjnych. Wielu zarządców obiektów postanowiło pożytecznie wykorzystać czas kwarantanny, aby zagwarantować klientom spokojne zakupy, zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Tak jest w przypadku Galerii Północnej, która wprowadziła wiele nowości na terenie obiektu.

Galeria w nowym wydaniu

W Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce pojawiło się sporo zmian. - Okres pandemii wykorzystaliśmy bardzo intensywnie. Zakończyliśmy kilka prac i zrealizowaliśmy ważne, długo planowane inwestycje - mówi Emilia Szkudlarek, dyrektor marketingu Galerii Północnej. Ogród na dachu oraz przestrzeń obok galerii zyskały nowe place zabaw, otwarto ekspozycję smoków, wznowiono Zieloną Loterię dla klientów oraz odświeżono strefę restauracyjną. Wszystkie te akcje zaplanowano w czasie, gdy centra handlowe pozostawały zamknięte. Jak teraz wygląda Galeria Północna przy ul. Światowida 17 w Warszawie?

Ogród na dachu z nową atrakcją

Jedną z nowości jest kolorowy plac zabaw z konstrukcją w kształcie łodzi podwodnej. Znajdziemy go w zielonym ogrodzie na dachu Galerii Północnej. Wyposażono go w bujaki i zjeżdżalnie oraz elementy wspinaczkowe, z których dzieci mogą podziwiać znajdujący się obok mural. Przedstawia on mapę świata wraz z przykładami zwierząt zamieszkującymi poszczególne kontynenty. Plac zabaw to nie jedyna atrakcja na dachu obiektu. Jest tam też zielony ogród z drzewami oraz charakterystycznymi domkami zbudowanymi z roślin, elementy małej architektury - ławki, stoliki i krzesła, gdzie można zjeść lunch czy wypić kawę. -Zielony ogród na dachu zawsze był naszym wyróżnikiem, ale w obecnych czasach ma jeszcze większe znaczenie przy wyborze miejsca zakupów. Tutaj można odpocząć wraz z dziećmi lub zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Wkrótce też uruchomimy naszą tężnię, która również zlokalizowana jest na terenie ogrodu - mówi Emilia Szkudlarek, dyrektor marketingu Galerii Północnej. I dodaje, że dzięki nowym rozwiązaniom, możemy łączyć przyjemne zakupy z bezpiecznymi zakupami.

Wielkie smoki w galerii

Nowość dla dzieci pojawiła się także w środku galerii. Wraz z początkiem czerwca została tam otwarta wystawa smoków, w skład której wchodzi 12 modeli, rozmieszczonych w różnych częściach centrum handlowego. Każda z figur posiada stylizowaną scenografię i panel informacyjny opisujący sylwetkę danego smoka. Duże wrażenie robią wymiary figur – największa z nich ma prawie 6 metrów długości. Lokalizacje wszystkich modeli można odnaleźć na smoczej mapie dostępnej na stronie Galerii Północnej. Tam też dostępne są szczegółowe informacje na temat organizowanego w ramach wystawy konkursu „Smocze Wyzwanie”.

Bezpieczne zakupy

Życie w galeriach handlowych to także szereg nowych zasad bezpieczeństwa, do których wszyscy musimy się dostosować. Na terenie Galerii Północnej wprowadzono wszelkie wymagane procedury sanitarne, wynikające z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Na poziomie -2 w pobliżu sklepu Carrefour stanął maseczkomat, w którym oprócz maseczek można kupić płyny oraz żele dezynfekujące. Z kolei pod koniec maja w pobliżu wejścia do centrum został zainstalowany „Czystozaur”. - Jest to specjalny stojak do dezynfekcji rąk dla dzieci. Można go znaleźć w ogrodzie na dachu oraz w środku galerii. Oprócz tego klienci mają dostęp do kilkudziesięciu dozowników z płynem dezynfekującym i instrukcjami, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego - mówi Emilia Szkudlarek. Wszystkie atrakcje dostosowane są do obowiązujących przepisów, a część z nich zlokalizowana jest na zewnątrz, co w obecnej sytuacji zapewnia odwiedzającym większe bezpieczeństwo.

Wideo

Dodaj ogłoszenie