Gala plebiscytu Osobowość Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2019. Nagrodzono zwycięzców [ZDJĘCIA/WIDEO]

Akcja specjalna Osobowość Roku Warmii i Mazur

Wideo

Społecznicy, artyści, samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy - to oni zostali nagrodzeni w plebiscycie „Osobowość Roku 2019”. Uroczysta gala odbyła się 18 sierpnia 2021 roku w Zamku Ryn na Mazurach.

Choć pandemia pokrzyżowała nam plany i gala plebiscytu Osobowość Roku 2019 na Warmii i Mazurach nie mogła odbyć się wcześniej, z pewnością warto było na nią czekać. Niemal 50 osób - samorządowców, artystów, przedsiębiorców, społeczników i naukowców, wybranych przez Czytelników, zostało nagrodzonych na gali w Zamku Ryn. Zwycięzców etapu powiatowego i wojewódzkiego powitał Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca i menedżer plebiscytu. Razem z Katarzyną Niedzwiecką, koordynatorką akcji, wręczyli laureatom nagrody.

- Plebiscyt Osobowość Roku jest dla nas najważniejszy - mówił Bogusław Kaczmarek. - Doceniamy w nim tych, którzy na co dzień oczywiście mają uznanie swoich małych lokalnych społeczności, ale w tym plebiscycie mają szansę być docenieni w większej skali. Ich wspaniałe działania mogą być docenione w skali województwa, a nawet w skali ogólnopolskiej.

Laureaci wojewódzkiego finału głosowania
W kategorii „Kultura” zwyciężył Mikołaj Ostrowski, aktor Teatru im. Aleksandra Sewruka, który nominowany był za talent do śpiewu i gry aktorskiej, m.in. w sztuce Cabaret jako Mistrz Ceremonii.

Za działalność społeczną i charytatywną doceniono Bożenę Lemierską, która niesie pomoc nie tylko lokalnie, ale także pomaga potrzebującym z Afryki.

W kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” pierwsze miejsce w finale wojewódzkim zdobył Jan Harhaj, starosta powiatu lidzbarskiego, nominowany za wieloletnią pracę na rzecz samorządu terytorialnego i zasługi dla regionu warmińsko-mazurskiego.

W kategorii „Biznes” zwyciężył Kamil Mączkowski, hodowca drobiu ozdobnego i elektroradiolog, którego nominowano za wielkie osiągnięcia w hodowli drobiu ozdobnego w Polsce i za granicą, a także za wiedzę i wytrwałość w swojej dziedzinie.

Za dokonania naukowe wyróżniono dr hab. inż. Agnieszkę Cydzik-Kwiatkowską, prof. UWM z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku, która nominowana była za otrzymanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju za projekt pt. Tlenowy osad granulowany efektywną technologią oczyszczania ścieków oraz źródłem bioproduktów.

Galę uświetnił muzyczne występ Wojciecha Popielarza, nauczyciela akademickiego i prezesa Ełckiego Stowarzyszenia Kulturalnego, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Kultura” w powiecie ełckim.