Frasyniuk: Polakom wmawia się, że jesteśmy najlepsi na świecie. Głupiej kampanii przewodzi Rostowski

Redakcja
Włądysław Frasyniuk
Włądysław Frasyniuk Janusz Wójtowicz/Polskapresse
- Mamy do czynienia z głupią, populistyczną kampanią, której przewodzi minister finansów wmawiający Polakom, że jesteśmy najlepsi na świecie. Szczytem było twierdzenie, że Polska będzie doradzać Unii Europejskiej w sprawach gospodarczych i że to my wszystkim pokażemy, jak się wychodzi z kryzysu. Takie wypowiedzi przypominają Gierka, który zapewniał, że Polska jest dziesiątą potęgą na świecie i największym producentem ziemniaków - mówi były opozycjonista Władysław Frasyniuk w rozmowie z Anną Ziobro.

Chciałby Pan być dzisiaj politykiem?
Nie. Ale wiem, że trudne czasy wymagają od polityków dużej odwagi. W takich momentach mogą się pojawić w polityce ludzie kompetentni i ciekawi.

A żałuje Pan, że już nie działa jako poseł?
Moim zdaniem, prawdziwej polityki w Polsce nie ma od 20 lat. W momencie, gdy AWS wygrała wybory, każda następna kampania wyborcza jest coraz bardziej populistyczna i zabija indywidualności. Mamy więc w parlamencie twór, w którym są rozpoznawalni liderzy i anonimowy tłum stojący za nimi.

Mija sto dni rządu Donalda Tuska. Jego poparcie spada, a ludzie pytani, na kogo oddaliby dziś swój głos, odpowiadają, że właśnie na Tuska.
Wbrew pozorom to się nie kłóci. Donald Tusk z Jarosławem Kaczyńskim doprowadzili do gry, w której ich partie żyją tylko sobą nawzajem. Z tego powodu nie ma dzisiaj lidera, który stałby się konkurencyjny dla Donalda Tuska.

Nie znajdzie się lepszy polityk od lidera Platformy?
Nie chodzi o to, żeby ktoś był lepszy. Musi znaleźć się taki lider, który raz na zawsze wyrwie nas z przeklętego POPiS. Na razie Tusk daje jednak większości poczucie bezpieczeństwa. Do tego dochodzi też sprzeciw wobec Kaczyńskiego.

Nadal żywe są uczucia, by zaszkodzić liderowi PiS i odciągać go od władzy?

Nie ma żadnego projektu reformy emerytalnej. Jest PR, za którym nie idzie realne działanie

Wizja świata kreowana przez Jarosława Kaczyńskiego mieści się w głowach ludzi, którzy nie ufają demokracji ani gospodarce rynkowej. Lider PiS odwołuje się do autorytaryzmu i sięga do retoryki z czasu, który moje pokolenie wspomina niemile. Dzisiaj jest to mocno archaiczny fundament zupełnie wrogi zmianom modernizującym kraj. Polska potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek odważnych i kreatywnych przywódców.

Jednak PKB nie wskazuje, że jest najgorzej. Wskaźnik jest wyższy, niż prognozowano.
Tylko proszę pamiętać - wzrost PKB odnotowujemy dzięki pieniądzom europejskim i eksportowi. Prawda jest taka, że nasze społeczeństwo jest jednym z najuboższych w Europie, a nasze państwo odznacza się wysokim ryzykiem bankructwa. Nie jesteśmy jeszcze dojrzałą i stabilną gospodarką rynkową.

Co Pana zdaniem najbardziej doprowadziło do tego, że nie możemy wyjść na prostą?
Największym błędem z przeszłości, który pokutuje do dziś, były tzw. wojna na górze i podział w Solidarności. To spowodowało, że do dziś Polska jest krajem w przedłużającej się budowie, co wszystkich już mocno irytuje. Gdyby rząd Mazowieckiego przetrwał dwie kadencje, żylibyśmy dziś w stabilniejszym kraju z zamożniejszym społeczeństwem. A bylejakość obecnej polityki nie stanowiłaby zagrożenia tak dużego jak teraz.

Uważa Pan, że premier Tusk nie radzi sobie z kryzysem?
Donald Tusk jest dzisiaj zakładnikiem mody gładkiego mówienia. Kreuje wrażenie sprawnego działania, a przy tym nie ponosi odpowiedzialności za swoje słowa. Ostatnie cztery lata zostały kompletnie zmarnowane. Po pierwsze, prezydent Lech Kaczyński kompletnie go rozleniwił - wyjął z niego chęć pracy, bo i tak wszystkie projekty ustaw przedłożone przez Platformę były wetowane. Na dodatek Donald Tusk zrezygnował z otaczania się osobami kreatywnymi i budowy zaplecza intelektualnego. To spowodowało, że mieliśmy do czynienia z czterema latami rządzenia bez wizji państwa i planu niezbędnych zmian przekładających się dziś na reformy.

CZYTAJ TEŻ:
* Frasyniuk o Napieralskim: Moje pokolenie nie powinno umierać. Pokolenie, które próbuje ich zastąpić to idioci
* Frasyniuk: Rostowski zachwycił się polityką, jak starszy pan młodą dziewczyną
* "Trzecia kadencja Tuska byłaby niebezpieczna dla Polski. Trzeba uważać..."
* Palikot: Nie ma rządu, jest jeden superminister Tusk. To Putinada, fascynacja Putinem
* Tusk: Sikorski i Rostowski zapobiegli podziałowi Europy. Jesteśmy w pierwszej szóstce UE

Co nie przeszkadza Platformie być najsilniejszym graczem.
W ostatnich wyborach tylko dzięki Donaldowi Tuskowi ludzie Platformy odnieśli sukces. Tylko premier miał odwagę chodzić na trudne rozmowy ze "zwykłymi" ludźmi, debatować i jeździć po kraju autobusem. Dzięki temu wygrał. Niestety, zaczęło mu się wydawać, że polityka jest banalnie prosta. Do niedawna rzeczywiście wystarczało mu, by przed kamerami mówić okrągłe zdania. Jednak od wyborów Donald Tusk już pewnie wie, że do rządzenia potrzebna jest wiedza, której PR nie zastąpi.

Po czteroletnim letargu teraz premier rozpędza się z reformowaniem Polski. Nie przeraża Pana emerytura dla 67-latków?
Nie. Przeraża mnie to, że po czterech latach Donald Tusk wyrzucił z rządu dotychczasowych ministrów, którzy dopiero zdołali poznać, na czym polega ich praca. To kosztowna nauka dająca wiedzę, na co kładziona jest presja w Unii. W dużej mierze mamy teraz rząd kompletnie anonimowych ludzi. Proszę zauważyć, że niekompetencja nowych ministrów jest tak strasznie widoczna, bo zostali przyzwyczajani przez Tuska, że najlepszym sposobem na rządzenie jest bywanie w telewizji.

A co z zapowiadanymi reformami?

Nie jesteśmy ani zieloną wyspą, ani ekonomicznym koryfeuszem Unii Europejskiej

Te reformy to, niestety, nie efekt przemyślanej strategii rządu. To efekt presji Unii Europejskiej, która obawia się kolejnego kryzysu. No i która teraz przymusza naszych polityków do bardziej zdecydowanych działań. Najprawdopodobniej zaczęto ich straszyć, że jeśli nie wprowadzą kilku większych zmian, to koszty obsługi naszego długu wzrosną. W tym widzę też przyczynę, dla której premier - aby uspokoić sytuację - wygłosił radykalne exposé. A na pytanie, czy projekt reformy 67 jest radykalny, odpowiadam, że nie ma żadnego projektu. Rzeczywistością jest PR, za którym nie idzie realne działanie. Tusk mówił dużo o demografii, ekonomii, pomocy społecznej, o potrzebie podniesienia wieku emerytalnego i następnie zapadł w sen. Nic z jego mówienia nie wynika. Zmobilizował tylko Solidarność, która zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy emerytalnej. Ale premier nie podejmuje z nią dialogu.

Nie słucha nawet koalicjanta.
To też PR, a nie próba debaty. Wypowiedzi Pawlaka są tylko chwytami na to, co mówi Tusk. Gdyby był gotowy projekt ustawy, to za kulisami władzy dawno utarłby się kompromis. Jeśli premier twierdzi, że Polacy muszą dłużej pracować, aby mieć lepszą emeryturę, to opozycja powinna żądać udowodnienia tego. Tym bardziej że w tym roku rząd wprowadził przecież waloryzację kwotową zgodnie z komunistyczną zasadą: czy się stoi, czy się siedzi, 800 złotych się należy".

Minister finansów podobno szuka oszczędności.
Tyle że wszystkie ruchy oszczędnościowe są sprowadzone w Polsce do brania z naszych prywatnych portfeli. Państwo chce być bardziej efektywne, zwiększając koszty własnym obywatelom, a nie obniżaniem kosztów administracji i zarządzania państwem.

CZYTAJ TEŻ:
* Frasyniuk o Napieralskim: Moje pokolenie nie powinno umierać. Pokolenie, które próbuje ich zastąpić to idioci
* Frasyniuk: Rostowski zachwycił się polityką, jak starszy pan młodą dziewczyną
* "Trzecia kadencja Tuska byłaby niebezpieczna dla Polski. Trzeba uważać..."
* Palikot: Nie ma rządu, jest jeden superminister Tusk. To Putinada, fascynacja Putinem
* Tusk: Sikorski i Rostowski zapobiegli podziałowi Europy. Jesteśmy w pierwszej szóstce UE

Z pomocą rządowi przychodzi Euro 2012, które odciągnie uwagę od bieżących kłopotów. Teraz z ust wyborców nie schodzi nazwisko minister Muchy. Jak Pan ocenia jej skuteczność?
Joanna Mucha jest ofiarą premiera Donalda Tuska, nie seksistowskich napaści, jak określają to niektórzy. Choć uważam, że minister sportu nie musi wiedzieć, ile lig jest w danej dyscyplinie sportowej, to jednak powinien być dobrym menedżerem. Moim zdaniem pani minister nie odnajduje się w tej roli. Przykładem jest ostatni spór o premię dla Rafała Kaplera, byłego szefa NCS. Minister Mucha stwierdzająca publicznie, że nie chce mu wypłacić zapisanych w kontrakcie pieniędzy, działa na szkodę państwa. Kapler z łatwością wygra podpisaną premię w każdym sądzie, a podatnicy dołożą się jeszcze do zasądzonych odsetek. Pani minister powinna była od razu stanowczo powiedzieć, że zgodnie z kontraktem pieniądze zostaną wypłacone i chociaż jej się to nie podoba i nie ona decydowała o kształcie tej umowy, to takie jest prawo. Tak nie zrobiła i teraz tylko menedżer idiota zgodzi się na współpracę z naszym państwem. Polscy politycy nie mają ani trochę wyobrażenia o rynku. Nie rozumieją, że dobrym menedżerom płaci się dobre pieniądze.

Kogo wytypowałby Pan na najlepszego ministra tego rządu?
Mimo wcześniejszej krytyki, jednym z lepszych jest jednak Donald Tusk. Niezależnie od tego, czy jego blask i dobry kontakt z ludźmi nie są zwykłą sztuczką, to właśnie on daje ludziom nadzieję. Drugim wyróżniającym się politykiem jest Radosław Sikorski.

W poprzedniej kadencji politycy przewidywali, że nasze Wybrzeże stanie się konkurencyjne dla Hamburga, w którym obsługiwane są statki handlowe z całego świata. To przynosi Niemcom olbrzymie korzyści finansowe. Prześcignęliśmy już Hamburg?
Z Hamburga mamy tylko burdel. A tak na serio, mamy do czynienia jedynie z głupią, populistyczną kampanią, której przewodzi minister finansów wmawiający Polakom, że jesteśmy najlepsi na świecie. Szczytem było twierdzenie, że Polska będzie doradzać Unii Europejskiej w sprawach gospodarczych i że to my wszystkim pokażemy, jak się wychodzi z kryzysu. Takie wypowiedzi przypominają Edwarda Gierka, który zapewniał, że Polska jest dziesiątą potęgą na świecie i największym producentem ziemniaków.

Podobno coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestycjami w Polsce.
Nie wiem, czy rzeczywiście ma to miejsce, ale jesteśmy dobrze położonym krajem z tanią siłą roboczą w porównaniu z innymi państwami w Europie. Ale z pewnością ani nie jesteśmy zieloną wyspą, ani ekonomicznym koryfeuszem Unii. Na razie pozostajemy biednym społeczeństwem, które potrzebuje pragmatycznych reform.

Politycy zawsze pocieszą nas i powiedzą wszystko, co wpłynie na podniesienie ich sondaży.
Nie oszukujmy się, że tylko Polska stała się demokracją sondażową, w której politykami kieruje wskaźnik poparcia. Na to zjawisko nakłada się także kryzys wartości w całej Unii. Liczy się własny, partykularny interes. Tyle że w dojrzałych demokracjach przeciwwagą są instytucje konstytucyjne, środowiska opiniotwórcze, silne organizacje pozarządowe i niezależne dziennikarstwo. Mam wrażenie, że w Polsce większość z nich kieruje się interesem wybranej partii.

Rozmawiała Anna Ziobro

CZYTAJ TEŻ:
* Frasyniuk o Napieralskim: Moje pokolenie nie powinno umierać. Pokolenie, które próbuje ich zastąpić to idioci
* Frasyniuk: Rostowski zachwycił się polityką, jak starszy pan młodą dziewczyną
* "Trzecia kadencja Tuska byłaby niebezpieczna dla Polski. Trzeba uważać..."
* Palikot: Nie ma rządu, jest jeden superminister Tusk. To Putinada, fascynacja Putinem
* Tusk: Sikorski i Rostowski zapobiegli podziałowi Europy. Jesteśmy w pierwszej szóstce UE

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Minsk
Ty pewno jestes poslem lub urzedasem nanaszym utrzymaniu. komentarz pisalem w kawiarence internetowej bo na wlasna mniej nie stac
l
lolo
wart jeden drugiego picer glancera
a
art
jak tam firma transportowa? jeszcze Pan Bielecki kumpel po-maga jeszcze ?
takie - autorytety jak ty i Tusk doprowadziły do katastrofy gospodarczej nasz kraj w której komuszki klepiąc was po -plecach smjeją się z normalnych szarych Polaków !

i tek ciągłe mówienie o mitach Wałęsy , Mazowieckiego , Michnika

kapitalizm państwowy który de facto pan pomagał komuchom zbudować oraz gospodarka oparta na nie formalnych układach prawie ze mafijnych oraz niesprawiedliwe prawo - to wszystko zasługa wszego pokolenia użytecznych idiotów lub po prostu zdrajców !
A
Asset
Napisanie "niesłusznej" pracy magisterskiej o Lechu Wałęsie skończyło się, jak wiemy, utratą pracy przez jej autora oraz zapowiedzią ministerialnej kontroli na Uniwersytecie Jagiellońskim pod kątem "jakości prac magisterskich".

Znacznie ograniczono pod rządami PO nieskrępowany dostęp obywateli do informacji dotyczących działalności instytucji publicznych. Przeforsowana przez PO ustawa z 2011 roku na mocy tzw. poprawki Rockiego czyni ów dostęp zależnym od widzimisię urzędników.

Sądząc po znacznym wzroście od 2007 roku liczby osób, którym zakładane są podsłuchy, również prywatność obywateli pod rządami "partii miłości" jest narażona na szwank.

Podobny charakter miały kolejne przymiarki platformerskiego rządu do kontrolowania internetu. Ostatnio nagłośniona mocno sprawa międzynarodowej umowy ACTA jest tutaj przykładem typowym, choć nie jedynym.

Zamachem na prywatność jest przygotowywana przez ministerstwo edukacji - jeszcze za urzędowania Katarzyny Hall -- ogólnokrajowa komputerowa baza danych o uczniach.

Zamachem na wolność rodziców była próba przeforsowania przez platformerski rząd arbitralnej decyzji o wysyłaniu do szkół wszystkich sześciolatków.

Dlaczego liberałom trudno przyzwyczaić się do tego, że obywatele mają prawo korzystać z niezbywalnych wolności; do tego na przykład, że katolicy mają prawo oglądać katolicką Telewizję Trwam w technologii cyfrowej?

Najkrócej można to wyjaśnić tym, że będący u władzy liberałowie traktują wolność jako towar reglamentowany, przeznaczony dla "określonego odbiorcy".

Stygmatyzuje się całe grupy ludności, tak aby uzasadnić, że "nie dojrzały one jeszcze do korzystania z wolności". Figura retoryczna "moherowe berety" została użyta w XXI wieku, ale jej sens był wykorzystywany już znacznie wcześniej. Także bowiem w niemieckiej prasie liberalnej w okresie bismarckowskiego Kulturkampfu aż roi się od komentarzy wskazujących, że katolicyzm to "religia niewykształconych".

Bismarcka, Cavoura i Combesa już dawno nie ma, a ciągle znajdują się tacy, którzy gorliwie pilnują, by obywatele "nie byli zniewoleni" przez "niesłuszne" poglądy; którzy dbają o to, by obywatele za bardzo nie ulegli kaprysowi wolności, który domaga się prawa rzeczywistego wyboru, a nie wyboru między "przyjaciółmi z TVN" i "przyjaciółmi z Gazety Wyborczej".
p
prawda
Kaczyński niszczy każdego potencjalnego następcę, przed czasem, aby nie urośli w siłę.
Tusk ,politycznie wymordował wszystkich,którzy mogliby jemu zagrażać.
Pawlak, ma wewnętrzna opozycję,którą obdarowuje rożnymi synekurami oraz ich rodziny. czyli kupuje posłuch- czasy Saskie.
Palikot, człowiek bardzo niebezpieczny,który stworzył sektę polityczną swego imienia. Palikot jak w nieboszczce Samoobronie, wymusza posłuch za pomocą weksli!
b
belfer
Wstyd za takiego!!!
z
zdzich
że rostowski się chwali ale on tak samo się chwali jak frasyniuk swoimi osiągnięciami w opozycji.
V
Von
Pajacu frasyniuku
K
Kramarek
Wspolodpowiedzialnym za polityke sukcesu jest tez Frasyniuk i niech nie udaje greka
k
kinsky
1. STATEMENT W. FRASYNIUK:
Moim zdaniem, prawdziwej polityki w Polsce nie ma od 20 lat... COMMENT: W takim razie obecny twór jest w rodzaju PZPR z przerwą na AWS. Jednak, jakby nie patrzeć, twór PZPR miał anonimowy tłum o ponad 100% większy, tudzież wieloletnią akceptację.

2. STATEMENT W. FRASYNIUK:
Lider PiS odwołuje się do autorytaryzmu i sięga do retoryki z czasu... COMMENT: Jak w takim razie nazwać taki system z którego wypływają dla 38 mln populacji codziennie pouczenia, rozkazy, szykany, restrykcje budzące strach i niepokój... Jak nazwać lidera systemu i jego gabinet który nie ma żadnej wizji, który tworzy przez ponad 4-lata same fikcje, nonsensy, buble, problemy?

3. STATEMENT W. FRASYNIUK:
Gdyby rząd Mazowieckiego przetrwał dwie kadencje.... COMMENT: Gdyby nie "Gruba Kreska” Mazowieckiego, istniałby do dzisiaj majątek państwa, notabene wypracowany przez dziesięciolecia i miliony obywateli. Nie byłoby obalenia rządu Olszewskiego i wszystkich konsekwencji "Nocnej Zmiany", a trwających do dzisiaj.

4. STATEMENT W. FRASYNIUK:
Największym błędem z przeszłości, który pokutuje do dziś, były tzw. wojna na górze i podział w Solidarności... COMMENT: Gdyby przy okrągłym stole nie wyrugowano rzeczywistych twórców i działaczy Solidarności i nie zastąpiono ich samozwańcami– wtedy można zgodzić się z W.F.

5. STATEMENT W. FRASYNIUK: Wzrost PKB odnotowujemy dzięki pieniądzom europejskim i eksportowi.... COMMENT: Pieniędzy europejskich już nie ma! A jeśli w ogóle kiedykolwiek będą, to będą tylko na takich samych warunkach i zasadach jak w sytuacji Grecji. Czyli wszystkie dochody państwa będą przekazywane na osobne i kontrolowane przez UE konto bankowe. Po operacji potrącenia raty zadłużeń zagranicznych będzie można resztę dochodów rozdysponowywać według woli i kaprysu. Nie ma ryzyka alternatywnego bankructwa, gdyż bankructwo jest albo go nie ma. Natomiast u nas stoi już u samych drzwi. Zadłużenie ogółem sektora fin. publicznych na III kw. 2011 roku jest = 782 110 800 000 PLN = 187 763 672 156 EUR. Notabene, PO wygenerowało przez 4-lata zadłużenie w wysokości 280 579 800 000 PLN, co stanowi kwotę = 67 359 629 327 EUR. Natomiast w relacji dziennej generowano zadłużenie w kwocie 42 099 768 EUR.

6. STATEMENT W. FRASYNIUK: Donald Tusk jest dzisiaj zakładnikiem mody gładkiego mówienia.... COMMENT: Owszem i prawda, ale częściowo! W takim razie... dlaczego reszta posłów (też wyborców) nie wyciąga stosownych konsekwencji? Przecież stanowisko premiera nie jest oparte o dziedziczność i błękitną krew. Prezydent śp. Lech Kaczyński spłodził córkę Martę, a następnie wychował ją na tzw. pożądnego obywatela RP. Natomiast nigdy nie spłodził syna o imieniu Donald! Ani w małżeństwie, ani poza małżeństwem!

PS. Czy wypada obmawiać cześć i pamięć po czyjejś śmierci... i to w sytuacji, kiedy osoba poległa nie była zbrodniarzem ani lumpem?
Z
Zbynio
Dobrze powiedziane "jak mają". Zna pan takich, bo ja nie, niektórzy, raczej nieliczni, maja jakieś nędzne grosze, większość żyje od pierwszego do pierwszego, sporo jest ludzi którym nie starcza na spłatę kredytu.
N
NorvidNH
Temu plującemu w twarz przyjaciół panu z kloaki FEŁO dziękujemy!
To irlandzka nazwa polskiego gówna
Our whole mole millwheeling vico ciclometer , a tetra doma-
tional gazebocroticon (the " Mamma Lujah " known to every
schoolboy scandaller , be he Matty , Marky, Lukey or John-a-
Donk),
b
belfer
Ciekawe,ze w tak marnym panstwie stac cie na internet.
b
belfer
brakuje mu tylko - ZNIESIENIA PODATKOW.
M
MAX
- 470 zł realna średnia renta netto.

- 880 zł realna średnia emerytura netto.

- 1 000 000 emerytów (średnia wieku 44 lata) policja, milicja, wojsko polskie, ludowe wojsko polskie, abw, sb, straż poż., straż gran., sł. więzienna , MSZ, MSW oraz jeszcze do dziś UB: średnia wysokość netto świadczenia 3500 zł.

- 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.

- 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.

- 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku (poza rejestrem).

- 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto

- 320 000 - bezdomnych.

- 6 500 000 - emigrantów wyjazdy w latach (1995 -2009).

- 370 000 - dzieci niedożywionych.

-13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego (przyjęto kryteria ONZ) - dzienny wyd. na utrzym.1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.

- 93% przedsięb. państwowych (sprywatyzowanych / zlikwidowanych).

- 98% - sektora bankowego w obcych rekach.

- 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, żłobki)

- 590 000 - urzędników państwowych.

- 56 000 - samochodów służb. dla naczelników, dyr. itp. krawaciarzy

- 4 - 5 - miesięcy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza

- 67 lat pracy wiek emerytalny.

- 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który jest nieczynny z powodu, że został otwarty

- 460 posłów ze srednią pensją 12.000 zł

- 100 - senatorów ze srednią pensją 12.000 zł

- armia, która prowadzi agresywne wojny neokolonialne w interesie obcym za darmo !!!

- najdroższe autostrady w europie

- najdroższą energie elektryczną w Europie

- najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej

- najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.

- najdroższe w europie opłaty za internet i poł. telef.

- najdroższe leki w Unii Europejskiej.

- najdroższe opłaty za naukę i przedszkola w UE

---------------------------------------------------------------

1. Zadłużenie ogółem sektora fin. publicznych na III kw. 2011 roku jest = 782 110 800 000 PLN
2. Przejęte przez PO po wszystkich rządach po 1989 roku w wysokości 501 531 000 000 PLN
3. Od roku 1989 do roku 2007 minęło 19 lat co jest = ca. 6935 dni
4. Ilość dni rządu PO pod batutą mgr. Donalda Tuska jest = (1500 + 100) = 1600 dni
5. Kurs średni NBP dla 1 EUR = 4,1654 zł (tj. na dn. 27-02-12)

Rachunki:

1. Kwota zadłużenia wygenerowana dziennie przez ekipy w latach 1989-2008
w PLN = (501 531 000 000 : 6935) = 72 318 818
w EUR = (72 318 818 : 4,1654) =17 361 794

2. Kwota zadłużenia wygenerowana dziennie przez ekipę mgr. D.Tuska w latach 2008-2012
ogółem w PLN = (782 110 800 000 - 501 531 000 000) = 280 579 800 000
dziennie w PLN = (280 579 800 000 : 1600) = 175 362 375
dziennie w EUR = (175 362 375 : 4,1654) = 42 099 768

3. Dyferencja wygenerowanego zadłużenia w relacji dziennej
różnica kwotowa w EUR = (42 099 768 - 17 361 794) = 24 737 974
różnica procentowa = (24 737 974 : 17 361 794) 100 = 142,4851%

Résumé:
Efektywność finansowa w relacji dziennej ekipy mgr. Tuska jest w stosunku do ekip z lat poprzednich w każdym parametrze gorsza. I tak: o 142, 4851% w wysokości procentowej, o 24 737 974 EUR w wielkości kwotowej. Więc, co chce nam wysłaniec Urbana od nowa wszczepiać? PRL-ką propagandę sukcesu? Kto ma ten sukces i gdzie on jest?
Dodaj ogłoszenie