Frankowicze wychodzą na ulice miast. W sobotę protest pod...

  Frankowicze wychodzą na ulice miast. W sobotę protest pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie

  Szymon Szadkowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Frankowicze wychodzą na ulice miast. W sobotę protest pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie

  ©Jacek Smarz/Polskapresse

  W sobotę o godzinie 14:00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się protest osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich czytamy na stronie Stowarzyszenia Pro Futuris (http://www.frankowcy.org.pl/spotkania). "Spacery" odbędą się też w innych polskich miastach.
  Frankowicze wychodzą na ulice miast. W sobotę protest pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie

  ©Jacek Smarz/Polskapresse

  Frankowicze wymieniają następujące postulaty:
  • powołanie Komisji ds. Renegocjacji Umów pod egidą rządu
  • natychmiastowe wstrzymanie wszelkich egzekucji z tytułu takich kredytów
  • usunięcie BTE z polskiego porządku prawnego
  • natychmiastowe usunięcie wszelkich zapisów i klauzul abuzywnych z umów kredytowych
  • przewalutowanie wszystkich kredytów denominowanych we frankach po kursie z dnia zaciągnięcia
  • rozliczenie dotychczasowych spłat z uwzględnieniem nadpłat powstałych z powodu stosowania klauzul abuzywnych i stosowania narzucanego przez banki na bieżąco lichwiarskiego spreadu - pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich winnych zaniedbań i oszustw


  Oprócz Warszawy, spotkania będą też w innych miastach:
  • Wrocław – Rynek, pod pomnikiem Fredry
  • Gdańsk – przy fontannie Neptuna
  • Szczecin - przy fontannie, za Urzędem Miejskim
  • Białystok – Rynek Kościuszki, przy fontannie
  • Łódź – pasaż przed NOT przy Horteksie
  • ul. Piotrkowska za Urzędem Miasta Łodzi


  Protesty frankowiczów w wielu miastach Polski zamieniają się w „spacery”. Wszystko z powodu odmów wydania pozwolenia na przeprowadzenie tego rodzaju wydarzenia („impreza masowa”) przez włodarzy miast.

  Tomasz Sadlik na Facebooku:
  Banki w Polsce traktowały nas dotąd ja idiotów i barany do strzyżenia, a rząd ignorował nas i uspokajał. Mamy dość! Żądamy poważnych rozmów i konkretnych, natychmiastowych rozwiązań. Nie chcemy pieniędzy publicznych, tylko pomocy technicznej rządu, pomocy prawnej ze strony organów rządu, administracji i sprawiedliwości – to się nam należy, jako obywatelom. Zwracamy się do Rzecznika Praw Obywatelskich, by ten moderował etap przejściowy i przygotował w naszym imieniu te negocjacje.
  Stowarzyszenie Pro Futuris wystąpiło z inicjatywą wystosowania pozwu zbiorowego przeciwko KNF. Zebrało się ok. 700 polskich frankowiczów chętnych pozwać nadzór finansowy.

  "Zbieramy chętnych na pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego. Koszt ok. 100 zł od osoby. Z żądaniem odszkodowania od skarbu państwa za brak ostrzeżenia klientów przed ryzykownym produktem finansowym i ZNACZĄCYM (wykraczającym poza to, co zawarto w rekomendacji i wszystkich naszych umowach) RYZYKIEM KURSOWYM. KNF wiedziała, ostrzegła przed tym jedynie banki, o nas zapomniała, pomimo ustawowego obowiązku!" - informują w komunikacie.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KURS FRANKA

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 22

  Witam , nikt kto nie ma odpowiednich dochodów na pewno ODPOWIEDZIALNY nie bierze kredytu którego nie może spłacić nie widzę powodu dla którego państwo a przez to my podatnicy ciężko pracujący...rozwiń całość

  Witam , nikt kto nie ma odpowiednich dochodów na pewno ODPOWIEDZIALNY nie bierze kredytu którego nie może spłacić nie widzę powodu dla którego państwo a przez to my podatnicy ciężko pracujący uczciwie mamy wam biednym frankowiczom pomóc bo nie mieliście zdolności A KOGO TO INTERESUJE trzeba było sobie odłożyć troszkę kasy na wkład własny a nie budować wille za milion złotych kredytowana w stu procentach , ja też mam kredyt tylko w złotówkach i nikt mi nie dokłada sam płace odsetki o wiele większe niż szanowni walutowcy bo może się uda wysępić od państwa pomoc , jak tak to my też żądamy pomocy od państwa jak równo to równo , trzeba odpowiadać za swoje czyny mnie nikt nie pyta czy ja mam na rate jak nie zapłacę to komornik zapuka do drzwi i poszli na bruk to jest cwaniactwo a nie przymus pozdrawiam i życzę FRANKA po 5 zł.wszystkich szkoda ale życie to niejebajkazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spadać lemingi, jak nie macie kasy to nie pożyczajcie, a jak pożyczacie to zwracajcie.

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 44

  Jak odsetki od franka były niskie to uważaliście, że się wam należy, jak kurs franka wzrósł - mimo ostrzeżeń w prasie od 2008 roku - to podatnik ma wam dopłacic?
  Chałupy i mieszkanka zlicytować i...rozwiń całość

  Jak odsetki od franka były niskie to uważaliście, że się wam należy, jak kurs franka wzrósł - mimo ostrzeżeń w prasie od 2008 roku - to podatnik ma wam dopłacic?
  Chałupy i mieszkanka zlicytować i do uczciwej pracy jak pozostałe miliony Polaków.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie miałem wyboru

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 11

  dokładnie to było tak:
  "przykro mi ale w zł. nie wychodzi panu zdolność, ale wie pan co ? We frankach bedzie mniejsza rata o jakies 225 zł. i patrz pan system bankowy przyjął, ma pan zdolność !!!...rozwiń całość

  dokładnie to było tak:
  "przykro mi ale w zł. nie wychodzi panu zdolność, ale wie pan co ? We frankach bedzie mniejsza rata o jakies 225 zł. i patrz pan system bankowy przyjął, ma pan zdolność !!! Panie tylko brać !!!"
  No a ryzyko kursowe ?
  Panie, no ale ile skoczy franek z tych 2.46 obecnie ? 20 gr., no góra 50 gr., ale patrz Pan, no patrz Pan, on idzie teraz w dół. Bierz pan bo drugiej takiej okazji na 100% nie będzie !!!"
  I TAK TO DOKŁADNIE BYŁO.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idiiota

  :D Ha trzeba było jeszcze w euro wziac... albo cyfre plus na 5 lat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  To trzeba być idiotą żeby tak wierzyć bankom. Jak nieznajomy do Pana zadzwoni, że kolega jakiś z ch** wie kąd prosi o pyzytczke 20 tysiecy to tez pan mu da kase,,, boze co za baran,,

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo