Francja. Emmanuel Macron o proteście "żółtych kamizelek":...

  Francja. Emmanuel Macron o proteście "żółtych kamizelek": Kiedy wybucha przemoc, wolność się kończy

  Radzim Gaudenty

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Emmanuel Macron zdecydowanie potępił w orędziu do narodu akty przemocy, do których dochodziło podczas protestów „żółtych kamizelek”. Przyznał jednocześnie, że żądania protestujących są uzasadnione. - Wydarzenia ostatnich tygodni wstrząsnęły naszym społeczeństwem. Usprawiedliwione żądania pomieszano z przemocą, na którą nie ma przyzwolenia. Jej sprawcy nie mogą oczekiwać pobłażliwości – powiedział.
  Jak dodał, z faktu, że ktoś chce zamanifestować swoje oburzenie i usprawiedliwiony gniew, nie wynika jednak, że ktoś inny powinien się bać, chcąc wyrazić swój sprzeciw. - Kiedy wybucha przemoc, wolność się kończy - spuentował Macron.

  Prezydent powiedział w wystąpieniu telewizyjnym, że rząd podejmie kroki, by odpowiedzieć na ekonomiczne i społeczne potrzeby Francuzów. Nie będzie jednak stanowczej zmiany polityki rządu.

  - Zlecę rządowi i parlamentowi misję podjęcia koniecznych kroków na rzecz poprawy poziomu życia z tytułu wykonywanej pracy. Od 2019 roku pensja minimalna zostanie podniesiona o 100 euro miesięcznie bez kosztów dla pracodawcy – powiedział Macron.

  "Żółte kamizelki" od ponad trzech tygodni protestują w całej Francji przeciw rosnącym kosztom utrzymania. Oprócz rezygnacji z planowanej na 1 stycznia 2019 roku podwyżki podatków od paliwa, z której rząd się już wycofał, domagają się m.in. podniesienia wysokości płac, emerytur czy zasiłków dla bezrobotnych.  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Macron jest kolejnym dowodem na to,

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  że czego się tknie Donald Tusk pada na pysk ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zobaczcie na YT

  Jezus Marian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jak Mikron z Angelą rozmawiają ze 101 letnią babcią. Kobiecina wita się z nim a potem mówi do Makreli- witam panią Macron ;) Mina typa bezcenna... W sumie babcia mogła się pomylić- jedna i druga...rozwiń całość

  Jak Mikron z Angelą rozmawiają ze 101 letnią babcią. Kobiecina wita się z nim a potem mówi do Makreli- witam panią Macron ;) Mina typa bezcenna... W sumie babcia mogła się pomylić- jedna i druga piękna i młoda ;)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  buta i pycha ...

  oko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Typ bezczelny ... w końcu zdarli mu gacie ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co on prdoli ?

  Maccaroni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Obywatele są zjednoczeni, wg. tego gerontofila? Jacy zjednoczeni? Francuscy Islamiści z francuskimi Żydami są zjednoczeni? Co tej potłuczony kumka !!! Za naszego życia we Francji będzie rzeź...rozwiń całość

  Obywatele są zjednoczeni, wg. tego gerontofila? Jacy zjednoczeni? Francuscy Islamiści z francuskimi Żydami są zjednoczeni? Co tej potłuczony kumka !!! Za naszego życia we Francji będzie rzeź pomiędzy cywilizacją Zachodnią, a islamem !!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakieś to dziecinne

  Koszał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Wazelinka i pogróżki, a pod spodem strach i bezradność. Pamiętam jak najpierw wygrażał Polsce a potem tchórzliwie się wycofał i rzucił się na Szydło z całusami.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .........

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Demokracja PO francusku. Za popaprancow u nas też strzelali

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolności nie zatrzymacie

  Babcioebca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Kiedy wybucha Wolność zaczyna sie Totalitarna Przemoc

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo