Fortuna Puchar Polski. Awans Arki Gdynia po dublecie Karola Czubaka. Dariusz Żuraw wyleci z Zagłębia Lubin?

Awans Arki po dublecie Czubaka. Żuraw wyleci z Zagłębia?
Awans Arki po dublecie Czubaka. Żuraw wyleci z Zagłębia? Przemyslaw Świderski
Fortuna Puchar Polski. Zagłębie Lubin odpadło z walki o trofeum. W 1/8 finału zostało wyeliminowane przez pierwszoligową Arkę Gdynia. W końcówce grę na dziesięć minut przerwała awaria oświetlenia.

Arka objęła prowadzenie w 22 minucie. Po wstrzeleniu Karol Czubak znalazł się przed ostatnim obrońcą i udem skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później podwyższył uderzeniem głową, wieńcząc w polu karnym dośrodkowanie Adama Dei z rzutu wolnego.

Zagłębie powinno było wrócić do gry przed przerwą, lecz jedenastki po zagraniu ręką Czubaka nie wykorzystał Filip Starzyński (Kacper Krzepisz wyczuł intencje). To jego trzeci zmarnowany rzut karny w sezonie. Wcześniej pomylił sie z Radomiakiem Radom (0:2) i Wisłą Kraków (0:3) w lidze.

W drugiej połowie Zagłębie dyktowało warunki, ale za sprawą Adama Ratajczyka zdobyło jedynie kontaktową bramkę.

Awaria oświetlenia podczas meczu Arka - Zagłębie w Gdyni

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach pracę w Zagłębiu Lubin straci trener Dariusz Żuraw, który przed sezonem zastąpił Martina Sevelę (wykupił go saudyjski Abha Club). W ekstraklasie Miedziowi nie wygrali żadnego z siedmiu ostatnich meczów. Zajmuja dopiero czternaste miejsce.

W drodze do ćwierćfinału Arka pokonała wcześniej drugoligowy GKS Bełchatów (5:0) i trzecioligową Lechię Zielona Góra (1:0). Do 1/4 awansowała jako piąta - po Olimpii Grudziądz, Górniku Łęczna, Lechu Poznań oraz Rakowie Częstochowa.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
Bramki: Czubak 22', 32' - Ratajczyk 57'
W 43 minucie Starzyński zmarnował jedenastkę.
Żółte kartki: Memić, Deja, Krzepisz, Valcarce - Poręba, Chodyna
Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź)

Arka Gdynia: Krzepisz - Hiszpański (61' Kasperkiewicz), Marcjanik, Memić, Valcarce - Milewski, Bednarski, Deja - Aleman (76' Stępień), Żebrowski (61' Siemaszko), Czubak (84' da Silva).

Zagłębie Lubin: Hładun - Bartolewski (73' Simić), Balić, Pantić, Chodyna - Żigulew (46' Łakomy), Poręba, Ratajczyk, Starzyński (82' Sławiński), Daniel (46' Żivec) - Zajic (46' Szysz).