Fortuna 1 Liga. Korona Kielce wraca do Ekstraklasy! Wygrała po dogrywce z Chrobrym Głogów

KK
Korona Kielce wygrała finał baraży o Ekstraklasę
Korona Kielce wygrała finał baraży o Ekstraklasę Echo Dnia
Fortuna 1 Liga. Korona Kielce zwycięzcą barażu o awans do PKO Ekstraklasy. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego w finałowym spotkaniu wygrała po dogrywce z Chrobrym Głogów 3:2. Kielczanie wracają na najwyższy szczebel po dwóch latach przerwy.

Finał baraży o Ekstraklasę: Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 po dogrywce

Czwarta w sezonie zasadniczym Korona w półfinale baraży gładko przeszła Odrę Opole, wygrywając u siebie 3:0. W finale kielczanom znacznie silniejszy opór stawił Chrobry - szósty zespół ligi.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Korony. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego dość szybko objęli prowadzenie po bramce Adama Frączczaka. Radość kielczan na moment wstrzymała decyzja asystenta, który uniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną, ale VAR zweryfikował ewidentną pomyłkę arbitra.

Jeden cios nie złamał piłkarzy Chrobrego. Przyjezdni zabrali się do odrabiania strat i w 38. minucie dopięli swego. Marcin Szpakowski dał sobie zabrać piłkę przed polem karnym, a do wyrównania doprowadził Mikołaj Lebedyński. Nie minęło 60 sekund, a goście prowadzili już 2:1. Ponownie zawinił Szpakowski, który stracił piłkę w środku pola. Dopadł do niej Michał Rzuchowski i oddał strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie Konrad Forenc.

Po przerwie pomocną dłoń do kielczan wyciągnął Michał Ilków-Gołąb, który sprokurował rzut karny. Odpowiedzialność wziął na siebie Frączczak i jedenastkę zamienił na bramkę, wyrównując na 2:2. W końcówce głogowianie opadli z sił, ale dotrwali do dogrywki. Gdy wydawało się, że dodatkowe 30 minut nie przyniesie rozstrzygnięcia, Jakub Łukowski wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Jackowi Kiełbowi, a uwielbiany w Kielcach 34-latek trafił do bramki. W doliczonym czasie swoje szanse mieli jeszcze Mateusz Machaj i Marcel Ziemann, ale wynik nie uległ już zmianie

1. LIGA w GOL24

Wystarczyło raz a dobrze, czyli tak jak w równolegle toczącej się walce Pudzianowskiego z Materlą. Real Madryt dzięki bramce Viniciusa Juniora i wspaniałej postawie bramkarza Thibauta Courtoisa wygrał z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów. Dla Królewskich to rekordowy czternasty tytuł. Zobaczcie, jak sobotnie widowisko w Paryżu skomentowali internauci - oto najlepsze memy.

Zrobili to jak Pudzian. MEMY o finale Ligi Mistrzów Liverpoo...