Formuła 1. Formuła 1. Max Verstappen z kolejną wygraną. Tym razem to Grand Prix Kanady. Holenderski „Mad Max” po raz 26 najszybszy

Paweł Wiśniewski
Twitter Formula 1
Prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał wyścig o Grand Prix Kanady w Montrealu - dziewiątą rundę cyklu. Drugi na torze „Circuit Gilles Villeneuve” był Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari), a trzeci - Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Po tym jak kwalifikacje Formuły 1 do Grand Prix Kanady odbywały się w strugach deszczu, „dzień wyścigowy” przyniósł diametralną zmianę. Bezchmurne niebo oraz znacznie wyższe temperatury gwarantowały wielkie emocje.

Max Verstappen startował z pole position i nie pozwolił się nikomu wyprzedzić, choć na ostatnich kilkunastu okrążeniach dużą presję wywierał na nim Hiszpan Carlos Sainz jr. Ostatecznie jednak, „Mad Max” zdołał odnieść 26. zwycięstwo w karierze. - Końcówka była bardzo ekscytująca - przyznał zwycięzca sześciu tegorocznych rund. - Dawałem z siebie wszystko, Carlos też. Było sporo zabawy na tych okrążeniach.

Jego kolega z teamu Meksykanin Sergio Perez, wicelider klasyfikacji generalnej, nie ukończył wyścigu z powodu awarii bolidu. Trzecią pozycję zachował reprezentant Monako - Charles Leclerc (Ferrari), który startował z końca stawki, a zakończył zawody na piątym miejscu.

Punkty zdobyli obaj reprezentanci teamu Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Fin Valtteri Bottas zajął ósmą, a Chińczyk Zhou Ganyu - dziewiątą lokatę.

Kolejna, 10. runda mistrzostw świata Formuły 1 zaplanowana jest na 3 lipca br. na torze „Silverstone,” gdzie kierowcy powalczą o Grand Prix W. Brytanii.