FIS WORLD SNOW DAY 2022. ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU W ZAKOPANEM

Materiał informacyjny Zakopiańskie Centrum Kultury
Udostępnij:
Weekend 15-16 stycznia 2022 r. zapowiada się iście rodzinnie! 16 stycznia 2022 już po raz jedenasty świętować będziemy Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem - FIS World Snow Day. WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.

Jest to niezwykły dzień, podczas którego nasi najmłodsi mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach, aktywnościach sportowych, odwiedzać stoiska naukowe oraz po prostu radośnie się bawić. Wiemy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu oraz dobra zabawa, ale mamy też świadomość znaczenia aktywności sportowej w naszym życiu. Poprzez organizowane konkurencje sportowe chcemy, aby nasi najmłodsi uczestnicy zachęcili swoich rodziców do udziału w zabawie, ale także, aby to rodzice mobilizowali swoje dzieci do wspólnej aktywności. W związku z tym zawody w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie odbywające się w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL w Zakopanem, zostaną rozegrane w formule Rodzic/Opiekun i Dziecię w duecie.

15 stycznia (sobota)
Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL
godz. 11.00-16.00
rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach/snowboardzie, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty/snowboard) oraz starszy członek rodziny Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba! Najmłodsi będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych oraz snowboardzie.

16 stycznia (niedziela)
GÓRNA RÓWIEŃ KRUPOWA
godz. 10.00-14.00
W dniu oficjalnych obchodów WSD na świecie rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka z torem przeszkód. W miasteczku znajdzie się też specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Nadleśnictwo Nowy Targ, Policja oraz Wydziały UM Zakopane. Dodatkowymi atrakcjami będą rzeźby lodowe wyczarowane przez uczniów i nauczycieli ZSP im. Antoniego Kenara oraz przejażdżki na skuterach śnieżnych (jeśli warunki śniegowe pozwolą).Cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Do zdobycia złoty medal uczestnictwa**oraz upominki od organizatora.**

Fundatorami, atrakcyjnych wygranych w zawodach, są:Wawel S.A., Kopalnia Soli „Wieliczka”, Witów Extreme, Aquapark Zakopane, Kino Sokół oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, IMGW-PIB, VisionCube

Więcej na www.zakopane.pl oraz na facebooku www.fb.com/WorldSnowDayZakopane

Dodaj ogłoszenie