Finmeccanica – Selex ES szuka partnerów w Polsce

  Finmeccanica – Selex ES szuka partnerów w Polsce

  Finmeccanica – Selex ES dokonuje obecnie wyboru polskiego partnera, który dostarczy systemy optoelektroniczne do produkowanego wspólnie przez Hutę Stalowa Wola i WB Electronics zdalnie sterowanego systemu wieżowego znanego jako „ZSSW-30”. Wieża ZSSW-30 znajdzie się na wyposażeniu polskiego KTO Rosomak oraz przyszłego BWP Borsuk. Podczas gdy prototyp wieży wyposażony w systemy Selex ES znajduje się w fazie kwalifikacyjnej, spółka rozpoczęła rozmowy z polskimi partnerami mające zaowocować długoterminową współpracą przemysłową w zakresie produkcji oraz logistyki systemów optoelektronicznych.
  Pierwotnie, w wyniku międzynarodowego przetargu, spółka Selex ES otrzymała zamówienie od WB Electronics na dostawę celowników dowódcy i strzelca pokładowego do fazy kwalifikacyjnej systemu ZSSW-30. Spółka została wybrana do dostarczenia dostosowanej do polskich wymogów wersji celowników Lothar i Janus. Obydwa typy celowników wywodzą się z modeli wielokrotnie używanych przez włoskie wojska lądowe podczas operacji, w trakcie których potwierdziły swoją wysoką precyzję i osiągi. Co istotne, spółka Selex ES została wybrana ponieważ zobowiązała się do transferu technologii do Polski oraz współpracy z polskim partnerem w zakresie seryjnej produkcji systemu.

  Lokując produkcję dodatkowych systemów optoelektronicznych w Polsce spółka Selex ES będzie mogła połączyć korzyści płynące z transferu nowoczesnych i wysokowydajnych technologii do Polski oraz zagwarantować użytkownikowi końcowemu niezakłócone dostawy systemów obserwacyjno-celowniczych dowódcy i strzelca pokładowego. Spółka zamierza wkrótce wybrać krajowego partnera, który wyprodukuje celowniki, utrzymując jednocześnie osiągi systemów oraz zapewniając łańcuch logistyczny gwarantujący końcowemu użytkownikowi jak najwyższą dostępność sprzętu przy możliwie najniższych kosztach.

  W przyszłości, po zakończeniu realizacji programu, Selex ES może podjąć decyzję o wspólnej sprzedaży produkowanych w Polsce systemów Janus i Lothar na eksport.Przez ponad 40 lat spółka Selex ES zaprojektowała, opracowała, wyprodukowała, zapewniała serwis i utrzymanie tysięcy systemów optoelektronicznych. Spółka ma klientów na całym świecie, w tym we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Janus i Lothar to systemy sprawdzone na polu walki, które potwierdziły swoje wysokie osiągi jako panoramiczne przyrządy celownicze w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy. Systemy te są gotowe do produkcji, co oznacza, że zostaną dostarczone na czas na potrzeby polskiej wieży ZSSW-30.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo