Finał Roland Garros: Iga Świątek - Cori Gauff. Pierwszy set dla Polki

JacK
Cori Gauff i Iga Świątek zapozowały do wspólnego zdjęcia przed rozpoczęciem finału French Open AP/EASTNEWS
Iga Świątek doskonale rozpoczęła finał French Open z Cori Gauff, jak na liderkę światowego tenisa przystało. W pierwszych gemach nie dała Amerykance żadnych szans.

Świątek z przytupem weszła w pojedynek z Gauff. Numer jeden na świecie już w pierwszym gemie przełamała Amerykankę i łatwo wygrała swoje podanie. Trzeci gem był bardzo wyrównany. Kilkakrotnie zawodniczki wyrównywały i były bliskie zakończenia gema. Ostatecznie Iga ponownie przełamała 18-latkę i wypracowała sobie trzypunktową przewagę. Po 19. minutach prowadziła już 4:0.

Przy kolejnym podaniu Gauff otrząsnęła się z druzgocącej przewagi Świątek i po raz pierwszy w tym meczu zdobyła gema. Ale następny gem należał już do Igi. Podanie zakończyła wymownym gestem z uniesioną pięścią.

W siódmym gemie Polka miała aż trzy piłki setowe. Gauff wybroniła pierwszą, ale przy drugiej wyrzuciła piłkę w aut i po 33. minutach pierwszego seta wygrała raszynianka.