Filip Starzyński najlepszym asystentem PKO Ekstraklasy. Klasyfikacja asyst w sezonie 2019/20 [ASYSTY EKSTRAKLASA]

Jacek Czaplewski
Jacek Czaplewski
Starzyński najlepszym asystentem Ekstraklasy [KLASYFIKACJA]
Starzyński najlepszym asystentem Ekstraklasy [KLASYFIKACJA] Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Filip Starzyński został najlepszym strzelcem PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Pomocnik Zagłębia Lubin jako jedyny przekroczył dwucyfrowy wynik. Uzbierał jedenaście asyst.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie triumfował Żarko Udovicić. Ówczesny pomocnik Zagłębia Sosnowiec zapisał dziewięć asyst. Starzyński z pięcioma asystami uplasował się w środku stawki.

Rzutem na taśmę drugim najlepszym asystentem ligi został Dani Ramirez. Hiszpan jesienią trzy razy asystował w ŁKS Łódź. Wiosną sześć razy wystawiał piłkę, ale już jako zawodnik Lecha Poznań.

Na podium również Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin, od nowego sezonu Lech Poznań) i Czech Petr Schwarz z beniaminka (Raków Częstochowa). Obaj uzbierali po osiem asyst.

***

W ostatniej 37. kolejce po asyście zapisali: Marcus da Silva (Arka Gdynia), Cornel Rapa (Cracovia), Adnan Kovacević, Daniel Szelągowski (Korona Kielce), Pedro Tiba (Lech Poznań), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Luis Rocha (Legia Warszawa), Gerard Badia (Piast Gliwice), Kacper Smoliński, Benedikt Zech (Pogoń Szczecin), David Tijanić, Fran Tudor (Raków Częstochowa), Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław), Hubert Adamczyk (Wisła Płock).

Jako jedyny dwie asysty w 37. kolejce zanotował Dani Ramirez (Lech Poznań).

Klasyfikacja asyst w PKO Ekstraklasie po 37. kolejce:

11 ASYST: Filip Starzyński (Zagłębie Lubin).
9 ASYST: Dani Ramirez (ŁKS Łódź 3, Lech Poznań 6).
8 ASYST: Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin), Petr Schwarz (Raków Częstochowa)
7 ASYST: Sergiu Hanca (Cracovia), Erik Janża (Górnik Zabrze), Luquinhas (Legia Warszawa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa).
6 ASYST: Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Pedro Tiba (Lech Poznań), Sasa Żivec (Zagłębie Lubin).
5 ASYST: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Dominik Furman (Wisła Płock), Walerian Gwilia (Legia Warszawa), Darko Jevtić (Lech Poznań), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Dino Stiglec (Śląsk Wrocław), David Tijanić (Raków Częstochowa).
4 ASYSTY: Joao Amaral (Lech Poznań), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Gerard Badia (Piast Gliwice), Conrado (Lechia Gdańsk), Guilherme (Jagiellonia Białystok), Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), Tom Hateley (Piast Gliwice), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Jakub Moder (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Cornel Rapa (Cracovia), Bartosz Rymaniak (Piast Gliwice), Michał Skóraś (Raków Częstochowa 3, Lech Poznań 1), Fran Tudor (Raków Częstochowa).
3 ASYSTY: Pelle van Amersfoort (Cracovia), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Chuca (Wisła Kraków), Jorge Felix (Piast Gliwice), Jose Kante (Legia Warszawa), Martin Kostal (Jagiellonia Białystok), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Rafael Lopes (Cracovia), Michał Mak (Wisła Kraków), Adam Marciniak (Arka Gdynia), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Arvydas Novikovas (Legia Warszawa), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Pirulo (ŁKS Łódź), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Matej Pućko (Korona Kielce), Vukan Savicević (Wisła Kraków), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Michal Siplak (Cracovia), Srdan Spiridonović (Pogoń Szczecin), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Trąbka (ŁKS Łódź), Marko Vesović (Legia Warszawa).
2 ASYSTY: Hubert Adamczyk (Wisła Płock), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Daniel Bartl (Raków Częstochowa), Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Adam Danch (Arka Gdynia), Adam Deja (Arka Gdynia), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Michael Gardawski (Korona Kielce), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), Janusz Gol (Cracovia), Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Adnan Kovacević (Korona Kielce), Zvonimir Kożulj (Pogoń Szczecin), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Michał Marcjanik (Wisła Płock), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Karlo Muhar (Lech Poznań), Lubambo Musonda (Śląsk Wrocław), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa), Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin), Piotr Parzyszek (Piast Gliwice), Filip Piszczek (Cracovia), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź), Dawit Schirtladze (Arka Gdynia), Cillian Sheridan (Wisła Płock), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin 1, Legia Warszawa 1), David Stec (Pogoń Szczecin), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Piotr Tomasik (Wisla Płock), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin 1, Piast Gliwice 1), Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok).
1 ASYSTA: Tiago Alves (Piast Gliwice), Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Rusłan Babeno (Raków Częstochowa), Filip Bainović (Górnik Zabrze), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Jewgienij Baszkirow (Zagłębie Lubin), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Patryk Bryła (ŁKS Łódź), Marcin Budziński (Arka Gdynia), Azer Bušuladžić (Arka Gdynia), Juan Camara (Jagiellonia Białystok), Bojan Cecarić (Korona Kielce), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Paweł Cibicki (Pogoń Szczecin), Samu Corral (ŁKS Łódź), Marcus da Silva (Arka Gdynia), Milan Dimun (Cracovia), Uros Djuranović (Korona Kielce), Dejan Drazić (Zagłębie Lubin), Ivan Fiolić (Cracovia), Petteri Forsell (Korona Kielce), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Torgil Gjertsen (Wisła Płock), Ognjen Gnjatić (Korona Kielce), Wojciech Golla (Śląsk Wrocław), Robert Gumny (Lech Poznań), Santeri Hostikka (Pogoń Szczecin), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Uros Korun (Piast Gliwice), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Florian Loshaj (Cracovia), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław), Michał Mak (Wisła Kraków), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Alasana Manneh (Górnik Zabrze), Piotr Malinowski (Raków Częstochowa), Jaroslav Mihalik (Lechia Gdańsk), Carlos Moros Gracia (ŁKS Łódź), Sebastian Musiolik (Raków Częstochowa), Dominik Nagy (Legia Warszawa), David Niepsuj (Wisła Kraków), Damian Oko (Zagłębie Lubin), Erik Pacinda (Korona Kielce), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Tomas Pekhart (Legia Warszawa), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Marcin Pietrowski (Piast Gliwice), Tomas Podstawski (Pogoń Szczecin), Israel Puerto (Śląsk Wrocław), Milan Radin (Korona Kielce), Filip Raicević (Śląsk Wrocław), Michał Rakoczy (Cracovia), Damian Rasak (Wisła Płock), Ricardinho (Wisła Płock), Luis Rocha (Legia Warszawa), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock), Kenny Saief (Lechia Gdańsk), Igor Sapała (Raków Częstochowa), Lubomir Satka (Lech Poznań), Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź), Fabian Serrarens (Arka Gdynia), Kacper Smoliński (Pogoń Szczecin), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Dragoljub Srnić (ŁKS Łódź), Cezary Stefańczyk (Wisła Płock), Paweł Stolarski (Legia Warszawa), Daniel Szelągowski (Korona Kielce), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze), Kostas Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia), Maciej Wolski (ŁKS Łódź), Jakub Wróbel (ŁKS Łódź), Oskar Zawada (Arka Gdynia), Ze Gomes (Lechia Gdańsk), Benedikt Zech (Pogoń Szczecin), Maciej Żurawski (Pogoń Szczecin), Michał Żyro (Korona Kielce).

Klasyfikacja asyst w PKO Ekstraklasie - podział na kluby:

Arka Gdynia:
4 ASYSTY: Mateusz Młyński.
3 ASYSTY: Adam Marciniak. Michał Nalepa.
2 ASYSTY: Adam Danch, Adam Deja, Dawit Schirtladze.
1 ASYSTA: Marcin Budziński, Azer Bušuladžić, Marcus da Silva, Maciej Jankowski, Fabian Serrarens, Jakub Wawszczyk, Oskar Zawada.

Cracovia:
7 ASYST: Sergiu Hanca.
6 ASYST: Mateusz Wdowiak.
4 ASYSTY: Cornel Rapa.
3 ASYSTY: Pelle van Amersfoort, Rafael Lopes, Michal Siplak.
2 ASYSTY: Janusz Gol, Filip Piszczek.
1 ASYSTA: Milan Dimun, Ivan Fiolić, Florian Loshaj, Michał Rakoczy.

Górnik Zabrze:
7 ASYST: Erik Janża.
6 ASYST: Jesus Jimenez, Łukasz Wolsztyński.
5 ASYST: Igor Angulo.
3 ASYSTY: Boris Sekulić.
2 ASYSTY: Filip Bainović.
1 ASYSTA: Alasana Manneh, Daniel Ściślak.

Jagiellonia Białystok:
5 ASYST: Tomas Prikryl.
4 ASYSTY: Guilherme, Jesus Imaz, Martin Pospisil.
3 ASYSTY: Martin Kostal.
2 ASYSTY: Patryk Klimala, Przemysław Mystkowski, Marko Poletanović, Jakub Wójcicki.
1 ASYSTA: Bartosz Bida, Juan Camara, Maciej Makuszewski, Ivan Runje.

Korona Kielce:
3 ASYSTY: Matej Pućko.
2 ASYSTY: Michael Gardawski, Adnan Kovacević.
1 ASYSTA: Bojan Cecarić, Uros Djuranović, Petteri Forsell, Ognjen Gnajtić, Jacek Kiełb, Erik Pacinda, Milan Radin, Daniel Szelągowski, Michał Żyro.

Lech Poznań:
7 ASYST: Pedro Tiba.
6 ASYST: Dani Ramirez (+3 dla ŁKS)
5 ASYST: Darko Jevtić, Tymoteusz Puchacz.
4 ASYSTY: Joao Amaral, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder.
3 ASYSTY: Wołodymyr Kostewycz.
2 ASYSTY: Christian Gytkjaer, Jakub Kamiński, Karlo Muhar
1 ASYSTA: Robert Gumny, Juliusz Letniowski, Lubomir Satka. Michał Skóraś (+3 dla Rakowa).

Lechia Gdańsk:
6 ASYST: Filip Mladenović.
5 ASYST: Jarosław Kubicki.
4 ASYSTY: Lukas Haraslin, Conrado.
2 ASYSTY: Karol Fila.
1 ASYSTA: Patryk Lipski, Tomasz Makowski, Jaroslav Mihalik, Flavio Paixao, Sławomir Peszko, Rafał Pietrzak, Kenny Saief, Artur Sobiech, Ze Gomes.

Legia Warszawa:
7 ASYST: Luquinhas, Paweł Wszołek.
6 ASYST: Michał Karbownik.
5 ASYST: Walerian Gwilia.
4 ASYSTY: Domagoj Antolić.
3 ASYSTY: Jose Kante, Arvydas Novikovas, Marko Vesović.
2 ASYSTY: Jarosław Niezgoda.
1 ASYSTA: Andre Martins, Dominik Nagy, Tomas Pekhart, Luis Rocha, Bartosz Slisz (+ 1 Zagłębie), Paweł Stolarski.

ŁKS Łódź:
3 ASYSTY: Pirulo, Dani Ramirez, Michał Trąbka.
2 ASYSTY: Piotr Pyrdoł.
1 ASYSTA: Patryk Bryła, Samu Corral, Rafał Kujawa, Carlos Moros Gracia, Łukasz Sekulski, Dragoljub Srnić, Maciej Wolski, Jakub Wróbel.

Piast Gliwice:
4 ASYSTY: Gerard Badia, Tom Hateley, Bartosz Rymaniak.
3 ASYSTY: Jorge Felix.
2 ASYSTY: Martin Konczkowski, Sebastian Milewski, Piotr Parzyszek.
1 ASYSTA: Tiago Alves, Mikkel Kirkeskov, Uros Korun, Marcin Pietrowski, Patryk Tuszyński (+1 dla Zagłębia).

Pogoń Szczecin:
3 ASYSTY: Adam Buksa, Srdan Spiridonović.
2 ASYSTY: Jakub Bartkowski, Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kożulj, Marcin Listkowski, Hubert Matynia, Ricardo Nunes, David Stec.
1 ASYSTA: Paweł Cibicki, Adam Frączczak, Santeri Hostikka, Tomas Podstawski, Kacper Smoliński, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Maciej Żurawski.

Raków Częstochowa:
8 ASYST: Petr Schwarz
5 ASYST: David Tijanić.
4 ASYSTY: Fran Tudor.
3 ASYSTY: Kamil Piątkowski, Michał Skóraś, Miłosz Szczepański.
2 ASYSTY: Daniel Bartl.
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski, Rusłan Babenko, Piotr Malinowski, Sebastian Musiolik, Igor Sapała

Śląsk Wrocław:
6 ASYST: Robert Pich.
5 ASYST: Dino Stiglec.
3 ASYSTY: Michał Chrapek, Krzysztof Mączyński, Przemysław Płacheta.
2 ASYSTY: Erik Exposito, Damian Gąska, Lubambo Musonda.
1 ASYSTA: Łukasz Broź, Mateusz Cholewiak, Wojciech Golla, Jakub Łabojko, Adrian Łyszczarz, Israel Puerto, Filip Raicević.

Wisła Kraków:
5 ASYST: Jakub Błaszczykowski, Maciej Sadlok.
3 ASYSTY: Chuca, Michał Mak, Vukan Savicević.
2 ASYSTY: Rafał Boguski, Paweł Brożek, Łukasz Burliga.
1 ASYSTA: David Niepsuj.

Wisła Płock:
5 ASYSTY: Dominik Furman.
4 ASYSTY: Giorgi Merebaszwili.
2 ASYSTY: Hubert Adamczyk, Michał Marcjanik, Cillian Sheridan, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik.
1 ASYSTA: Torgil Gjertsen, Mikołaj Kwietniewski, Damian Rasak, Ricardinho, Jakub Rzeźniczak, Cezary Stefańczyk.

Zagłębie Lubin:
11 ASYST: Filip Starzyński.
8 ASYST: Alan Czerwiński.
6 ASYST: Sasa Żivec.
5 ASYST: Damjan Bohar.
2 ASYSTY: Bartosz Białek, Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz.
1 ASYSTA: Sasa Balić, Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazić, Damian Oko, Bartosz Slisz (+1 Legia), Patryk Tuszyński (+ 1 dla Piasta).

Polak czempionem UFC

Wideo

Materiał oryginalny: Filip Starzyński najlepszym asystentem PKO Ekstraklasy. Klasyfikacja asyst w sezonie 2019/20 [ASYSTY EKSTRAKLASA] - Gol24

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie