Felieton Zbigniewa Bartusia. Razem damy radę: Erewań VAT....

  Felieton Zbigniewa Bartusia. Razem damy radę: Erewań VAT. Wolisz dotację czy płacić wyższe podatki?

  Zbigniew Bartuś

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Felieton Zbigniewa Bartusia. Razem damy radę: Erewań VAT. Wolisz dotację czy płacić wyższe podatki?
  Od bandytów, którzy swobodnie sobie hulali po państwie polskim za czasów PO i PSL, odzyskaliśmy więcej środków, niż dostajemy z Unii Europejskiej - mówi Mateusz Morawiecki na wiecach. Rzuca kwotę 50 mld zł. Tyle budżet państwa miał zyskać dzięki „ukróceniu działalności mafii wyłudzających zwrot podatku”.

  Policzmy. Łączny wzrost wpływów państwa z VAT za ostatnie TRZY LATA wyniósł 39 mld zł. Tymczasem od 2010 r. Polska otrzymuje od Unii średnio 45 mld złotych ROCZNIE netto, po odliczeniu naszych składek. Skąd premier wziął 50 mld zł? O tyle wyższe niż w 2015 r. mają być wpływy z VAT w roku… 2019. Mamy tu zatem przekaz wypisz-wymaluj z Radia Erewań.


  Czy wzrost wpływów z VAT zawdzięczamy „skutecznej walce z mafią VAT”? W pewnym stopniu można by tak powiedzieć, z zastrzeżeniem, że dużo większe wpływy udało się uzyskać za sprawą większej konsumpcji obywateli, którzy dostali do ręki wyższe pensje oraz zasiłki z 500 plus. Drugie zastrzeżenie winno być takie, że to nie mafia płaci owe zaległe podatki, tylko głównie uczciwi przedsiębiorcy, którzy padli jej ofiarą.

  Na koniec apolityczne pytanie do szarego niepremiera: wolisz co roku dostawać dotację na wymarzone cele czy płacić wyższe podatki?

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo