Faustynka zmarła w szpitalu w Zawierciu. Rodzice oskarżają...

  Faustynka zmarła w szpitalu w Zawierciu. Rodzice oskarżają lekarzy. Prokuratura wyjaśnia

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jak zmarło nienarodzone dzecko? Szpital w Zawierciu znalazł się pod lupą prokuratury
  1/3
  przejdź do galerii

  Jak zmarło nienarodzone dzecko? Szpital w Zawierciu znalazł się pod lupą prokuratury ©Patryk Drabek/Dziennik Zachodni

  Faustynka zmarła w szpitalu w Zawierciu zanim się urodziła. Prokuratura wyjaśnia w jaki sposób doszło do tego, że w zawierciańskim szpitalu zmarło nienarodzone dziecko. Rodzina oskarża lekarzy o niedopełnienie obowiązków. Szpital w Zawierciu nie cieszy się dobrą sławą.
  Sekcja zwłok, którą przeprowadzono wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, nie wyjaśniła, jaka była przyczyna śmierci nienarodzonego dziecka w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

  - Zleciliśmy dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne. Wyniki poznamy za około 6 tygodni - poinformował prokurator Grzegorz Trela, prokurator rejonowy w Zawierciu.

  Zmarła w łonie matki


  Mała Faustynka miała przyjść na świat w ubiegły czwartek, ale zmarła w łonie matki. Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wszczęła śledztwo pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego (Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - dop. red.). Zdecydowano nie tylko o przeprowadzeniu sekcji zwłok, ale także o sprawdzeniu dokumentacji ze szpitala. Od tego, jaka była przyczyna śmierci dziecka, zależą dalsze kierunki prokuratorskich działań. Rodzina oskarża jednak lekarzy o niedopełnienie obowiązków.

  - To dla nas ogromna tragedia - podkreślają Ewa i Stanisław Dybkowscy, którzy mieli zostać dziadkami.

  - Od początku to była zdrowa ciąża, chociaż gdy synowa trafiła do szpitala, to było to już po terminie. W szpitalu usłyszałam jednak, że dziecko urodzi się w sposób naturalny, ponieważ wyniki są wręcz podręcznikowe - wspomina Ewa Dybkowska.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo