Ewa Kopacz: Polska przyjmie uchodźców, ale nie imigrantów...

  Ewa Kopacz: Polska przyjmie uchodźców, ale nie imigrantów ekonomicznych

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ewa Kopacz
  1/2
  przejdź do galerii

  Ewa Kopacz ©Grzegorz Jakubowski

  Rozdzielenie uchodźców od emigrantów ekonomicznych, uszczelnienie zewnętrznych granic UE oraz pełna kontrola naszych służb nad osobami, które przyjmiemy – to warunki naszego rządu w sprawie uchodźców z Syrii i Erytrei – oświadczyła w niedzielny wieczór premier Ewa Kopacz za pośrednictwem telewizji.
  Szefowa rządu rozpoczynając swoje wystąpienie zapewniła, że dobro polskich rodzin stanowi dla niej najwyższą wartość. - Nie widzę jednak sprzeczności w tym, że dbając o bezpieczeństwo własnych obywateli oferuję pomoc ratującym swoje życie uciekającym z terenów wojny – mówiła.

  Premier stwierdziła, że polski rząd nie musi, ale powinien w obliczu solidarności z Europą , wesprzeć działania innych krajów wspólnoty. - Nie możemy udawać, że nas to nie dotyczy - mówiła premier.

  Szefowa rządu oznajmiła, że jesteśmy częścią Europy i dzięki temu jesteśmy bezpieczniejsi, a Polska staje się coraz bardziej zamożna. - Zapewniam, że nasza gościnność skierowana zostanie do prawdziwych uchodźców, do tych, którzy z bólem porzucili swoje domy. Z wojennej zawieruchy, często ratując jedynie najbliższych – mówiła premier Kopacz.

  Powiedziała, że Polska chce pomóc uchodźcom, jednak będzie korzystać z wyboru komu tę pomoc zaoferuje. Zapewniła, że nasz kraj nie jest „obozem oblężonym przez obcych, nie pyta w co kto wierzy i kim byli jego przodkowie”. - Spuścizna naszej historii to otwartość na tych, którzy od setek lat w naszej Rzeczpospolitej szukali schronienia przed prześladowaniami. Chcę wyraźnie zadeklarować, że Polska przyjmie tylko uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych i już dziś mogę powiedzieć nie będzie ich zbyt wielu – mówiła szefowa rządu.

  Uspokajała, że uchodźców będzie wielokrotnie mnie niż w latach 90. gdy Polska przyjęła ponad 80 tys. uchodźców z Czeczenii, o czym dziś się nawet nie pamięta. Podkreśliła, że koszty pobytu uchodźców będą pokryte z pieniędzy Unii Europejskiej i zaapelowała do partii politycznych „aby nie podsycały niepotrzebnych lęków, nie straszyły”.

  Zwróciła uwagę, że nasz udział w rozwiązywaniu europejskiego problemu jest również w naszym interesie. - Chcę zapewnić, że w negocjacjach które teraz toczymy stawiamy konkretne warunki: rozdzielenie uchodźców od emigrantów ekonomicznych, uszczelnienie zewnętrznych granic UE oraz pełna kontrola naszych służb nad osobami, które przyjmiemy. Polska jest i będzie bezpieczna – oznajmiła premier Ewa Kopacz.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i bardzo dobrze!

  Katolik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Przyjmiemy naszych bliźnich w potrzebie. Wiwat rząd!
  Jaka ta Kopaczowa jest, ale się nie ugięła i nie wystraszyła. Szacun!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a CO odRÓŻNia JEDnych OD DRUGICH ?

  777 hiPOkryty AFI ELITY I ŚFIŃTE POkrofce KALIGO ZŁO karMA INDYJSKI KALI JEGO SIOSSTRY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  POdniebieNIE .?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LOL

  LOL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  "Laureat Pokojowej Nagrody Nobla udzielił wywiadu izraelskiej gazecie "The Jerusalem Post". Lech Wałęsa stwierdził, że "jeśli Europa otworzy swoje bramy, wkrótce przybędą tu miliony i żyjąc wśród...rozwiń całość

  "Laureat Pokojowej Nagrody Nobla udzielił wywiadu izraelskiej gazecie "The Jerusalem Post". Lech Wałęsa stwierdził, że "jeśli Europa otworzy swoje bramy, wkrótce przybędą tu miliony i żyjąc wśród nas zaczną wykonywać swoje zwyczaje, w tym ścinanie głów".

  Wałęsa przyznał, że Polacy byli kiedyś uchodźcami, ale wszędzie gdzie się pojawiali, szybko dostosowywali się do obowiązującego prawa i lokalnych zwyczajów. – Ci imigranci są inni – stwierdził.

  Na początku września w rozmowie z TVN24 Wałęsa prezydent zadeklarował, że choć "musi ustalić to z żoną" - jest gotów przyjąć uchodźców nawet we własnym domu.

  – Jeśli ci ludzie ratują życie uciekając, to musimy ich przyjąć. Trzeba się podzielić ostatnią kromką chleba, jesteśmy ludźmi. Oni są w tragicznej sytuacji. Mają ich pozabijać? – pytał.

  Ostatecznie żona Lecha Wałęsy, Danuta Wałęsa nie zgodziła się na pomysł małżonka. Tak rozmowę z żoną relacjonował Wałęsa: "zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie Polska przyjmie, tylko (nie) rząd PO-PSL chce przyjąć.

  Jacek, NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Nie Polska przyjmie, tylko (nie) rząd PO-PSL chce przyjąć. To różnica. Są trzy rodzaje kłamców: kłamcy. bezczelni kłamcy i Ewa Kopacz. Ewa Kopacz, kłamliwa baba z krzywą twarzą i krzywymi nogami...rozwiń całość

  Nie Polska przyjmie, tylko (nie) rząd PO-PSL chce przyjąć. To różnica. Są trzy rodzaje kłamców: kłamcy. bezczelni kłamcy i Ewa Kopacz. Ewa Kopacz, kłamliwa baba z krzywą twarzą i krzywymi nogami wpędza Polskę i Polaków w muzułmański armagedon. Natychmiast należy odsunąć ją od władzy. Za chwilę, będzie za późno. "Platformę należy zdelegalizować jako obcą agenturę. Ten rząd zachowuje się jak rząd kelnerów Angeli Merkel i Martina Schulza. Nie może być tak, że takie słowa, jak te wypowiedziane przez rzewodniczącego PE Schulza spływały po polskich politykach. Ale nie chodzi tylko o te słowa, ale także o nasze interesy ekonomiczne i o nasze bezpieczeństwo." Oczywiście kto jest uchodźcą, a kto emigrantem ekonomicznym rozpoznawać będzie Kopacz. Czy tak "fachowo", jak rozpoznawała ciała ofiar katastrofy smoleńskiej w Moskwie???
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  yt

  ytre (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  chyba ta weryfikacja kogo można przyjąć będzie polegać na metodzie chybił trafił albo będą się pytać każdego czy jest uchodźcą czy nie...bo z tego co wiadomo to niszczą swoje dokumenty.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  yt

  ytre (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Święta prawda! szkoda mi ludzi którzy nie widzą co się tak naprawdę dzieje i wierzą ślepo w każde słowo Kopacz.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oni wierzą?

  ?? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Szkoda ich: wpolityce.pl/polityka/265846-w-imie-naszego-czlowieczenstwa-w-imie-naszych-zasad-komorowski-kwasniewski-bauman-i-lis-pouczaja-polakow-ws-imigrantow-przeczytaj-list?strona=2

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo