"Europa. Historia burzliwej miłości". Kino Atlantic zaprasza na spotkanie edukacyjne

Redakcja polskatimes.pl
"Europa. Historia burzliwej miłości". Kino Atlantic zaprasza na spotkanie edukacyjne
"Europa. Historia burzliwej miłości". Kino Atlantic zaprasza na spotkanie edukacyjne unsplash
Kino Atlantic zaprasza na muzyczne spotkanie w prawdziwie włoskim stylu! "Europa. Historia burzliwej miłości" już 8 i 9 października.

Wydarzenie otworzy projekcja musicalu „Europa: cóż za pasja! Historia burzliwej miłości”, przygotowany przez włoskich artystów - Paolo Barillari, Francesco Pigozzo i Davide Magnabosco.

Projekt zakłada prezentację musicalu, który prowadzi nas przez historię Europy: od dramatu drugiej wojny światowej, Europę powojenną, Ojców Europy, wydarzenia lat dziewięćdziesiątych (zburzenie Muru Berlińskiego, zmiany w Polsce), rozszerzenie Unii.

Musical dzięki emocjonalnemu formatowi jest doskonałym sposobem zainteresowania młodych ludzi niekiedy trudną tematyką dialogu, pojednania i znaczenia integracji europejskiej dla pokoju.

Po projekcji musicalu odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności na temat wyzwań współczesnej Europy, dialogu polsko-niemieckiego i integracji europejskiej.

Twórcami musicalu jest środowisko akademickie z Włoch przy wsparciu polskich partnerów. Do tej pory musical był prezentowany m.in. w Rzymie i Paryżu, a także kilka lat temu na UW.

Do udziału wydarzeniach zaproszoną jest młodzież szkół warszawskich i pozawarszawskich, międzynarodowych. Spotkanie przeznaczone jest także dla nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury i otwarte dla warszawiaków.

Gospodarzem spotkań i rozmów będzie Artur Wolski.

Wydarzenie odbędzie się 8 i 9 października (wtorek/środa) w godz. 12.00-14.00

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do 4 października wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie kina Atlantic.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie